Bårdshaugsvingen Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 779 000 | 634 000 | 605 000 | 605 000 | 606 000 | 592 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 779 000 | 634 000 | 605 000 | 605 000 | 606 000 | 592 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 000 | 11 000 | 46 000 | 21 000 | 9 000 | 9 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 957 000 | 3 155 000 | 458 000 | 411 000 | 407 000 | 418 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 959 000 | 3 166 000 | 504 000 | 432 000 | 416 000 | 427 000 |
|
|
| Driftsresultat | -1 180 000 | -2 532 000 | 101 000 | 173 000 | 190 000 | 165 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 26 000 | 66 000 | 17 000 | 1 000 | 2 000 | 5 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 26 000 | 66 000 | 17 000 | 1 000 | 2 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 196 000 | 92 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | -170 000 | -26 000 | 17 000 | 1 000 | 2 000 | 5 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 350 000 | -2 558 000 | 118 000 | 174 000 | 191 000 | 170 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -1 350 000 | -2 558 000 | 118 000 | 174 000 | 191 000 | 170 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -1 350 000 | -2 558 000 | 118 000 | 174 000 | 191 000 | 170 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 350 000 | -2 558 000 | 118 000 | 174 000 | 191 000 | 170 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 394 000 | 4 394 000 | 4 394 000 | 4 394 000 | 4 394 000 | 4 394 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 4 394 000 | 4 394 000 | 4 394 000 | 4 394 000 | 4 394 000 | 4 394 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 4 394 000 | 4 394 000 | 4 394 000 | 4 394 000 | 4 394 000 | 4 394 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 83 000 | 68 000 | 58 000 | 56 000 | 7 000 | 19 000 |
|
|
| Andre fordringer | 44 000 | 78 000 | 34 000 | 22 000 | 10 000 | 5 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 126 000 | 146 000 | 92 000 | 78 000 | 17 000 | 24 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 408 000 | 1 761 000 | 1 108 000 | 986 000 | 810 000 | 614 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 534 000 | 1 907 000 | 1 200 000 | 1 064 000 | 827 000 | 638 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 928 000 | 6 301 000 | 5 594 000 | 5 458 000 | 5 221 000 | 5 032 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 484 000 | 1 834 000 | 4 392 000 | 4 275 000 | 4 101 000 | 3 910 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 484 000 | 1 834 000 | 4 392 000 | 4 275 000 | 4 101 000 | 3 910 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 484 000 | 1 834 000 | 4 392 000 | 4 275 000 | 4 101 000 | 3 910 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 4 323 000 | 4 368 000 | 1 092 000 | 1 092 000 | 1 092 000 | 1 092 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 4 323 000 | 4 368 000 | 1 092 000 | 1 092 000 | 1 092 000 | 1 092 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 231 000 | 3 276 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 98 000 | 73 000 | 83 000 | 54 000 | 9 000 | 6 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 23 000 | 24 000 | 26 000 | 36 000 | 18 000 | 23 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 121 000 | 98 000 | 110 000 | 91 000 | 28 000 | 30 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 444 000 | 4 466 000 | 1 202 000 | 1 183 000 | 1 120 000 | 1 122 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 928 000 | 6 301 000 | 5 594 000 | 5 458 000 | 5 221 000 | 5 032 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -20,6% | -41,5% | 2,1% | 3,3% | 3,7% | |||
| Resultat av driften i % | -151,5% | -399,4% | 16,7% | 28,6% | 31,4% | 27,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | -148,1% | -389,0% | 19,5% | 28,8% | 31,7% | 28,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -116,5% | -82,2% | 2,7% | 4,2% | 4,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -116,5% | -82,2% | 2,7% | 4,2% | 4,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 389,5 | 57,6 | 13,2 | 28,8 | 67,3 | 65,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,4 | 19,5 | 10,9 | 11,7 | 29,5 | 21,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,4 | 19,5 | 10,9 | 11,7 | 29,5 | 21,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,4 | 18,0 | 10,1 | 10,8 | 28,9 | 20,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 9,8% | 29,1% | 78,5% | 78,3% | 78,5% | 77,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 62,1% | 289,3% | 726,0% | 706,6% | 676,7% | 660,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,7% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 9,2 | 2,4 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,5% | 1,6% | 2,0% | 1,7% | 0,5% | 0,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 87,7% | 69,3% | 19,5% | 20,0% | 20,9% | 21,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
