Askeland Bygg og Rehab AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 10 393 000 | 8 398 000 | 4 696 000 | 3 804 000 | 2 837 000 | 2 016 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | -27 000 | 43 000 | 54 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 10 393 000 | 8 370 000 | 4 739 000 | 3 858 000 | 2 837 000 | 2 016 000 |
|
|
| Varekostnad | 6 998 000 | 5 008 000 | 2 417 000 | 2 036 000 | 1 427 000 | 639 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 355 000 | 1 718 000 | 1 831 000 | 1 341 000 | 924 000 | 858 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 78 000 | 71 000 | 48 000 | 35 000 | 20 000 | 6 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 976 000 | 777 000 | 693 000 | 446 000 | 399 000 | 312 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 10 407 000 | 7 574 000 | 4 989 000 | 3 858 000 | 2 770 000 | 1 815 000 |
|
|
| Driftsresultat | -14 000 | 796 000 | -250 000 | 0 | 67 000 | 201 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 2 000 | 0 | 1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | -1 000 | 1 000 | 0 | 4 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | -1 000 | 3 000 | 0 | 5 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 10 000 | 7 000 | 9 000 | 4 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 10 000 | 7 000 | 9 000 | 4 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Netto finans | -11 000 | -4 000 | -9 000 | 1 000 | -1 000 | -2 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -26 000 | 791 000 | -259 000 | 1 000 | 66 000 | 199 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -2 000 | 119 000 | -2 000 | 0 | 15 000 | 44 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -24 000 | 672 000 | -257 000 | 1 000 | 52 000 | 155 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -24 000 | 672 000 | -257 000 | 1 000 | 52 000 | 155 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -24 000 | 672 000 | -257 000 | 1 000 | 52 000 | 155 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 253 000 | 291 000 | 179 000 | 125 000 | 96 000 | 74 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 253 000 | 291 000 | 179 000 | 125 000 | 96 000 | 74 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 253 000 | 291 000 | 179 000 | 125 000 | 96 000 | 74 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 57 000 | 39 000 | 40 000 | 52 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 57 000 | 39 000 | 40 000 | 52 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 2 054 000 | 981 000 | 231 000 | 588 000 | 70 000 | 7 000 |
|
|
| Andre fordringer | 381 000 | 55 000 | 134 000 | 133 000 | 88 000 | 107 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 435 000 | 1 037 000 | 365 000 | 722 000 | 158 000 | 114 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 181 000 | 555 000 | 126 000 | 66 000 | 510 000 | 621 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 672 000 | 1 632 000 | 532 000 | 840 000 | 669 000 | 735 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 925 000 | 1 923 000 | 711 000 | 964 000 | 764 000 | 809 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 681 000 | 705 000 | 32 000 | 289 000 | 288 000 | 237 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 681 000 | 705 000 | 32 000 | 289 000 | 288 000 | 237 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 711 000 | 735 000 | 62 000 | 319 000 | 318 000 | 267 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 2 000 | 0 | 2 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 2 000 | 0 | 2 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 200 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 2 000 | 0 | 2 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 200 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 074 000 | 317 000 | 48 000 | 118 000 | 46 000 | 51 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 117 000 | 0 | 1 000 | 15 000 | 42 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 460 000 | 369 000 | 230 000 | 219 000 | 193 000 | 143 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 480 000 | 383 000 | 370 000 | 306 000 | 189 000 | 303 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 214 000 | 1 186 000 | 648 000 | 644 000 | 443 000 | 539 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 214 000 | 1 188 000 | 648 000 | 646 000 | 446 000 | 542 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 925 000 | 1 923 000 | 711 000 | 964 000 | 764 000 | 809 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -0,7% | 60,6% | -29,9% | 0,6% | 8,6% | |||
| Resultat av driften i % | -0,1% | 9,5% | -5,3% | 0,0% | 2,4% | 10,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 4,3 | 6,4 | 5,7 | 4,5 | 3,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 32,7% | 40,4% | 48,5% | 46,5% | 49,7% | 68,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | -0,1% | 9,5% | -5,3% | 0,1% | 2,4% | 10,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -3,6% | 198,5% | -136,0% | 0,3% | 22,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -3,3% | 168,6% | -134,9% | 0,3% | 17,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,4 | 4,9 | 2,6 | 2,9 | 3,1 | 2,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 1,4 | 0,8 | 1,3 | 1,5 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 1,3 | 0,8 | 1,2 | 1,5 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,5 | 0,2 | 0,1 | 1,2 | 1,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 122,8 | 128,4 | 60,4 | 39,2 | ||||
| Lagertid i antall dager | 2,5 | 2,8 | 6,9 | 4,6 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 24,3% | 38,2% | 8,7% | 33,1% | 41,6% | 33,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 6,8% | 8,8% | 1,3% | 8,3% | 11,2% | 13,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 594,0% | 0,0% | 323,0% | 148,7% | 180,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,4% | 2,9% | 0,4% | 0,3% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 803,5% | 1143,6% | -292,5% | 376,9% | ||||
| Gjeldsgrad | 3,1 | 1,6 | 10,5 | 2,0 | 1,4 | 2,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 75,7% | 61,7% | 91,1% | 66,8% | 58,0% | 66,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,1% | 0,0% | 0,2% | 0,4% | 0,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 563 000 | 450 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
