Arepo Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 29 900 000 | 9 000 000 | 8 900 000 | 18 410 000 | 44 250 000 | 19 150 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 29 900 000 | 9 000 000 | 8 900 000 | 18 410 000 | 44 250 000 | 19 150 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 239 000 | 1 236 000 | 1 184 000 | 1 180 000 | 1 158 000 | 1 152 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 343 000 | 350 000 | 223 000 | 227 000 | 258 000 | 279 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 582 000 | 1 586 000 | 1 407 000 | 1 407 000 | 1 416 000 | 1 431 000 |
|
|
| Driftsresultat | 28 318 000 | 7 414 000 | 7 493 000 | 17 003 000 | 42 834 000 | 17 719 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 42 000 | 129 000 | 69 000 | 3 000 | 15 000 | 14 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 42 000 | 129 000 | 69 000 | 3 000 | 15 000 | 14 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 23 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 23 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 42 000 | 129 000 | 69 000 | 3 000 | -8 000 | 14 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 28 360 000 | 7 543 000 | 7 562 000 | 17 005 000 | 42 825 000 | 17 733 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 7 092 000 | 1 882 000 | 1 887 000 | 4 258 000 | 10 712 000 | 4 434 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 21 268 000 | 5 661 000 | 5 675 000 | 12 747 000 | 32 113 000 | 13 299 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 21 268 000 | 5 661 000 | 5 675 000 | 12 747 000 | 32 113 000 | 13 299 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 21 253 000 | 5 649 000 | 5 661 000 | 12 750 000 | 32 143 000 | 13 291 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 15 000 | 11 000 | 14 000 | -2 000 | -30 000 | 8 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 28 286 000 | 4 881 000 | 45 000 | 16 005 000 | 42 735 000 | 16 482 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 28 286 000 | 4 881 000 | 45 000 | 16 005 000 | 42 735 000 | 16 482 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 352 000 | 2 929 000 | 8 910 000 | 1 254 000 | 393 000 | 1 540 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 28 638 000 | 7 810 000 | 8 955 000 | 17 259 000 | 43 128 000 | 18 022 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 28 638 000 | 7 810 000 | 8 955 000 | 17 259 000 | 43 128 000 | 18 022 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 24 000 | 24 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 46 000 | 30 000 | 19 000 | 5 000 | 13 000 | 43 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 46 000 | 30 000 | 19 000 | 5 000 | 13 000 | 43 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 76 000 | 60 000 | 49 000 | 35 000 | 37 000 | 67 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 9 000 | 13 000 | 9 000 | 10 000 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 7 092 000 | 1 882 000 | 1 887 000 | 4 258 000 | 10 712 000 | 4 434 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 90 000 | 90 000 | 78 000 | 80 000 | 109 000 | 104 000 |
|
|
| Utbytte | 21 253 000 | 5 649 000 | 5 661 000 | 12 750 000 | 32 143 000 | 13 291 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 118 000 | 115 000 | 1 271 000 | 127 000 | 126 000 | 126 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 28 562 000 | 7 749 000 | 8 906 000 | 17 225 000 | 43 090 000 | 17 955 000 |
|
|
| Sum gjeld | 28 562 000 | 7 749 000 | 8 906 000 | 17 225 000 | 43 090 000 | 17 955 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 28 638 000 | 7 810 000 | 8 955 000 | 17 259 000 | 43 128 000 | 18 022 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 155,6% | 90,0% | 57,7% | 56,3% | 140,1% | |||
| Resultat av driften i % | 94,7% | 82,4% | 84,2% | 92,4% | 96,8% | 92,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,6 | 1,1 | 0,7 | 0,6 | 1,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 94,8% | 83,8% | 85,0% | 92,4% | 96,8% | 92,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 41705,9% | 13840,4% | 18004,8% | 47236,1% | 82355,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 31276,5% | 10387,2% | 13511,9% | 35408,3% | 61755,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 24,1 | 7,3 | 7,5 | 15,6 | 38,2 | 16,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,4 | 1,0 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 0,3% | 0,8% | 0,5% | 0,2% | 0,1% | 0,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 0,3% | 0,7% | 0,6% | 0,2% | 0,1% | 0,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 375,8 | 129,2 | 181,8 | 492,1 | 1164,6 | 268,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 99,7% | 99,2% | 99,5% | 99,8% | 99,9% | 99,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 971 000 | 887 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
