Autostrada Gruppen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 328 089 000 | 1 392 338 000 | 1 424 337 000 | 1 176 869 000 | 988 773 000 | 1 158 144 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 11 095 000 | 12 230 000 | 10 710 000 | 76 514 000 | 15 861 000 | 20 047 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 339 184 000 | 1 404 568 000 | 1 435 047 000 | 1 253 384 000 | 1 004 634 000 | 1 178 191 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 111 411 000 | 1 190 767 000 | 1 206 045 000 | 996 273 000 | 846 439 000 | 1 019 269 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 117 844 000 | 120 059 000 | 116 677 000 | 91 736 000 | 79 965 000 | 81 726 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 8 884 000 | 7 455 000 | 7 625 000 | 6 205 000 | 6 450 000 | 6 955 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 8 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 77 559 000 | 70 965 000 | 65 992 000 | 55 650 000 | 38 535 000 | 42 849 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 315 698 000 | 1 397 246 000 | 1 396 339 000 | 1 149 864 000 | 971 389 000 | 1 150 799 000 |
|
|
| Driftsresultat | 23 486 000 | 7 322 000 | 38 708 000 | 103 520 000 | 33 245 000 | 27 392 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 29 083 000 | 10 952 000 | 14 403 000 | 8 776 000 | 6 815 000 | -709 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 3 891 000 | 3 553 000 | 1 021 000 | 631 000 | 95 000 | 250 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 32 974 000 | 14 505 000 | 15 424 000 | 9 407 000 | 6 910 000 | -459 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 17 501 000 | 15 992 000 | 7 991 000 | 4 188 000 | 7 652 000 | 11 310 000 |
|
|
| Netto finans | 15 473 000 | -1 487 000 | 7 433 000 | 5 219 000 | -742 000 | -11 769 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 38 960 000 | 5 835 000 | 46 141 000 | 108 740 000 | 32 502 000 | 15 624 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 2 884 000 | -954 000 | 7 288 000 | 8 271 000 | 7 196 000 | 3 550 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 36 076 000 | 6 789 000 | 38 853 000 | 100 469 000 | 25 307 000 | 12 073 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 26 060 000 | 2 372 000 | 28 832 000 | 92 177 000 | 25 307 000 | 12 073 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 11 000 000 | 2 340 000 | 13 700 000 | 24 400 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 25 076 000 | 4 449 000 | 25 153 000 | 76 069 000 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 21 178 000 | 21 827 000 | 22 466 000 | 23 127 000 | 23 688 000 | 24 156 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 7 955 000 | 8 164 000 | 1 457 000 | 2 326 000 | 4 247 000 | 2 767 000 |
|
|
| Goodwill | 4 147 000 | 4 885 000 | 5 624 000 | 5 446 000 | 4 878 000 | 5 662 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 33 280 000 | 34 876 000 | 29 547 000 | 30 900 000 | 32 813 000 | 32 585 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 71 045 000 | 69 680 000 | 34 026 000 | 12 702 000 | 145 902 000 | 143 481 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 20 457 000 | 20 988 000 | 26 879 000 | 33 979 000 | 27 488 000 | 25 556 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 91 503 000 | 90 669 000 | 60 905 000 | 46 681 000 | 173 390 000 | 169 037 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 141 841 000 | 116 177 000 | 96 974 000 | 25 524 000 | 7 066 000 | 1 240 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 851 000 | 851 000 | 851 000 | 0 | 750 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 658 000 | 658 000 | 33 000 | 158 000 | 156 000 | 156 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 11 867 000 | 5 042 000 | 434 000 | 799 000 | 920 000 | 59 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 154 366 000 | 122 728 000 | 98 292 000 | 27 331 000 | 8 142 000 | 2 205 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 279 149 000 | 248 273 000 | 188 744 000 | 104 912 000 | 214 345 000 | 203 827 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 210 706 000 | 207 176 000 | 232 153 000 | 148 036 000 | 173 254 000 | 172 758 000 |
|
|
| Sum varelager | 210 706 000 | 207 176 000 | 232 153 000 | 148 036 000 | 173 254 000 | 172 758 000 |
|
|
| Kundefordringer | 46 966 000 | 51 695 000 | 98 119 000 | 37 925 000 | 28 204 000 | 24 212 000 |
|
|
