AS Hadeland Glassverk
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 194 413 000 | 174 529 000 | 241 378 000 | 221 755 000 | 189 517 000 | 128 690 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 570 000 | 202 000 | 2 354 000 | 341 000 | 1 695 000 | 60 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 194 983 000 | 174 732 000 | 243 732 000 | 222 096 000 | 191 212 000 | 128 750 000 |
|
|
| Varekostnad | 53 916 000 | 67 205 000 | 96 569 000 | 76 486 000 | 75 572 000 | 49 185 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 7 302 000 | 7 745 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 72 361 000 | 72 557 000 | 93 278 000 | 81 248 000 | 64 103 000 | 57 437 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 4 673 000 | 6 994 000 | 7 138 000 | 7 035 000 | 7 913 000 | 5 600 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 36 891 000 | 34 292 000 | 45 636 000 | 49 016 000 | 33 228 000 | 32 924 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 175 143 000 | 188 793 000 | 242 621 000 | 213 785 000 | 180 816 000 | 145 146 000 |
|
|
| Driftsresultat | 19 840 000 | -14 061 000 | 1 111 000 | 8 311 000 | 10 396 000 | -16 396 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 629 000 | 395 000 | 319 000 | 289 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 139 000 | 450 000 | 128 000 | 68 000 | 111 000 | 57 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 768 000 | 845 000 | 447 000 | 357 000 | 121 000 | 58 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 096 000 | 2 091 000 | 461 000 | 358 000 | 1 095 000 | 1 758 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 5 791 000 | 4 080 000 | 3 159 000 | 2 001 000 | 1 777 000 | 2 131 000 |
|
|
| Netto finans | -5 023 000 | -3 235 000 | -2 712 000 | -1 644 000 | -1 656 000 | -2 073 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 14 817 000 | -17 296 000 | -1 601 000 | 6 668 000 | 8 740 000 | -18 468 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 3 135 000 | -3 860 000 | -304 000 | 1 484 000 | 2 081 000 | -4 096 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 11 682 000 | -13 436 000 | -1 297 000 | 5 184 000 | 6 659 000 | -14 372 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 11 682 000 | -13 436 000 | -1 297 000 | 5 184 000 | 6 659 000 | -14 372 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 11 682 000 | -13 435 000 | -1 297 000 | 5 184 000 | 6 659 000 | -14 372 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 386 000 | 452 000 | 549 000 | 647 000 | 250 000 | 250 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 6 805 000 | 9 940 000 | 6 080 000 | 5 535 000 | 5 069 000 | 7 149 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 7 191 000 | 10 392 000 | 6 629 000 | 6 181 000 | 5 319 000 | 7 399 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 500 000 | 4 000 000 | 8 110 000 | 11 733 000 | 15 796 000 | 20 673 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 5 748 000 | 7 498 000 | 13 418 000 | 11 445 000 | 9 766 000 | 9 318 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 6 170 000 | 5 111 000 | 114 000 | 575 000 | 2 136 000 | 3 858 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 14 418 000 | 16 608 000 | 21 642 000 | 23 754 000 | 27 698 000 | 33 849 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 559 000 | 559 000 | 559 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 36 000 | 36 000 | 36 000 | 36 000 | 36 000 | 36 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 595 000 | 595 000 | 595 000 | 66 000 | 66 000 | 66 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 22 204 000 | 27 596 000 | 28 866 000 | 30 002 000 | 33 083 000 | 41 315 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 53 587 000 | 46 284 000 | 45 742 000 | 42 927 000 | 22 356 000 | 25 365 000 |
|
|
| Sum varelager | 53 587 000 | 46 284 000 | 45 742 000 | 42 927 000 | 22 356 000 | 25 365 000 |
|
|
