Astafjord Tannklinikk AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 340 000 | 2 833 000 | 2 980 000 | 3 142 000 | 3 519 000 | 3 117 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 68 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 340 000 | 2 901 000 | 2 980 000 | 3 142 000 | 3 519 000 | 3 117 000 |
|
|
| Varekostnad | 246 000 | 301 000 | 256 000 | 458 000 | 338 000 | 293 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 503 000 | 1 260 000 | 1 223 000 | 1 391 000 | 1 196 000 | 982 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 65 000 | 19 000 | 85 000 | 85 000 | 78 000 | 77 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 719 000 | 542 000 | 550 000 | 548 000 | 625 000 | 457 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 533 000 | 2 122 000 | 2 114 000 | 2 482 000 | 2 237 000 | 1 809 000 |
|
|
| Driftsresultat | 807 000 | 779 000 | 866 000 | 660 000 | 1 282 000 | 1 308 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 808 000 | 779 000 | 865 000 | 660 000 | 1 284 000 | 1 310 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 178 000 | 172 000 | 191 000 | 145 000 | 282 000 | 288 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 631 000 | 608 000 | 675 000 | 515 000 | 1 001 000 | 1 021 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 631 000 | 608 000 | 675 000 | 515 000 | 1 001 000 | 1 021 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 600 000 | 650 000 | 650 000 | 500 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 31 000 | -42 000 | 25 000 | 15 000 | 1 000 | 21 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 150 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 20 000 | 13 000 | 19 000 | 8 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 50 000 | 100 000 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 20 000 | 13 000 | 19 000 | 58 000 | 101 000 | 150 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 11 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 76 000 | 35 000 | 70 000 | 104 000 | 86 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 11 000 | 76 000 | 35 000 | 70 000 | 104 000 | 86 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 31 000 | 89 000 | 54 000 | 128 000 | 205 000 | 236 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | -1 000 | 23 000 | -5 000 | -6 000 |
|
|
| Andre fordringer | 333 000 | 10 000 | 67 000 | 21 000 | 19 000 | 256 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 333 000 | 10 000 | 66 000 | 44 000 | 14 000 | 251 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 831 000 | 1 016 000 | 1 151 000 | 1 333 000 | 1 367 000 | 1 083 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 165 000 | 1 027 000 | 1 217 000 | 1 377 000 | 1 381 000 | 1 333 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 196 000 | 1 115 000 | 1 271 000 | 1 505 000 | 1 586 000 | 1 569 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 53 000 | 23 000 | 65 000 | 40 000 | 25 000 | 24 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 53 000 | 23 000 | 65 000 | 40 000 | 25 000 | 24 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 83 000 | 53 000 | 95 000 | 70 000 | 55 000 | 54 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 1 000 | 20 000 | 15 000 | 42 000 | 8 000 | 19 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 184 000 | 166 000 | 201 000 | 153 000 | 285 000 | 290 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 151 000 | 84 000 | 116 000 | 61 000 | 62 000 | 46 000 |
|
|
| Utbytte | 600 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 176 000 | 793 000 | 844 000 | 1 179 000 | 1 175 000 | 1 158 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 112 000 | 1 063 000 | 1 176 000 | 1 435 000 | 1 530 000 | 1 513 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 112 000 | 1 063 000 | 1 176 000 | 1 435 000 | 1 530 000 | 1 515 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 196 000 | 1 115 000 | 1 271 000 | 1 505 000 | 1 586 000 | 1 569 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 69,9% | 65,4% | 62,3% | 42,7% | 81,4% | |||
| Resultat av driften i % | 24,2% | 26,9% | 29,1% | 21,0% | 36,4% | 42,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,9 | 2,4 | 2,1 | 2,0 | 2,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 92,6% | 89,4% | 91,4% | 85,4% | 90,4% | 90,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 24,2% | 26,9% | 29,1% | 21,0% | 36,5% | 42,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 1188,2% | 1052,7% | 1048,5% | 1056,0% | 2356,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 927,9% | 821,6% | 818,2% | 824,0% | 1836,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,2 | 2,3 | 2,4 | 2,3 | 2,9 | 3,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 0,9 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 0,9 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 1,0 | 1,0 | 0,9 | 0,9 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 6,9% | 4,8% | 7,5% | 4,7% | 3,5% | 3,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 2,5% | 1,8% | 3,2% | 2,2% | 1,6% | 1,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 757,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 1,7% | 0,6% | 1,8% | 3,7% | 4,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 13,4 | 20,1 | 12,4 | 20,5 | 27,8 | 28,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 93,0% | 95,3% | 92,5% | 95,3% | 96,5% | 96,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 793 000 | 716 000 | 622 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
