Aviation Fuelling Services Norway AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 296 250 000 | 3 449 032 000 | 2 923 142 000 | 1 072 919 000 | 1 032 938 000 | 2 468 616 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 3 599 000 | 7 394 000 | 2 893 000 | 1 417 000 | 1 666 000 | 6 565 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 299 849 000 | 3 456 427 000 | 2 926 035 000 | 1 074 337 000 | 1 034 604 000 | 2 475 181 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 981 806 000 | 3 189 350 000 | 2 741 029 000 | 948 170 000 | 908 251 000 | 2 267 080 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 16 838 000 | 18 633 000 | 13 670 000 | 12 627 000 | 12 088 000 | 11 061 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 3 126 000 | 2 936 000 | 2 364 000 | 2 139 000 | 2 259 000 | 1 971 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 133 211 000 | 122 568 000 | 92 705 000 | 66 180 000 | 83 102 000 | 96 231 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 134 982 000 | 3 333 490 000 | 2 849 770 000 | 1 029 118 000 | 1 005 702 000 | 2 376 345 000 |
|
|
| Driftsresultat | 164 867 000 | 122 937 000 | 76 265 000 | 45 219 000 | 28 902 000 | 98 836 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 13 560 000 | 10 278 000 | 2 653 000 | 420 000 | 1 035 000 | 3 572 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 30 581 000 | 24 718 000 | 25 014 000 | 14 612 000 | 3 069 000 | 6 512 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 44 142 000 | 34 996 000 | 27 668 000 | 15 033 000 | 4 104 000 | 10 085 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 5 834 000 | 760 000 | 365 000 | 0 | 37 000 | 105 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 18 836 000 | 23 398 000 | 6 200 000 | 4 509 000 | 5 695 000 | 8 017 000 |
|
|
| Netto finans | 25 306 000 | 11 598 000 | 21 468 000 | 10 524 000 | -1 591 000 | 2 068 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 190 172 000 | 134 536 000 | 97 733 000 | 55 742 000 | 27 311 000 | 100 904 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 41 638 000 | 28 267 000 | 19 861 000 | 10 660 000 | 6 015 000 | 22 511 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 148 534 000 | 106 268 000 | 77 871 000 | 45 082 000 | 21 295 000 | 78 393 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 148 534 000 | 106 268 000 | 77 871 000 | 45 082 000 | 21 295 000 | 78 393 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 148 534 000 | 106 247 000 | 77 871 000 | 45 082 000 | 18 537 000 | 78 393 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 758 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 247 000 | 475 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 257 000 | 496 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 505 000 | 971 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 9 455 000 | 10 552 000 | 10 075 000 | 8 255 000 | 9 254 000 | 26 955 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 17 579 000 | 18 855 000 | 16 987 000 | 16 759 000 | 20 467 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 27 035 000 | 29 408 000 | 27 062 000 | 25 015 000 | 29 721 000 | 26 955 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 3 664 000 | 3 602 000 | 3 278 000 | 2 929 000 | 3 210 000 | 5 579 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 3 234 000 | 4 584 000 | 6 662 000 | 6 837 000 | 8 181 000 | 8 439 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 898 000 | 8 186 000 | 9 940 000 | 9 767 000 | 11 391 000 | 14 018 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 34 439 000 | 38 567 000 | 37 003 000 | 34 782 000 | 41 113 000 | 40 974 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 22 619 000 | 31 743 000 | 36 359 000 | 13 237 000 | 12 125 000 | 22 220 000 |
|
|
| Sum varelager | 22 619 000 | 31 743 000 | 36 359 000 | 13 237 000 | 12 125 000 | 22 220 000 |
|
|
| Kundefordringer | 65 117 000 | 91 363 000 | 124 545 000 | 172 769 000 | 44 813 000 | 196 422 000 |
|
|
