Aviva Investors E-Reli Norway Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 9 392 000 | 5 992 000 | 2 570 000 | 5 182 000 | 7 293 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 9 392 000 | 5 992 000 | 2 570 000 | 5 182 000 | 7 293 000 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 817 000 | 750 000 | 610 000 | 692 000 | 630 000 | 573 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 817 000 | 750 000 | 610 000 | 692 000 | 630 000 | 573 000 |
|
|
| Driftsresultat | 8 575 000 | 5 242 000 | 1 960 000 | 4 490 000 | 6 663 000 | -573 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 562 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 562 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 12 917 000 | 12 882 000 | 12 882 000 | 12 882 000 | 12 917 000 | 12 883 000 |
|
|
| Netto finans | -12 917 000 | -12 882 000 | -12 882 000 | -12 882 000 | -12 917 000 | -1 321 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -4 342 000 | -7 640 000 | -10 922 000 | -8 392 000 | -6 254 000 | -1 894 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -4 342 000 | -7 640 000 | -10 922 000 | -8 392 000 | -6 254 000 | -1 894 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -4 342 000 | -7 640 000 | -10 922 000 | -8 392 000 | -6 254 000 | -1 894 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -4 342 000 | -7 640 000 | -10 922 000 | -8 392 000 | -6 254 000 | -1 894 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 369 720 000 | 376 428 000 | 372 586 000 | 377 017 000 | 381 835 000 | 389 595 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 369 720 000 | 376 428 000 | 372 586 000 | 377 017 000 | 381 835 000 | 389 595 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 369 720 000 | 376 428 000 | 372 586 000 | 377 017 000 | 381 835 000 | 389 595 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 7 202 000 | 6 462 000 | 6 148 000 | 10 988 000 | 12 778 000 | 12 138 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 7 202 000 | 6 462 000 | 6 148 000 | 10 988 000 | 12 778 000 | 12 138 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 461 000 | 167 000 | 178 000 | 207 000 | 435 000 | 195 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 7 664 000 | 6 629 000 | 6 326 000 | 11 195 000 | 13 214 000 | 12 333 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 377 383 000 | 383 057 000 | 378 913 000 | 388 212 000 | 395 048 000 | 401 928 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 109 875 000 | 109 875 000 | 100 915 000 | 100 915 000 | 100 915 000 | 100 915 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 109 975 000 | 109 975 000 | 100 975 000 | 100 975 000 | 100 975 000 | 100 975 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -44 342 000 | -40 000 000 | -32 360 000 | -21 439 000 | -13 046 000 | -6 792 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -44 342 000 | -40 000 000 | -32 360 000 | -21 439 000 | -13 046 000 | -6 792 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 65 633 000 | 69 975 000 | 68 615 000 | 79 536 000 | 87 928 000 | 94 183 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 303 100 000 | 303 100 000 | 303 100 000 | 303 100 000 | 303 100 000 | 303 100 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 303 100 000 | 303 100 000 | 303 100 000 | 303 100 000 | 303 100 000 | 303 100 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 5 000 | 106 000 | 1 000 | 122 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 8 651 000 | 9 977 000 | 7 092 000 | 5 575 000 | 3 898 000 | 4 645 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 8 651 000 | 9 982 000 | 7 198 000 | 5 576 000 | 4 020 000 | 4 645 000 |
|
|
| Sum gjeld | 311 751 000 | 313 082 000 | 310 298 000 | 308 676 000 | 307 120 000 | 307 745 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 377 383 000 | 383 057 000 | 378 913 000 | 388 212 000 | 395 048 000 | 401 928 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,3% | 1,4% | 0,5% | 1,1% | 1,7% | |||
| Resultat av driften i % | 91,3% | 87,5% | 76,3% | 86,6% | 91,4% | |||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 91,3% | 87,5% | 76,3% | 86,6% | 91,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -6,4% | -11,0% | -14,7% | -10,0% | -6,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -6,4% | -11,0% | -14,7% | -10,0% | -6,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 0,7 | 0,9 | 2,0 | 3,3 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 0,7 | 0,9 | 2,0 | 3,3 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 17,4% | 18,3% | 18,1% | 20,5% | 22,3% | 23,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 698,8% | 1167,8% | 2669,8% | 1534,9% | 1205,6% | |||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 4,7 | 4,5 | 4,5 | 3,9 | 3,5 | 3,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,3% | 2,6% | 1,9% | 1,4% | 1,0% | 1,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 80,3% | 79,1% | 80,0% | 78,1% | 76,7% | 75,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