| Andre fordringer | 21 831 000 | 36 501 000 | 47 513 000 | 29 425 000 | 14 919 000 | 18 892 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 68 797 000 | 88 196 000 | 145 632 000 | 67 350 000 | 43 123 000 | 43 104 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 22 436 000 | 12 736 000 | 23 683 000 | 77 615 000 | 10 241 000 | 4 729 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 301 939 000 | 308 108 000 | 401 469 000 | 293 001 000 | 226 618 000 | 220 591 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 581 088 000 | 556 381 000 | 590 212 000 | 397 913 000 | 440 963 000 | 424 418 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 206 681 000 | 187 121 000 | 185 595 000 | 179 363 000 | 107 065 000 | 96 157 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 38 420 000 | 32 905 000 | 31 040 000 | 25 119 000 | 20 432 000 | 15 435 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 206 681 000 | 187 121 000 | 185 595 000 | 179 363 000 | 107 065 000 | 96 157 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 38 420 000 | 32 905 000 | 31 040 000 | 25 119 000 | 20 432 000 | 15 435 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 245 202 000 | 220 126 000 | 216 735 000 | 204 582 000 | 127 597 000 | 111 692 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 834 000 | 4 583 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 834 000 | 4 583 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 149 157 000 | 136 385 000 | 101 677 000 | 54 454 000 | 22 072 000 | 39 327 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 105 631 000 | 115 791 000 | 99 099 000 | 34 022 000 | 118 572 000 | 136 581 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 105 631 000 | 115 791 000 | 99 099 000 | 34 022 000 | 124 406 000 | 141 164 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 241 796 000 | 239 208 000 | 194 847 000 | 87 775 000 | 140 026 000 | 175 365 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 33 573 000 | 24 953 000 | 83 314 000 | 32 812 000 | 116 054 000 | 86 338 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 675 000 | 5 753 000 | 7 833 000 | 5 992 000 | 7 427 000 | 1 946 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 11 783 000 | 16 769 000 | 23 293 000 | 18 535 000 | 8 018 000 | 11 270 000 |
|
|
| Utbytte | 2 100 000 | 2 340 000 | 17 100 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 30 968 000 | 34 264 000 | 41 162 000 | 47 516 000 | 35 388 000 | 32 682 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 230 256 000 | 220 464 000 | 274 379 000 | 159 309 000 | 188 959 000 | 171 563 000 |
|
|
| Sum gjeld | 335 887 000 | 336 255 000 | 373 478 000 | 193 331 000 | 313 365 000 | 312 727 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 581 088 000 | 556 381 000 | 590 212 000 | 397 913 000 | 440 963 000 | 424 418 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,9% | 3,8% | 11,0% | 26,9% | 9,3% | |||
| Resultat av driften i % | 1,8% | 0,5% | 2,7% | 8,3% | 3,3% | 2,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,4 | 2,4 | 2,9 | 3,0 | 2,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 16,3% | 14,5% | 15,3% | 15,3% | 14,4% | 12,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 4,2% | 1,6% | 3,8% | 9,0% | 4,0% | 2,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 16,7% | 2,7% | 21,9% | 65,5% | 27,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 11,2% | 1,1% | 13,7% | 55,5% | 21,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 11,4 | 11,7 | 12,3 | 13,7 | 12,6 | 14,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,4 | 1,5 | 1,8 | 1,2 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,4 | 0,5 | 0,6 | 0,9 | 0,3 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,5 | 0,1 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 5,3 | 5,7 | 5,2 | 6,7 | 4,9 | 5,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 67,7 | 66,4 | 56,7 | 58,0 | 73,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 42,2% | 39,6% | 36,7% | 51,4% | 28,9% | 26,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 18,3% | 15,7% | 15,1% | 16,3% | 12,7% | 9,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,2% | 2,9% | 3,8% | 5,7% | 2,5% | 2,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,7% | 0,6% | 0,4% | 0,9% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 34,0% | 42,3% | 54,7% | 90,3% | 21,7% | 28,4% | ||
| Gjeldsgrad | 1,4 | 1,5 | 1,7 | 0,9 | 2,5 | 2,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 39,6% | 39,6% | 46,5% | 40,0% | 42,9% | 40,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 18,2% | 20,8% | 16,8% | 8,6% | 28,2% | 33,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 213 000 | 1 251 000 | 1 121 000 | 476 000 | 489 000 | 968 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
