Arild Auestad Montasje AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 12 387 000 | 13 781 000 | 11 487 000 | 7 572 000 | 9 772 000 | 11 639 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 20 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 12 407 000 | 13 781 000 | 11 487 000 | 7 572 000 | 9 772 000 | 11 639 000 |
|
|
| Varekostnad | 3 725 000 | 4 969 000 | 3 563 000 | 2 733 000 | 2 963 000 | 3 412 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 5 486 000 | 5 235 000 | 4 497 000 | 3 174 000 | 3 638 000 | 4 071 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 471 000 | 475 000 | 530 000 | 481 000 | 478 000 | 482 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 302 000 | 1 984 000 | 1 690 000 | 1 384 000 | 1 738 000 | 1 485 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 10 984 000 | 12 663 000 | 10 280 000 | 7 772 000 | 8 817 000 | 9 450 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 423 000 | 1 118 000 | 1 207 000 | -200 000 | 955 000 | 2 189 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 29 000 | 50 000 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 7 000 | 7 000 | 2 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 6 000 | 24 000 | 2 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 13 000 | 31 000 | 33 000 | 50 000 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 237 000 | 279 000 | 226 000 | 201 000 | 229 000 | 256 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 237 000 | 286 000 | 229 000 | 204 000 | 229 000 | 257 000 |
|
|
| Netto finans | -224 000 | -255 000 | -196 000 | -154 000 | -228 000 | -255 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 198 000 | 862 000 | 1 011 000 | -355 000 | 727 000 | 1 935 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 264 000 | 190 000 | 216 000 | -89 000 | 160 000 | 426 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 934 000 | 672 000 | 795 000 | -266 000 | 567 000 | 1 509 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 934 000 | 672 000 | 795 000 | -266 000 | 567 000 | 1 509 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 800 000 | 0 | 0 | 400 000 | 400 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 934 000 | -128 000 | 795 000 | -266 000 | 167 000 | 1 109 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 8 260 000 | 8 626 000 | 8 992 000 | 9 358 000 | 9 693 000 | 10 028 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 354 000 | 415 000 | 478 000 | 610 000 | 666 000 | 810 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 8 615 000 | 9 041 000 | 9 470 000 | 9 968 000 | 10 359 000 | 10 838 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 54 000 | 187 000 | 113 000 | 108 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 54 000 | 387 000 | 313 000 | 308 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 8 615 000 | 9 041 000 | 9 524 000 | 10 355 000 | 10 672 000 | 11 146 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 376 000 | 253 000 | 352 000 | 130 000 | 40 000 | 30 000 |
|
|
| Sum varelager | 376 000 | 253 000 | 352 000 | 130 000 | 40 000 | 30 000 |
|
|
| Kundefordringer | 983 000 | 1 421 000 | 1 598 000 | 1 080 000 | 1 040 000 | 1 409 000 |
|
|
| Andre fordringer | 291 000 | 123 000 | 222 000 | 91 000 | 459 000 | 170 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 273 000 | 1 544 000 | 1 819 000 | 1 171 000 | 1 499 000 | 1 579 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 230 000 | 2 189 000 | 2 306 000 | 2 323 000 | 3 119 000 | 3 067 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 880 000 | 3 986 000 | 4 477 000 | 3 624 000 | 4 658 000 | 4 676 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 12 495 000 | 13 028 000 | 14 001 000 | 13 979 000 | 15 330 000 | 15 823 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 5 634 000 | 4 699 000 | 4 827 000 | 4 033 000 | 4 298 000 | 4 131 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 5 634 000 | 4 699 000 | 4 827 000 | 4 033 000 | 4 298 000 | 4 131 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 7 634 000 | 6 699 000 | 6 827 000 | 6 033 000 | 6 298 000 | 6 131 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 230 000 | 263 000 | 310 000 | 277 000 | 366 000 | 377 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 230 000 | 263 000 | 310 000 | 277 000 | 366 000 | 377 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 891 000 | 3 350 000 | 4 809 000 | 6 235 000 | 6 694 000 | 7 153 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 3 121 000 | 3 613 000 | 5 119 000 | 6 512 000 | 7 060 000 | 7 530 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 891 000 | 3 350 000 | 4 809 000 | 6 235 000 | 6 694 000 | 7 153 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 363 000 | 458 000 | 786 000 | 721 000 | 562 000 | 356 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 297 000 | 237 000 | 183 000 | 0 | 171 000 | 425 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 491 000 | 642 000 | 611 000 | 385 000 | 477 000 | 589 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 800 000 | 0 | 0 | 400 000 | 400 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 589 000 | 579 000 | 475 000 | 328 000 | 361 000 | 390 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 740 000 | 2 716 000 | 2 055 000 | 1 434 000 | 1 971 000 | 2 160 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 861 000 | 6 329 000 | 7 174 000 | 7 946 000 | 9 031 000 | 9 690 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 12 495 000 | 13 028 000 | 14 001 000 | 13 979 000 | 15 330 000 | 15 823 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 11,2% | 8,5% | 8,9% | -1,0% | 6,1% | |||
| Resultat av driften i % | 11,5% | 8,1% | 10,5% | -2,6% | 9,8% | 18,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,0 | 1,0 | 0,8 | 0,5 | 0,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 69,9% | 63,9% | 69,0% | 63,9% | 69,7% | 70,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 11,6% | 8,3% | 10,8% | -2,0% | 9,8% | 18,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 16,7% | 12,7% | 15,7% | -5,8% | 11,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 13,0% | 9,9% | 12,4% | -4,3% | 9,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,3 | 2,6 | 2,6 | 2,4 | 2,7 | 2,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,2 | 1,5 | 2,2 | 2,5 | 2,4 | 2,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,0 | 1,4 | 2,0 | 2,4 | 2,3 | 2,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,3 | 0,8 | 1,1 | 1,6 | 1,6 | 1,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 9,9 | 19,6 | 10,1 | 21,0 | 74,1 | 113,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 30,4 | 21,9 | 24,4 | 11,2 | 4,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 61,1% | 51,4% | 48,8% | 43,2% | 41,1% | 38,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 61,5% | 48,6% | 59,4% | 79,7% | 64,4% | 52,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,6% | 1,8% | 1,4% | 1,2% | 1,3% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,9% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 569,1% | 502,4% | 688,1% | 1684,6% | 6715,0% | 8383,3% | ||
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,9 | 1,1 | 1,3 | 1,4 | 1,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 13,9% | 20,8% | 14,7% | 10,3% | 12,9% | 13,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 25,0% | 27,7% | 36,6% | 46,6% | 46,1% | 47,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 698 000 | 659 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
