Aroma Food AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 48 782 000 | 219 644 000 | 209 706 000 | 191 275 000 | 180 915 000 | 119 877 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 10 808 000 | 0 | 748 000 | 1 096 000 | 325 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 59 590 000 | 219 644 000 | 210 454 000 | 192 371 000 | 181 240 000 | 119 877 000 |
|
|
| Varekostnad | 26 962 000 | 121 131 000 | 121 280 000 | 100 755 000 | 101 634 000 | 65 689 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 8 742 000 | 36 161 000 | 29 553 000 | 30 541 000 | 25 931 000 | 18 304 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 8 056 000 | 19 309 000 | 19 667 000 | 15 917 000 | 9 914 000 | 7 724 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 858 000 | 14 338 000 | 15 073 000 | 12 790 000 | 15 006 000 | 9 865 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 48 618 000 | 190 939 000 | 185 573 000 | 160 003 000 | 152 485 000 | 101 582 000 |
|
|
| Driftsresultat | 10 972 000 | 28 705 000 | 24 881 000 | 32 368 000 | 28 755 000 | 18 295 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | -760 000 | -621 000 | -975 000 | -615 000 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 530 000 | 831 000 | 3 733 000 | 824 000 | 376 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 75 213 000 | 2 268 000 | 170 000 | 41 000 | 121 000 | 160 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 75 983 000 | 2 478 000 | 2 928 000 | 250 000 | 497 000 | 160 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 451 000 | 3 297 000 | 4 337 000 | 5 007 000 | 2 955 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 4 493 000 | 3 428 000 | 4 536 000 | 5 113 000 | 3 084 000 | 3 156 000 |
|
|
| Netto finans | 71 490 000 | -950 000 | -1 608 000 | -4 863 000 | -2 587 000 | -2 996 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 82 463 000 | 27 754 000 | 23 273 000 | 27 505 000 | 26 168 000 | 15 299 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 839 000 | 5 805 000 | 5 420 000 | 6 007 000 | 6 083 000 | 3 342 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 80 625 000 | 21 949 000 | 17 853 000 | 21 498 000 | 20 085 000 | 11 957 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 24 533 000 | 6 904 000 | 7 062 000 | 10 811 000 | 10 100 000 | 6 014 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 24 533 000 | 6 904 000 | 7 062 000 | 10 811 000 | 20 085 000 | 11 957 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 372 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 372 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 130 611 000 | 121 617 000 | 123 999 000 | 129 142 000 | 96 858 000 | 67 992 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 435 000 | 27 908 000 | 33 923 000 | 45 660 000 | 36 366 000 | 22 130 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 531 000 | 2 901 000 | 624 000 | 1 085 000 | 947 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 131 577 000 | 152 425 000 | 158 546 000 | 175 887 000 | 134 172 000 | 90 122 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 234 000 | 994 000 | 1 590 000 | 2 565 000 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 178 827 000 | 78 348 000 | 12 105 000 | 1 030 000 | 2 026 000 | 26 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 14 865 000 | 1 990 000 | 12 629 000 | 3 758 000 | 1 626 000 | 2 193 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 193 927 000 | 81 332 000 | 26 323 000 | 7 353 000 | 3 652 000 | 2 219 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 325 503 000 | 233 758 000 | 184 869 000 | 183 240 000 | 139 195 000 | 92 341 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 18 409 000 | 17 352 000 | 18 324 000 | 4 856 000 | 10 326 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 18 409 000 | 17 352 000 | 18 324 000 | 4 856 000 | 10 326 000 |
|
|
| Kundefordringer | 86 000 | 23 911 000 | 20 288 000 | 13 093 000 | 9 433 000 | 7 733 000 |
|
|
