Aurora Taxfree AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 736 000 | 3 771 000 | 727 000 | 38 000 | 297 000 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 25 000 | 12 000 | 3 000 | 64 000 | 244 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 761 000 | 3 783 000 | 730 000 | 102 000 | 542 000 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 1 560 000 | 1 100 000 | 432 000 | 33 000 | 152 000 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 781 000 | 682 000 | 328 000 | 103 000 | 332 000 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 537 000 | 540 000 | 570 000 | 528 000 | 598 000 | 2 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 878 000 | 2 322 000 | 1 330 000 | 664 000 | 1 082 000 | 2 000 |
|
|
| Driftsresultat | 883 000 | 1 461 000 | -600 000 | -562 000 | -540 000 | -2 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 6 000 | 0 | 0 | 9 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 6 000 | 0 | 0 | 9 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 11 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 11 000 | 1 000 | 1 000 | 3 000 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | -11 000 | 5 000 | -1 000 | -3 000 | 9 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 871 000 | 1 467 000 | -601 000 | -566 000 | -532 000 | -2 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 192 000 | 187 000 | 0 | -123 000 | -114 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 680 000 | 1 280 000 | -601 000 | -443 000 | -418 000 | -2 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 680 000 | 1 280 000 | -601 000 | -443 000 | -418 000 | -2 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 679 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 000 | 1 280 000 | -601 000 | -443 000 | -418 000 | -2 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 3 022 000 | 0 | 570 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 023 000 | 0 | 570 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 3 023 000 | 0 | 570 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 495 000 | 397 000 | 576 000 | 733 000 | 756 000 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 495 000 | 397 000 | 576 000 | 733 000 | 756 000 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 41 000 | 13 000 | 14 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 5 000 | -1 000 | 34 000 | 220 000 | 394 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 2 942 000 | 560 000 | 760 000 | 519 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 5 000 | 2 981 000 | 606 000 | 993 000 | 913 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 248 000 | 45 000 | 75 000 | 94 000 | 111 000 | 23 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 748 000 | 3 424 000 | 1 257 000 | 1 820 000 | 1 780 000 | 23 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 771 000 | 3 424 000 | 1 827 000 | 1 820 000 | 1 780 000 | 23 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 866 000 | 866 000 | 866 000 | 866 000 | 429 000 | 24 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -182 000 | -183 000 | -1 463 000 | -862 000 | -419 000 | -2 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -182 000 | -183 000 | -1 463 000 | -862 000 | -419 000 | -2 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 684 000 | 683 000 | -597 000 | 4 000 | 10 000 | 23 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 2 650 000 | 0 | 2 161 000 | 987 000 | 1 711 000 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 650 000 | 0 | 2 161 000 | 987 000 | 1 711 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 650 000 | 0 | 2 161 000 | 987 000 | 1 711 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 147 000 | 1 990 000 | 150 000 | 703 000 | 11 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 187 000 | 187 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 32 000 | 445 000 | 37 000 | 16 000 | 7 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 72 000 | 119 000 | 76 000 | 110 000 | 41 000 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 438 000 | 2 741 000 | 263 000 | 829 000 | 59 000 | 0 |
|
|
| Sum gjeld | 3 088 000 | 2 741 000 | 2 424 000 | 1 816 000 | 1 770 000 |
|
||
| Sum egenkapital og gjeld | 3 771 000 | 3 424 000 | 1 827 000 | 1 820 000 | 1 780 000 | 23 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 24,5% | 55,9% | -32,9% | -31,3% | -59,0% | |||
| Resultat av driften i % | 23,5% | 38,6% | -82,2% | -551,0% | -99,6% | |||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,0 | 1,4 | 0,4 | 0,1 | 0,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 58,2% | 70,8% | 40,6% | 13,2% | 48,8% | |||
| Overskuddsgrad i % | 23,5% | 38,8% | -82,2% | -551,0% | -98,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 127,4% | 3411,6% | 202,7% | -8085,7% | -3224,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 99,5% | 2976,7% | 202,7% | -6328,6% | -2533,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,8 | 5,5 | 2,2 | 1,0 | 1,6 | |||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,7 | 1,2 | 4,8 | 2,2 | 30,2 | |||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 1,1 | 2,6 | 1,3 | 17,4 | |||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,0 | 0,3 | 0,1 | 1,9 | |||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,2 | 2,8 | 0,8 | 0,0 | 0,2 | |||
| Lagertid i antall dager | 102,9 | 159,2 | 545,4 | 8121,8 | 895,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 18,1% | 19,9% | -32,7% | 0,2% | 0,6% | 100,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 18,2% | 18,1% | -81,8% | 3,9% | 1,8% | |||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 0,0% | 1,1% | 1,8% | 1,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,0% | 0,4% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 62,8% | 172,0% | 172,6% | 135,2% | 227,6% | |||
| Gjeldsgrad | 4,5 | 4,0 | -4,1 | 454,0 | 177,0 | 100,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 11,6% | 80,1% | 14,4% | 45,5% | 3,3% | 0,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 70,3% | 0,0% | 118,3% | 54,2% | 96,1% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
