Aspen Pharma Ireland Limited NUF
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 378 338 000 | 2 359 221 000 | 2 115 303 000 | 4 546 000 | 4 447 654 000 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 001 000 | 12 087 000 | 553 000 | 0 | 983 000 | 3 300 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 379 340 000 | 2 371 308 000 | 2 115 857 000 | 4 546 000 | 4 448 638 000 | 3 300 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 017 615 000 | 1 956 637 000 | 1 730 312 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 553 553 000 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 119 278 000 | 123 266 000 | 78 457 000 | 1 770 000 | 0 | 2 144 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 5 835 000 | 3 522 000 | 3 331 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | -679 000 | 91 055 000 | 19 936 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 111 786 000 | 170 162 000 | 256 496 000 | 2 482 000 | 966 096 000 | 991 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 253 836 000 | 2 344 645 000 | 2 088 534 000 | 4 252 000 | 4 519 649 000 | 3 135 000 |
|
|
| Driftsresultat | 125 504 000 | 26 663 000 | 27 323 000 | 294 000 | -71 011 000 | 165 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 21 130 000 | 8 543 000 | 855 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 170 000 | 0 | 8 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 21 130 000 | 8 543 000 | 855 000 | 170 000 | 0 | 8 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | -1 012 000 | 7 724 000 | 1 147 000 | 87 000 | 24 333 000 | 29 000 |
|
|
| Netto finans | 22 142 000 | 819 000 | -292 000 | 83 000 | -24 333 000 | -21 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 147 647 000 | 27 482 000 | 27 031 000 | 377 000 | -95 344 000 | 144 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 21 395 000 | -18 152 000 | 44 321 000 | -2 000 | -2 412 000 | 147 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 126 252 000 | 45 635 000 | -17 289 000 | 379 000 | -92 931 000 | -3 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 126 252 000 | 45 635 000 | -17 289 000 | 379 000 | -92 931 000 | -3 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 80 510 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | -779 341 000 | 379 000 | -92 931 000 | -3 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 1 150 000 | 0 | 8 252 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 176 000 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 5 655 000 | 0 | 169 000 | 2 868 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 150 000 | 5 655 000 | 8 252 000 | 169 000 | 3 044 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 185 000 | 2 219 000 | 10 000 | 0 | 30 752 000 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 10 288 000 | 6 011 000 | 1 580 000 | 14 000 | 2 598 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 11 474 000 | 8 230 000 | 1 590 000 | 14 000 | 33 351 000 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 838 654 000 | 785 042 000 | 779 341 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 838 654 000 | 785 042 000 | 779 341 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 851 279 000 | 798 929 000 | 789 184 000 | 183 000 | 36 396 000 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 436 291 000 | 317 766 000 | 350 623 000 | 0 | 818 140 000 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 436 291 000 | 317 766 000 | 350 623 000 | 0 | 818 140 000 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 593 583 000 | 569 675 000 | 497 957 000 | 0 | 1 023 594 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 21 092 000 | 632 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 608 487 000 | 480 602 000 | 319 002 000 | 433 000 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 202 070 000 | 1 050 278 000 | 816 960 000 | 437 000 | 1 044 687 000 | 632 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 207 618 000 | 0 |
|
|
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 207 618 000 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 28 622 000 | 41 088 000 | 53 378 000 | 479 000 | 166 148 000 | 1 650 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 666 984 000 | 1 409 133 000 | 1 220 962 000 | 915 000 | 2 236 594 000 | 2 282 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 518 264 000 | 2 208 062 000 | 2 010 146 000 | 1 098 000 | 2 272 990 000 | 2 282 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 374 635 000 | 1 286 760 000 | 1 202 032 000 | 0 | 434 899 000 | 0 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 399 091 000 | 1 309 653 000 | 1 223 417 000 | 0 | 434 899 000 | 0 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 328 303 000 | 188 606 000 | 213 534 000 | 0 | 191 258 000 | 0 |
|
|
| Annen egenkapital | 0 | 0 | -80 510 000 | 98 000 | 0 | -3 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 328 303 000 | 188 606 000 | 133 023 000 | 98 000 | 191 258 000 | -3 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 727 395 000 | 1 498 260 000 | 1 356 441 000 | 98 000 | 626 157 000 | -3 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 4 327 000 | 3 598 000 | 3 451 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skatt | 1 507 000 | 0 | 1 278 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 5 835 000 | 3 598 000 | 4 729 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 6 709 000 | 5 235 000 | 5 313 000 | 0 | 21 537 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 12 544 000 | 8 833 000 | 10 042 000 | 0 | 21 537 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 662 821 000 | 639 776 000 | 561 007 000 | 49 000 | 1 571 824 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 82 000 | 0 | 147 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 81 000 | 0 | 70 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 111 429 000 | 54 199 000 | 78 316 000 | 36 000 | 43 644 000 | 1 502 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 4 074 000 | 6 991 000 | 4 337 000 | 752 000 | 9 826 000 | 566 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 778 324 000 | 700 968 000 | 643 661 000 | 1 000 000 | 1 625 295 000 | 2 285 000 |
|
|
| Sum gjeld | 790 868 000 | 709 801 000 | 653 703 000 | 1 000 000 | 1 646 832 000 | 2 285 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 518 264 000 | 2 208 062 000 | 2 010 146 000 | 1 098 000 | 2 272 990 000 | 2 282 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,2% | 1,7% | 2,8% | 0,0% | -6,2% | |||
| Resultat av driften i % | 5,3% | 1,1% | 1,3% | 6,5% | -1,6% | 5,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,0 | 1,1 | 2,1 | 0,0 | 3,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 15,2% | 17,1% | 18,2% | 100,0% | 100,0% | |||
| Overskuddsgrad i % | 6,2% | 1,5% | 1,3% | 10,2% | -1,6% | 5,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 9,2% | 1,9% | 4,0% | 0,1% | -30,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 7,8% | 3,2% | -2,5% | 0,1% | -29,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 19,9 | 19,2 | 27,0 | 2,6 | 1,5 | |||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,1 | 2,0 | 1,9 | 0,9 | 1,4 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,6 | 1,6 | 1,4 | 0,9 | 0,9 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,5 | 0,1 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,6 | 6,2 | 4,9 | 0,0 | ||||
| Lagertid i antall dager | 67,3 | 61,5 | 36,5 | |||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 68,6% | 67,9% | 67,5% | 8,9% | 27,5% | -0,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 72,6% | 63,2% | 64,1% | 2,2% | 14,1% | -0,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 63,1% | 80,4% | 65,1% | 0,0% | 76,5% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,5% | 0,6% | 1,9% | 0,1% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 203,7% | 222,9% | 164,6% | 74,7% | ||||
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 10,2 | 2,6 | -761,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 30,9% | 31,7% | 32,0% | 91,1% | 71,5% | 100,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,5% | 0,4% | 0,5% | 0,0% | 0,9% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 2 380 000 | 0 | 1 162 000 | 13 077 000 | 1 348 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