| Andre fordringer | 235 000 | 982 000 | 640 000 | 496 000 | 6 025 000 | 2 019 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 321 000 | 24 893 000 | 20 928 000 | 13 589 000 | 15 457 000 | 9 752 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 38 178 000 | 60 413 000 | 145 274 000 | 35 486 000 | 49 693 000 | 30 185 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 38 499 000 | 103 715 000 | 183 554 000 | 67 399 000 | 70 006 000 | 50 263 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 364 002 000 | 337 473 000 | 368 423 000 | 250 639 000 | 209 201 000 | 142 604 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 463 000 | 463 000 | 463 000 | 463 000 | 463 000 | 463 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 28 000 | 28 000 | 28 000 | 28 000 | 28 000 | 28 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 491 000 | 491 000 | 491 000 | 491 000 | 491 000 | 491 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 128 852 000 | 87 605 000 | 90 701 000 | 39 600 000 | 28 789 000 | 35 615 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 106 652 000 | 76 234 000 | 66 044 000 | 27 714 000 | 26 965 000 | 0 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 128 852 000 | 87 605 000 | 90 701 000 | 39 600 000 | 28 789 000 | 35 615 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 106 652 000 | 76 234 000 | 66 044 000 | 27 714 000 | 26 965 000 | 0 |
|
|
| Sum egenkapital | 235 994 000 | 164 330 000 | 157 235 000 | 67 805 000 | 56 245 000 | 36 106 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 3 365 000 | 828 000 | 1 266 000 | 895 000 | 0 | 105 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 3 365 000 | 828 000 | 1 266 000 | 895 000 | 0 | 105 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 114 588 000 | 131 663 000 | 143 856 000 | 162 064 000 | 115 412 000 | 84 775 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 117 953 000 | 132 491 000 | 145 122 000 | 162 959 000 | 115 412 000 | 84 880 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 114 588 000 | 106 221 000 | 112 290 000 | 118 360 000 | 80 306 000 | 65 585 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 130 000 | 11 006 000 | 12 543 000 | 10 534 000 | 19 672 000 | 9 519 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 898 000 | 5 995 000 | 4 301 000 | 2 643 000 | 7 561 000 | 3 588 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 34 000 | 4 320 000 | 3 632 000 | 3 055 000 | 2 674 000 | 2 611 000 |
|
|
| Utbytte | 8 727 000 | 14 854 000 | 42 147 000 | 0 | 0 | 1 988 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 265 000 | 4 478 000 | 3 443 000 | 3 643 000 | 7 636 000 | 3 912 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 10 054 000 | 40 653 000 | 66 066 000 | 19 875 000 | 37 544 000 | 21 618 000 |
|
|
| Sum gjeld | 128 007 000 | 173 144 000 | 211 188 000 | 182 834 000 | 152 956 000 | 106 498 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 364 002 000 | 337 473 000 | 368 423 000 | 250 639 000 | 209 201 000 | 142 604 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 24,8% | 8,8% | 9,0% | 14,2% | 16,6% | |||
| Resultat av driften i % | 18,4% | 13,1% | 11,8% | 16,8% | 15,9% | 15,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,6 | 0,7 | 0,8 | 1,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 44,7% | 44,9% | 42,2% | 47,3% | 43,8% | 45,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 145,9% | 14,2% | 13,2% | 17,0% | 16,1% | 15,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 41,2% | 17,3% | 20,7% | 44,3% | 56,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 12,3% | 4,3% | 6,3% | 17,4% | 21,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,8 | 6,1 | 7,1 | 6,3 | 7,0 | 6,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,8 | 2,6 | 2,8 | 3,4 | 1,9 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,8 | 2,1 | 2,5 | 2,5 | 1,7 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,8 | 1,5 | 2,2 | 1,8 | 1,3 | 1,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 6,6 | 7,0 | 5,5 | 20,9 | 6,4 | |||
| Lagertid i antall dager | 122,9 | 53,1 | 52,9 | 41,4 | 26,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 64,8% | 48,7% | 42,7% | 27,1% | 26,9% | 25,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 396,0% | 74,8% | 74,7% | 35,2% | 31,0% | 30,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,3% | 1,5% | 1,1% | 1,3% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,8% | 0,6% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 342,6% | 677,1% | 259,4% | 668,5% | 277,4% | |||
| Gjeldsgrad | 0,5 | 1,1 | 1,3 | 2,7 | 2,7 | 2,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,8% | 12,0% | 17,9% | 7,9% | 17,9% | 15,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 32,4% | 39,3% | 39,4% | 65,0% | 55,2% | 59,5% | ||
| Lederlønninger | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 1 753 000 | 1 607 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
