Aura Trening og Helse AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 775 000 | 2 625 000 | 2 866 000 | 2 907 000 | 3 314 000 | 2 928 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 315 000 | 345 000 | 366 000 | 364 000 | 391 000 | 409 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 090 000 | 2 970 000 | 3 232 000 | 3 271 000 | 3 705 000 | 3 336 000 |
|
|
| Varekostnad | 26 000 | 60 000 | 96 000 | 125 000 | 110 000 | 210 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 345 000 | 1 582 000 | 1 298 000 | 1 218 000 | 1 191 000 | 971 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 19 000 | 26 000 | 29 000 | 74 000 | 113 000 | 138 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 365 000 | 1 492 000 | 1 543 000 | 2 177 000 | 2 020 000 | 1 833 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 755 000 | 3 160 000 | 2 966 000 | 3 594 000 | 3 434 000 | 3 152 000 |
|
|
| Driftsresultat | 335 000 | -190 000 | 266 000 | -323 000 | 271 000 | 184 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 1 000 | 2 000 | 0 | 2 000 | 10 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 1 000 | 2 000 | 3 000 | 2 000 | 10 000 |
|
|
| Netto finans | -1 000 | -1 000 | -2 000 | -3 000 | -2 000 | -9 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 334 000 | -191 000 | 265 000 | -325 000 | 269 000 | 175 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 73 000 | -42 000 | 58 000 | -104 000 | 55 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 260 000 | -149 000 | 207 000 | -221 000 | 214 000 | 175 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 260 000 | -149 000 | 207 000 | -221 000 | 214 000 | 175 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 261 000 | -149 000 | 207 000 | -222 000 | 215 000 | 175 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 24 000 | 88 000 | 46 000 | 104 000 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 24 000 | 88 000 | 46 000 | 104 000 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 22 000 | 41 000 | 68 000 | 97 000 | 109 000 | 222 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 22 000 | 41 000 | 68 000 | 97 000 | 109 000 | 222 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 46 000 | 129 000 | 114 000 | 201 000 | 109 000 | 222 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 17 000 | 16 000 | 15 000 | 13 000 | 13 000 | 10 000 |
|
|
| Sum varelager | 17 000 | 16 000 | 15 000 | 13 000 | 13 000 | 10 000 |
|
|
| Kundefordringer | -2 000 | 1 000 | 10 000 | 29 000 | 72 000 | 71 000 |
|
|
| Andre fordringer | 7 000 | 0 | 4 000 | 12 000 | 94 000 | 97 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 6 000 | 1 000 | 14 000 | 41 000 | 165 000 | 168 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 546 000 | 225 000 | 383 000 | 105 000 | 311 000 | 347 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 568 000 | 242 000 | 413 000 | 158 000 | 490 000 | 525 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 614 000 | 371 000 | 526 000 | 359 000 | 599 000 | 747 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 94 000 | 94 000 | 94 000 | 94 000 | 94 000 | 94 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 150 000 | -111 000 | 38 000 | -169 000 | 53 000 | -162 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 150 000 | -111 000 | 38 000 | -169 000 | 53 000 | -162 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 244 000 | -16 000 | 133 000 | -74 000 | 147 000 | -67 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 5 000 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 5 000 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 32 000 | 7 000 | 65 000 | 103 000 | 96 000 | 159 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 9 000 | 0 | 0 | 0 | 55 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 90 000 | 101 000 | 88 000 | 71 000 | 59 000 | 59 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 57 000 | 85 000 | 74 000 | 0 | 0 | 133 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 182 000 | 194 000 | 167 000 | 254 000 | 242 000 | 463 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 370 000 | 387 000 | 394 000 | 433 000 | 452 000 | 814 000 |
|
|
| Sum gjeld | 370 000 | 387 000 | 394 000 | 433 000 | 452 000 | 814 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 614 000 | 371 000 | 526 000 | 359 000 | 599 000 | 747 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 68,0% | -42,4% | 60,3% | -67,2% | 40,3% | |||
| Resultat av driften i % | 10,8% | -6,4% | 8,2% | -9,9% | 7,3% | 5,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 6,3 | 6,6 | 7,3 | 6,8 | 5,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 99,1% | 97,7% | 96,7% | 95,7% | 96,7% | 92,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 10,8% | -6,4% | 8,2% | -9,9% | 7,3% | 5,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 293,0% | -326,5% | 898,3% | -890,4% | 672,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 228,1% | -254,7% | 701,7% | -605,5% | 535,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,3 | 1,9 | 2,5 | 2,7 | 3,1 | 3,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,5 | 0,6 | 1,0 | 0,4 | 1,1 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,5 | 0,6 | 1,0 | 0,3 | 1,1 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,5 | 0,6 | 1,0 | 0,2 | 0,7 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,5 | 3,8 | 6,4 | 9,6 | 8,5 | 21,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 228,5 | 93,0 | 52,5 | 37,4 | 37,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 39,7% | -4,3% | 25,3% | -20,6% | 24,5% | -9,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 7,9% | -0,5% | 4,1% | -2,3% | 4,0% | -2,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | -8,1% | 0,9% | -2,7% | 0,7% | -3,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1164,7% | -906,3% | 126,7% | -2115,4% | 292,3% | -2890,0% | ||
| Gjeldsgrad | 1,5 | -24,2 | 3,0 | -5,9 | 3,1 | -12,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 60,3% | 104,3% | 74,9% | 120,6% | 75,5% | 109,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