| Kundefordringer | 11 661 000 | 10 016 000 | 20 227 000 | 16 665 000 | 18 553 000 | 11 777 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 880 000 | 1 618 000 | 1 913 000 | 1 581 000 | 869 000 | 3 860 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 18 472 000 | 18 265 000 | 16 122 000 | 6 989 000 | 8 840 000 | 21 955 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 32 013 000 | 29 899 000 | 38 262 000 | 25 236 000 | 28 261 000 | 37 592 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 060 000 | 2 569 000 | 2 845 000 | 3 985 000 | 3 089 000 | 2 662 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 87 660 000 | 78 752 000 | 86 850 000 | 72 148 000 | 53 706 000 | 65 619 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 109 864 000 | 106 347 000 | 115 716 000 | 102 149 000 | 86 789 000 | 106 935 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 4 500 000 | 4 500 000 | 4 500 000 | 4 500 000 | 4 500 000 | 4 500 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 21 531 000 | 21 531 000 | 21 531 000 | 21 531 000 | 21 531 000 | 21 531 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 26 031 000 | 26 031 000 | 26 031 000 | 26 031 000 | 26 031 000 | 26 031 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 41 000 | -11 641 000 | 2 336 000 | 4 487 000 | 7 818 000 | 1 159 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 41 000 | -11 641 000 | 2 336 000 | 4 487 000 | 7 818 000 | 1 159 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 26 072 000 | 14 390 000 | 28 367 000 | 30 518 000 | 33 849 000 | 27 190 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 4 242 000 | 7 071 000 | 7 778 000 | 8 889 000 | 10 000 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 4 242 000 | 7 071 000 | 7 778 000 | 8 889 000 | 10 000 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 4 242 000 | 7 071 000 | 7 778 000 | 8 889 000 | 10 000 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 14 800 000 | 27 416 000 | 20 231 000 | 19 498 000 | 15 516 000 | 24 239 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 9 606 000 | 13 853 000 | 12 493 000 | 12 897 000 | 11 448 000 | 9 347 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 48 006 000 | 36 207 000 | 39 081 000 | 23 460 000 | 8 541 000 | 39 178 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 7 138 000 | 7 411 000 | 7 766 000 | 6 888 000 | 7 435 000 | 6 981 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 79 550 000 | 84 887 000 | 79 571 000 | 62 743 000 | 42 940 000 | 79 745 000 |
|
|
| Sum gjeld | 83 792 000 | 91 958 000 | 87 349 000 | 71 632 000 | 52 940 000 | 79 745 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 109 864 000 | 106 347 000 | 115 716 000 | 102 149 000 | 86 789 000 | 106 935 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 19,1% | -11,9% | 1,4% | 9,2% | 10,9% | |||
| Resultat av driften i % | 10,2% | -8,0% | 0,5% | 3,7% | 5,4% | -12,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,8 | 1,6 | 2,2 | 2,4 | 2,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 72,3% | 61,5% | 60,0% | 65,5% | 60,1% | 61,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 10,6% | -7,6% | 0,6% | 3,9% | 5,5% | -12,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 73,2% | -80,9% | -5,4% | 20,7% | 28,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 57,7% | -62,8% | -4,4% | 16,1% | 21,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,7 | 2,4 | 2,6 | 2,7 | 3,0 | 2,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 0,9 | 1,1 | 1,1 | 1,3 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,4 | 0,4 | 0,5 | 0,5 | 0,7 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,0 | 1,5 | 2,1 | 1,8 | 3,4 | 1,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 333,4 | 246,5 | 165,3 | 153,6 | 113,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 23,7% | 13,5% | 24,5% | 29,9% | 39,0% | 25,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 13,4% | 8,2% | 11,6% | 13,7% | 17,7% | 21,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 19,8% | 13,0% | 11,2% | 8,1% | 5,3% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 1,3% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 1,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 15,1% | -13,3% | 15,9% | 21,9% | 48,2% | -55,7% | ||
| Gjeldsgrad | 3,2 | 6,4 | 3,1 | 2,3 | 1,6 | 2,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 72,4% | 79,8% | 68,8% | 61,4% | 49,5% | 74,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 3,9% | 6,6% | 6,7% | 8,7% | 11,5% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 500 000 | 2 217 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
