Autoville Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 43 864 000 | 33 898 000 | 28 918 000 | 24 661 000 | 99 436 000 | 27 986 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 98 940 000 | 86 575 000 | 75 507 000 | 70 742 000 | 0 | 72 128 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 142 804 000 | 120 473 000 | 104 425 000 | 95 402 000 | 99 436 000 | 100 114 000 |
|
|
| Varekostnad | 21 869 000 | 13 107 000 | 11 505 000 | 11 428 000 | 17 273 000 | 18 720 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 17 690 000 | 16 637 000 | 14 636 000 | 12 971 000 | 11 460 000 | 11 033 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 11 193 000 | 8 512 000 | 8 582 000 | 6 736 000 | 6 663 000 | 6 622 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 21 003 000 | 10 773 000 | 10 076 000 | 11 999 000 | 9 744 000 | 8 325 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 71 755 000 | 49 029 000 | 44 799 000 | 43 134 000 | 45 140 000 | 44 700 000 |
|
|
| Driftsresultat | 71 049 000 | 71 444 000 | 59 626 000 | 52 268 000 | 54 296 000 | 55 414 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 132 000 | 872 000 | 214 000 | 160 000 | 167 000 | 531 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 6 001 000 | 3 873 000 | 1 230 000 | 3 761 000 | 2 618 000 | 102 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 7 133 000 | 4 745 000 | 1 444 000 | 3 921 000 | 2 785 000 | 4 217 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 22 473 000 | 15 175 000 | 8 959 000 | 4 103 000 | 5 462 000 | 7 319 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 22 474 000 | 15 179 000 | 11 728 000 | 4 103 000 | 5 462 000 | 7 319 000 |
|
|
| Netto finans | -15 341 000 | -10 434 000 | -10 284 000 | -182 000 | -2 677 000 | -3 102 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 55 708 000 | 61 011 000 | 49 341 000 | 52 085 000 | 51 618 000 | 52 313 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 11 540 000 | 12 908 000 | 11 078 000 | 10 849 000 | 11 110 000 | 11 357 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 44 168 000 | 48 103 000 | 38 263 000 | 41 236 000 | 40 508 000 | 40 956 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 44 168 000 | 48 103 000 | 38 263 000 | 41 236 000 | 40 508 000 | 40 956 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 654 130 000 | 524 172 000 | 529 617 000 | 533 994 000 | 461 497 000 | 462 160 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 797 000 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 2 763 000 | 1 097 000 | 1 479 000 | 1 138 000 | 0 | 1 262 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 656 893 000 | 525 269 000 | 531 096 000 | 535 132 000 | 462 294 000 | 463 422 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 669 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 669 000 | 0 | 669 000 | 669 000 | 669 000 | 669 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 669 000 | 669 000 | 669 000 | 669 000 | 669 000 | 669 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 657 562 000 | 525 938 000 | 531 765 000 | 535 801 000 | 462 963 000 | 464 091 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 2 147 000 | 2 482 000 | 3 434 000 | 3 610 000 | 3 132 000 | 2 384 000 |
|
|
| Sum varelager | 2 147 000 | 2 482 000 | 3 434 000 | 3 610 000 | 3 132 000 | 2 384 000 |
|
|
| Kundefordringer | 1 569 000 | 7 831 000 | 2 043 000 | 1 537 000 | 1 513 000 | 1 354 000 |
|
|
| Andre fordringer | 6 684 000 | 737 000 | 3 097 000 | 2 169 000 | 1 658 000 | 824 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 8 253 000 | 8 569 000 | 5 140 000 | 3 707 000 | 3 171 000 | 2 178 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 34 861 000 | 37 738 000 | 35 354 000 | 39 622 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 42 492 000 | 38 495 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 42 492 000 | 38 495 000 | 34 861 000 | 37 738 000 | 35 354 000 | 39 622 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 31 531 000 | 60 120 000 | 30 906 000 | 32 661 000 | 22 244 000 | 47 361 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 84 423 000 | 109 666 000 | 74 341 000 | 77 715 000 | 63 901 000 | 91 545 