| Andre fordringer | 25 552 000 | 40 806 000 | 10 123 000 | 3 384 000 | 8 322 000 | 51 754 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 90 670 000 | 132 170 000 | 134 669 000 | 176 154 000 | 53 135 000 | 248 177 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 227 115 000 | 180 382 000 | 85 427 000 | 106 133 000 | 63 774 000 | 52 027 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 340 404 000 | 344 295 000 | 256 455 000 | 295 525 000 | 129 036 000 | 322 425 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 374 843 000 | 382 863 000 | 293 459 000 | 330 308 000 | 170 149 000 | 363 399 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 3 062 000 | 3 010 000 | 2 739 000 | 2 448 000 | 2 683 000 | 2 508 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 3 062 000 | 3 010 000 | 2 739 000 | 2 448 000 | 2 683 000 | 2 508 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 69 275 000 | 68 102 000 | 61 979 000 | 55 382 000 | 60 695 000 | 56 735 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 69 275 000 | 68 102 000 | 61 979 000 | 55 382 000 | 60 695 000 | 56 735 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 72 338 000 | 71 113 000 | 64 719 000 | 57 830 000 | 63 378 000 | 59 243 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 288 000 | 618 000 | 659 000 | 1 276 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 288 000 | 618 000 | 659 000 | 1 276 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 288 000 | 618 000 | 659 000 | 1 276 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 31 183 000 | 47 218 000 | 49 241 000 | 151 164 000 | 46 197 000 | 120 493 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 41 369 000 | 29 091 000 | 20 275 000 | 10 643 000 | 6 722 000 | 22 247 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 14 087 000 | 36 454 000 | 28 696 000 | 36 723 000 | 1 864 000 | 25 336 000 |
|
|
| Utbytte | 148 534 000 | 106 247 000 | 77 871 000 | 45 082 000 | 18 537 000 | 78 393 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 67 330 000 | 92 736 000 | 52 366 000 | 28 245 000 | 32 790 000 | 56 409 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 302 505 000 | 311 749 000 | 228 451 000 | 271 859 000 | 106 111 000 | 302 879 000 |
|
|
| Sum gjeld | 302 505 000 | 311 749 000 | 228 739 000 | 272 477 000 | 106 770 000 | 304 155 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 374 843 000 | 382 863 000 | 293 459 000 | 330 308 000 | 170 149 000 | 363 399 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 55,2% | 46,7% | 33,3% | 24,1% | 12,4% | |||
| Resultat av driften i % | 5,0% | 3,6% | 2,6% | 4,2% | 2,8% | 4,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 8,7 | 10,2 | 9,4 | 4,3 | 3,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 9,5% | 7,5% | 6,2% | 11,6% | 12,1% | 8,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,3% | 4,6% | 3,6% | 5,6% | 3,2% | 4,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 265,1% | 198,1% | 159,5% | 92,0% | 44,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 207,1% | 156,5% | 127,1% | 74,4% | 34,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 196,0 | 185,5 | 214,0 | 85,1 | 85,6 | 223,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,2 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,1 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,8 | 0,6 | 0,4 | 0,4 | 0,6 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 131,8 | 100,5 | 75,4 | 71,6 | 74,9 | 102,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 3,3 | 3,8 | 3,3 | 4,8 | 6,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 19,3% | 18,6% | 22,1% | 17,5% | 37,2% | 16,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 2,2% | 2,1% | 2,2% | 5,4% | 6,1% | 2,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 794,2% | 440,9% | 162,0% | 238,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,5% | 0,6% | 0,6% | 0,6% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 167,6% | 102,5% | 77,0% | 178,8% | 189,1% | 88,0% | ||
| Gjeldsgrad | 4,2 | 4,4 | 3,5 | 4,7 | 1,7 | 5,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 80,7% | 81,4% | 77,8% | 82,3% | 62,4% | 83,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,2% | 0,4% | 0,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 2 855 000 | 2 474 000 | 3 276 000 | 8 861 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
