Industribygg Næring AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 54 447 000 | 56 499 000 | 52 495 000 | 45 569 000 | 44 658 000 | 44 281 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 522 000 | 581 000 | 8 000 | 0 | 240 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 54 968 000 | 57 080 000 | 52 503 000 | 45 569 000 | 44 898 000 | 44 281 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 1 000 | 34 000 | 11 000 | -92 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 11 612 000 | 13 969 000 | 14 412 000 | 13 300 000 | 12 083 000 | 12 192 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 14 206 000 | 14 184 000 | 11 219 000 | 10 416 000 | 10 109 000 | 9 195 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 25 818 000 | 28 153 000 | 25 632 000 | 23 750 000 | 22 203 000 | 21 295 000 |
|
|
| Driftsresultat | 29 150 000 | 28 927 000 | 26 871 000 | 21 819 000 | 22 695 000 | 22 986 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 400 000 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 537 000 | 2 071 000 | 667 000 | 48 000 | 578 000 | 731 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 118 000 | 61 000 | 0 | 0 | 0 | 35 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 655 000 | 2 270 000 | 696 000 | 449 000 | 579 000 | 938 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 9 940 000 | 9 221 000 | 8 706 000 | 6 424 000 | 6 997 000 | 8 529 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 3 500 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 50 000 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 13 648 000 | 9 256 000 | 8 706 000 | 6 426 000 | 7 008 000 | 8 581 000 |
|
|
| Netto finans | -10 993 000 | -6 986 000 | -8 010 000 | -5 977 000 | -6 429 000 | -7 643 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 18 157 000 | 21 942 000 | 18 861 000 | 15 843 000 | 16 266 000 | 15 344 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 4 745 000 | 4 827 000 | 4 156 000 | 3 412 000 | 3 623 000 | 3 403 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 13 413 000 | 17 115 000 | 14 706 000 | 12 431 000 | 12 644 000 | 11 940 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 13 413 000 | 17 115 000 | 14 706 000 | 12 431 000 | 12 644 000 | 11 940 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 3 000 000 | 3 000 000 | 6 100 000 | 4 000 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 69 000 | 50 000 | 48 000 | 169 000 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 13 343 000 | 14 065 000 | 11 658 000 | 8 162 000 | 8 644 000 | 11 940 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 9 904 000 | 11 368 000 | 13 062 000 | 15 083 000 | 16 736 000 | 20 174 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 9 904 000 | 11 368 000 | 13 062 000 | 15 083 000 | 16 736 000 | 20 174 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 388 581 000 | 388 132 000 | 397 410 000 | 402 716 000 | 327 687 000 | 336 152 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 941 000 | 1 002 000 | 1 002 000 | 354 000 | 242 000 | 267 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 389 522 000 | 389 134 000 | 398 411 000 | 403 069 000 | 327 930 000 | 336 419 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 250 000 | 3 750 000 | 3 500 000 | 5 600 000 | 5 600 000 | 2 100 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 248 000 | 497 000 | 745 000 | 994 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 250 000 | 3 750 000 | 3 748 000 | 6 097 000 | 6 345 000 | 3 094 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 399 676 000 | 404 252 000 | 415 221 000 | 424 250 000 | 351 011 000 | 359 687 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 2 431 000 | 4 623 000 | 3 309 000 | 5 436 000 | 1 967 000 | 6 377 000 |
|
|
| Andre fordringer | 713 000 | 656 000 | 230 000 | 499 000 | 653 000 | 40 225 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 3 144 000 | 5 278 000 | 3 539 000 | 5 935 000 | 2 620 000 | 46 602 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 40 429 000 | 50 206 000 | 37 022 000 | 478 000 | 6 457 000 | 0 |
|
|
| Sum investeringer | 40 429 000 | 50 206 000 | 37 022 000 | 478 000 | 6 457 000 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 405 000 | 7 000 000 | 15 862 000 | 19 466 000 | 50 061 000 | 12 989 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 45 979 000 | 62 484 000 | 56 423 000 | 25 879 000 | 59 138 000 | 59 591 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 445 654 000 | 466 736 000 | 471 644 000 | 450 128 000 | 410 149 000 | 419 278 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 17 857 000 | 17 857 000 | 17 857 000 | 17 857 000 | 17 857 000 | 17 857 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 17 857 000 | 17 857 000 | 17 857 000 | 17 857 000 | 17 857 000 | 17 857 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 229 148 000 | 215 804 000 | 201 739 000 | 190 082 000 | 181 920 000 | 173 276 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 229 148 000 | 215 804 000 | 201 739 000 | 190 082 000 | 181 920 000 | 173 276 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 247 005 000 | 233 661 000 | 219 596 000 | 207 939 000 | 199 777 000 | 191 133 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 191 603 000 | 214 288 000 | 235 855 000 | 222 634 000 | 197 518 000 | 217 439 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 191 603 000 | 214 288 000 | 235 855 000 | 222 634 000 | 197 518 000 | 217 439 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 191 603 000 | 209 090 000 | 229 617 000 | 215 356 000 | 160 701 000 | 177 582 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 368 000 | 7 384 000 | 1 024 000 | 9 267 000 | 4 652 000 | 1 664 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 3 261 000 | 3 120 000 | 2 116 000 | 1 711 000 | 185 000 | 1 889 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 29 000 | 2 777 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 418 000 | 8 282 000 | 13 053 000 | 8 578 000 | 7 988 000 | 4 377 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 7 047 000 | 18 786 000 | 16 193 000 | 19 556 000 | 12 854 000 | 10 707 000 |
|
|
| Sum gjeld | 198 650 000 | 233 074 000 | 252 048 000 | 242 190 000 | 210 372 000 | 228 146 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 445 654 000 | 466 736 000 | 471 644 000 | 450 128 000 | 410 149 000 | 419 278 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,0% | 6,6% | 6,0% | 5,2% | 5,6% | |||
| Resultat av driften i % | 53,0% | 50,7% | 51,2% | 47,9% | 50,5% | 51,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 57,9% | 54,7% | 52,5% | 48,9% | 51,8% | 54,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 7,6% | 9,7% | 8,8% | 7,8% | 8,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 5,6% | 7,6% | 6,9% | 6,1% | 6,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 52503,0 | 1340,3 | 4081,6 | -481,3 | ||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 6,5 | 3,3 | 3,5 | 1,3 | 4,6 | 5,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 6,5 | 3,3 | 3,5 | 1,3 | 4,6 | 5,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,4 | 1,0 | 1,0 | 3,9 | 1,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 55,4% | 50,1% | 46,6% | 46,2% | 48,7% | 45,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 449,4% | 409,4% | 418,3% | 456,3% | 445,0% | 431,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 1,0% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,8 | 1,0 | 1,1 | 1,2 | 1,1 | 1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,6% | 4,0% | 3,4% | 4,3% | 3,1% | 2,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 43,0% | 45,9% | 50,0% | 49,5% | 48,2% | 51,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