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 741 985 000 | 635 604 000 | 606 106 000 | 613 517 000 | 526 864 000 | 555 636 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 20 280 000 | 20 280 000 | 20 280 000 | 20 280 000 | 20 280 000 | 20 280 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 20 280 000 | 20 280 000 | 20 280 000 | 20 280 000 | 20 280 000 | 20 280 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 290 495 000 | 246 327 000 | 238 224 000 | 201 961 000 | 200 725 000 | 200 217 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 290 495 000 | 246 327 000 | 238 224 000 | 201 961 000 | 200 725 000 | 200 217 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 310 775 000 | 266 607 000 | 258 504 000 | 222 241 000 | 221 005 000 | 220 497 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 29 274 000 | 27 821 000 | 27 250 000 | 26 582 000 | 22 729 000 | 21 705 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 29 274 000 | 27 821 000 | 27 250 000 | 26 582 000 | 22 729 000 | 21 705 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 351 801 000 | 275 469 000 | 289 137 000 | 302 804 000 | 266 472 000 | 290 139 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 381 075 000 | 303 290 000 | 316 387 000 | 329 386 000 | 289 201 000 | 311 844 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 351 801 000 | 275 469 000 | 289 137 000 | 302 804 000 | 246 472 000 | 260 139 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 3 242 000 | 2 908 000 | 2 113 000 | 5 235 000 | 1 812 000 | 3 355 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 10 434 000 | 12 338 000 | 10 401 000 | 10 504 000 | 10 086 000 | 9 795 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 5 166 000 | 2 638 000 | 2 769 000 | 2 147 000 | 1 125 000 | 984 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 40 000 000 | 0 | 40 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 31 292 000 | 7 823 000 | 15 932 000 | 4 004 000 | 3 636 000 | 9 161 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 50 134 000 | 65 707 000 | 31 215 000 | 61 890 000 | 16 659 000 | 23 295 000 |
|
|
| Sum gjeld | 431 209 000 | 368 997 000 | 347 602 000 | 391 276 000 | 305 860 000 | 335 139 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 741 985 000 | 635 604 000 | 606 106 000 | 613 517 000 | 526 864 000 | 555 636 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 11,4% | 12,3% | 10,0% | 9,9% | 10,5% | |||
| Resultat av driften i % | 49,8% | 59,3% | 57,1% | 54,8% | 54,6% | 55,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 50,1% | 61,3% | 60,2% | 53,7% | 82,6% | 33,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 54,7% | 63,2% | 58,5% | 58,9% | 57,4% | 59,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 19,3% | 23,2% | 20,5% | 23,5% | 23,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 15,3% | 18,3% | 15,9% | 18,6% | 18,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 8,1 | 7,2 | 7,1 | 7,4 | 8,7 | 9,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,7 | 1,7 | 2,4 | 1,3 | 3,8 | 3,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,6 | 1,6 | 2,3 | 1,2 | 3,6 | 3,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,9 | 1,0 | 0,5 | 1,3 | 2,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 10,2 | 5,3 | 3,4 | 3,2 | 5,5 | 7,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 38,1 | 81,2 | 110,2 | 106,2 | 57,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 41,9% | 41,9% | 42,6% | 36,2% | 41,9% | 39,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 217,6% | 221,3% | 247,5% | 233,0% | 222,3% | 220,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,2% | 1,1% | 1,2% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 0,9% | 0,9% | 1,0% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1597,0% | 1771,1% | 1255,9% | 438,4% | 1508,4% | 2862,8% | ||
| Gjeldsgrad | 1,4 | 1,4 | 1,3 | 1,8 | 1,4 | 1,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 6,8% | 10,3% | 5,2% | 10,1% | 3,2% | 4,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 51,4% | 47,7% | 52,2% | 53,7% | 54,9% | 56,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 396 000 | 0 | 941 000 | 0 | 941 000 | 941 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
