Avløserlaget i Lillehammerregionen SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 37 709 000 | 34 823 000 | 19 561 000 | 20 393 000 | 20 019 000 | 20 172 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 531 000 | 266 000 | 689 000 | 797 000 | 420 000 | 399 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 38 240 000 | 35 090 000 | 20 250 000 | 21 190 000 | 20 440 000 | 20 572 000 |
|
|
| Varekostnad | 740 000 | 757 000 | 719 000 | 736 000 | 757 000 | 702 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 35 614 000 | 33 150 000 | 18 581 000 | 18 930 000 | 18 731 000 | 18 915 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 8 000 | 9 000 | 31 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 348 000 | 1 183 000 | 1 145 000 | 1 364 000 | 897 000 | 887 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 37 702 000 | 35 090 000 | 20 445 000 | 21 038 000 | 20 394 000 | 20 535 000 |
|
|
| Driftsresultat | 538 000 | 0 | -195 000 | 152 000 | 46 000 | 37 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 188 000 | 83 000 | 6 000 | 2 000 | 7 000 | 16 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 188 000 | 84 000 | 6 000 | 2 000 | 7 000 | 16 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 188 000 | 84 000 | 6 000 | 2 000 | 7 000 | 16 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 726 000 | 85 000 | -189 000 | 154 000 | 53 000 | 53 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 130 000 | 12 000 | 6 000 | 36 000 | 12 000 | 19 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 595 000 | 73 000 | -195 000 | 118 000 | 40 000 | 35 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 595 000 | 73 000 | -195 000 | 118 000 | 40 000 | 35 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 595 000 | 73 000 | -195 000 | 118 000 | 40 000 | 35 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 25 000 | 33 000 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 25 000 | 33 000 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 25 000 | 33 000 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 5 590 000 | 9 340 000 | 3 152 000 | 2 979 000 | 3 229 000 | 3 216 000 |
|
|
| Andre fordringer | 363 000 | 292 000 | 169 000 | 158 000 | 133 000 | 114 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 5 953 000 | 9 632 000 | 3 321 000 | 3 137 000 | 3 362 000 | 3 331 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 9 792 000 | 5 327 000 | 6 376 000 | 7 065 000 | 6 325 000 | 6 590 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 15 744 000 | 14 959 000 | 9 696 000 | 10 202 000 | 9 687 000 | 9 921 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 15 744 000 | 14 959 000 | 9 696 000 | 10 227 000 | 9 720 000 | 9 921 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 91 000 | 91 000 | 57 000 | 57 000 | 57 000 | 57 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 91 000 | 91 000 | 57 000 | 57 000 | 57 000 | 57 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 4 461 000 | 3 866 000 | 2 317 000 | 2 512 000 | 2 394 000 | 2 353 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 4 461 000 | 3 866 000 | 2 317 000 | 2 512 000 | 2 394 000 | 2 353 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 4 552 000 | 3 957 000 | 2 373 000 | 2 568 000 | 2 450 000 | 2 410 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 337 000 | 334 000 | 65 000 | 51 000 | 8 000 | 14 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 130 000 | 12 000 | 6 000 | 36 000 | 12 000 | 19 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 2 851 000 | 5 983 000 | 3 822 000 | 3 670 000 | 3 672 000 | 3 689 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 7 874 000 | 4 673 000 | 3 430 000 | 3 902 000 | 3 578 000 | 3 789 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 11 192 000 | 11 002 000 | 7 323 000 | 7 659 000 | 7 270 000 | 7 511 000 |
|
|
| Sum gjeld | 11 192 000 | 11 002 000 | 7 323 000 | 7 659 000 | 7 270 000 | 7 511 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 15 744 000 | 14 959 000 | 9 696 000 | 10 227 000 | 9 720 000 | 9 921 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,7% | 0,7% | -1,9% | 1,5% | 0,5% | |||
| Resultat av driften i % | 1,4% | 0,0% | -1,0% | 0,7% | 0,2% | 0,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,5 | 2,8 | 2,0 | 2,1 | 2,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 98,0% | 97,8% | 96,3% | 96,4% | 96,2% | 96,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1,9% | 0,2% | -0,9% | 0,7% | 0,3% | 0,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 17,1% | 2,7% | -7,7% | 6,1% | 2,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 14,0% | 2,3% | -7,9% | 4,7% | 1,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 1,4 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,4 | 1,4 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,9 | 0,5 | 0,9 | 0,9 | 0,9 | 0,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 28,9% | 26,5% | 24,5% | 25,1% | 25,2% | 24,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 11,9% | 11,3% | 11,7% | 12,1% | 12,0% | 11,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,5 | 2,8 | 3,1 | 3,0 | 3,0 | 3,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 71,1% | 73,5% | 75,5% | 74,9% | 74,8% | 75,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 614 000 | 506 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
