Arendal Kommunale Pensjonskasse
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 333 732 000 | 408 383 000 | 292 517 000 | 290 939 000 | 190 978 000 | 228 999 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 441 023 000 | 381 998 000 | -105 210 000 | 363 806 000 | 217 847 000 | 335 898 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 774 755 000 | 790 381 000 | 187 307 000 | 654 745 000 | 408 825 000 | 564 897 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 762 901 000 | 783 114 000 | 172 989 000 | 635 820 000 | 395 584 000 | 559 132 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 762 901 000 | 783 114 000 | 172 989 000 | 635 820 000 | 395 584 000 | 559 132 000 |
|
|
| Driftsresultat | 11 854 000 | 7 267 000 | 14 318 000 | 18 925 000 | 13 241 000 | 5 765 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | -1 000 | -1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 284 000 | 550 000 | 506 000 | 982 000 | 2 036 000 | 5 115 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 56 071 000 | 47 784 000 | -19 053 000 | 41 733 000 | 23 615 000 | 33 605 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 56 354 000 | 48 333 000 | -18 547 000 | 42 715 000 | 25 651 000 | 38 720 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 602 000 | 1 474 000 | 1 895 000 | 1 839 000 | 1 708 000 | 1 935 000 |
|
|
| Netto finans | 54 752 000 | 46 859 000 | -20 442 000 | 40 876 000 | 23 943 000 | 36 785 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 66 606 000 | 54 126 000 | -6 124 000 | 59 801 000 | 37 184 000 | 42 550 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 7 668 000 | 5 069 000 | 4 633 000 | 8 312 000 | 4 616 000 | 3 029 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 58 938 000 | 49 057 000 | -10 756 000 | 51 489 000 | 32 568 000 | 39 521 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 4 254 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 1 304 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto ekstraordinære poster | 4 254 000 | -1 304 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 63 191 000 | 47 753 000 | -10 756 000 | 51 489 000 | 32 568 000 | 39 521 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 770 100 000 | 750 500 000 | 727 700 000 | 676 400 000 | 647 000 000 | 643 900 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 770 100 000 | 750 500 000 | 727 700 000 | 676 400 000 | 647 000 000 | 643 900 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 21 000 | 21 000 | 8 000 | 8 000 | 9 000 | 10 000 |
|
|
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 4 678 000 | 6 402 000 | 5 408 000 | 8 029 000 | 9 023 000 | 14 533 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 34 000 | 0 | 125 000 | 1 099 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 699 000 | 6 423 000 | 5 450 000 | 8 037 000 | 9 157 000 | 15 642 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 774 799 000 | 756 923 000 | 733 150 000 | 684 437 000 | 656 157 000 | 659 542 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 454 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 454 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 166 000 | 167 000 | 62 000 | 68 000 | 76 000 | 82 000 |
|
|
| Markedsbaserte aksjer | 1 780 421 000 | 1 468 975 000 | 1 086 806 000 | 1 283 227 000 | 1 133 909 000 | 1 080 950 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 2 544 008 000 | 2 431 235 000 | 2 307 648 000 | 1 966 452 000 | 1 995 205 000 | 1 691 511 000 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 363 268 000 | 243 893 000 | 258 394 000 | 543 268 000 | 311 616 000 | 374 868 000 |
|
|
| Andre finansielle instrumenter | 3 032 000 | 21 000 | 22 606 000 | 22 618 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum investeringer | 4 690 895 000 | 4 144 291 000 | 3 675 516 000 | 3 815 633 000 | 3 440 806 000 | 3 147 411 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 45 443 000 | 28 119 000 | 7 505 000 | 41 517 000 | 31 169 000 | 33 853 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 736 792 000 | 4 172 410 000 | 3 683 021 000 | 3 857 150 000 | 3 471 975 000 | 3 181 264 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 511 593 000 | 4 929 332 000 | 4 416 171 000 | 4 541 587 000 | 4 128 132 000 | 3 840 806 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 203 216 000 | 193 216 000 | 183 216 000 | 173 216 000 | 163 216 000 | 153 217 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 49 647 000 | 45 134 000 | 42 431 000 | 33 885 000 | 21 818 000 | 16 315 000 |
|
|
| Annen egenkapital | 388 059 000 | 329 381 000 | 284 331 000 | 303 633 000 | 264 211 000 | 237 146 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 437 706 000 | 374 515 000 | 326 762 000 | 337 518 000 | 286 029 000 | 253 461 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 640 923 000 | 567 731 000 | 509 978 000 | 510 734 000 | 449 246 000 | 406 678 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 1 044 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skatt | 19 052 000 | 17 368 000 | 14 808 000 | 12 513 000 | 11 351 000 | 12 150 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 4 845 328 000 | 4 340 512 000 | 3 888 950 000 | 4 011 220 000 | 3 662 087 000 | 3 420 524 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 4 864 380 000 | 4 358 924 000 | 3 903 758 000 | 4 023 733 000 | 3 673 438 000 | 3 432 674 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 4 864 380 000 | 4 358 924 000 | 3 903 758 000 | 4 023 733 000 | 3 673 438 000 | 3 432 674 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Betalbar skatt | 31 632 000 | 22 720 000 | 19 678 000 | 7 120 000 | 5 450 000 | 1 454 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum kortsiktig gjeld | 31 632 000 | 22 720 000 | 19 678 000 | 7 120 000 | 5 450 000 | 1 454 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 896 012 000 | 4 381 644 000 | 3 923 436 000 | 4 030 853 000 | 3 678 888 000 | 3 434 128 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 511 593 000 | 4 929 332 000 | 4 416 171 000 | 4 541 587 000 | 4 128 132 000 | 3 840 806 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,3% | 1,2% | -0,1% | 1,4% | 1,0% | |||
| Resultat av driften i % | 1,5% | 0,9% | 7,6% | 2,9% | 3,2% | 1,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,2 | 0,0 | 0,2 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 8,8% | 7,0% | -2,3% | 9,4% | 9,5% | 7,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 11,0% | 10,0% | -1,2% | 12,5% | 8,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 10,5% | 8,9% | -2,1% | 10,7% | 7,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 149,7 | 183,6 | 187,2 | 541,7 | 637,1 | 2187,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 149,7 | 183,6 | 187,2 | 541,7 | 637,1 | 2187,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,4 | 1,2 | 0,4 | 5,8 | 5,7 | 23,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 11,6% | 11,5% | 11,5% | 11,2% | 10,9% | 10,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 82,7% | 71,8% | 272,3% | 78,0% | 109,9% | 72,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,2% | 0,2% | 0,2% | 0,2% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 7,6 | 7,7 | 7,7 | 7,9 | 8,2 | 8,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,6% | 0,5% | 0,4% | 0,2% | 0,1% | 0,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 88,3% | 88,4% | 88,4% | 88,6% | 89,0% | 89,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 1 365 000 | 0 | 0 | 1 135 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
