Are Treindustrier Kaupanger AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 91 362 000 | 101 951 000 | 162 199 000 | 156 427 000 | 120 096 000 | 106 995 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 91 362 000 | 101 955 000 | 162 199 000 | 156 427 000 | 120 096 000 | 106 995 000 |
|
|
| Varekostnad | 35 078 000 | 38 952 000 | 68 180 000 | 68 443 000 | 46 630 000 | 42 006 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 37 004 000 | 48 195 000 | 51 904 000 | 46 959 000 | 40 147 000 | 40 090 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 697 000 | 2 034 000 | 2 519 000 | 2 686 000 | 2 591 000 | 2 564 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 124 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 24 450 000 | 25 241 000 | 29 440 000 | 25 234 000 | 22 225 000 | 21 839 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 98 229 000 | 114 422 000 | 152 167 000 | 143 322 000 | 111 593 000 | 106 499 000 |
|
|
| Driftsresultat | -6 867 000 | -12 467 000 | 10 032 000 | 13 105 000 | 8 503 000 | 496 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 696 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 555 000 | 566 000 | 204 000 | 3 000 | 22 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 35 000 | 130 000 | 87 000 | 100 000 | 507 000 | 373 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 590 000 | 696 000 | 987 000 | 103 000 | 529 000 | 376 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 207 000 | 186 000 | 187 000 | 140 000 | 220 000 | 75 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 236 000 | 268 000 | 252 000 | 241 000 | 333 000 | 365 000 |
|
|
| Netto finans | 354 000 | 428 000 | 735 000 | -138 000 | 196 000 | 11 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -6 513 000 | -12 038 000 | 10 766 000 | 12 968 000 | 8 699 000 | 507 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -1 439 000 | -2 650 000 | 2 216 000 | 2 857 000 | 1 816 000 | 48 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -5 074 000 | -9 388 000 | 8 550 000 | 10 111 000 | 6 883 000 | 460 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -5 074 000 | -9 388 000 | 8 550 000 | 10 111 000 | 6 883 000 | 460 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 4 275 000 | 5 000 000 | 2 000 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -5 074 000 | -9 388 000 | 4 275 000 | 5 111 000 | 4 883 000 | 460 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 4 408 000 | 2 969 000 | 319 000 | 83 000 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 4 408 000 | 2 969 000 | 319 000 | 83 000 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 833 000 | 2 038 000 | 1 703 000 | 1 428 000 | 1 617 000 | 1 756 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 4 205 000 | 5 476 000 | 6 045 000 | 6 370 000 | 7 405 000 | 8 428 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 188 000 | 322 000 | 530 000 | 1 345 000 | 2 123 000 | 2 840 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 6 225 000 | 7 837 000 | 8 278 000 | 9 143 000 | 11 144 000 | 13 024 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 228 000 | 228 000 | 228 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 228 000 | 228 000 | 228 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 10 633 000 | 10 806 000 | 8 597 000 | 9 454 000 | 11 372 000 | 13 252 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 6 395 000 | 7 602 000 | 13 925 000 | 12 942 000 | 7 075 000 | 7 333 000 |
|
|
| Sum varelager | 6 395 000 | 7 602 000 | 13 925 000 | 12 942 000 | 7 075 000 | 7 333 000 |
|
|
| Kundefordringer | 4 371 000 | 8 853 000 | 20 736 000 | 24 845 000 | 14 559 000 | 11 530 000 |
|
|
| Andre fordringer | 272 000 | 352 000 | 182 000 | 203 000 | 199 000 | 60 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 12 178 000 | 17 577 000 | 20 084 000 | 15 820 000 | 19 210 000 | 10 062 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 16 821 000 | 26 783 000 | 41 002 000 | 40 868 000 | 33 968 000 | 21 652 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 087 000 | 1 600 000 | 1 643 000 | 1 520 000 | 1 320 000 | 2 103 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 24 303 000 | 35 985 000 | 56 569 000 | 55 330 000 | 42 363 000 | 31 088 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 34 936 000 | 46 791 000 | 65 166 000 | 64 784 000 | 53 735 000 | 44 340 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 437 000 | 437 000 | 437 000 | 437 000 | 437 000 | 437 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 437 000 | 437 000 | 437 000 | 437 000 | 437 000 | 437 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 15 678 000 | 20 566 000 | 29 954 000 | 25 679 000 | 20 568 000 | 15 685 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 15 678 000 | 20 566 000 | 29 954 000 | 25 679 000 | 20 568 000 | 15 685 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 16 116 000 | 21 003 000 | 30 391 000 | 26 116 000 | 21 005 000 | 16 122 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 153 000 | 271 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 700 000 | 1 200 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 200 000 | 1 000 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 700 000 | 1 200 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 353 000 | 1 271 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 425 000 | 3 638 000 | 4 850 000 | 6 063 000 | 7 275 000 | 8 488 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 3 125 000 | 4 838 000 | 6 350 000 | 7 563 000 | 8 628 000 | 9 759 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 425 000 | 3 638 000 | 4 850 000 | 6 063 000 | 7 275 000 | 8 488 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 2 747 000 | 2 979 000 | 3 964 000 | 5 453 000 | 4 670 000 | 2 394 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 2 452 000 | 3 094 000 | 1 934 000 | 13 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 3 669 000 | 4 617 000 | 6 813 000 | 7 161 000 | 5 134 000 | 6 012 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 4 275 000 | 5 000 000 | 2 000 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 4 275 000 | 4 411 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 5 005 000 | 8 943 000 | 10 921 000 | 10 398 000 | 10 364 000 | 10 040 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 15 696 000 | 20 950 000 | 28 425 000 | 31 106 000 | 24 102 000 | 18 459 000 |
|
|
| Sum gjeld | 18 821 000 | 25 788 000 | 34 775 000 | 38 669 000 | 32 730 000 | 28 218 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 34 936 000 | 46 791 000 | 65 166 000 | 64 784 000 | 53 735 000 | 44 340 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -15,4% | -21,0% | 17,0% | 22,3% | 18,4% | |||
| Resultat av driften i % | -7,5% | -12,2% | 6,2% | 8,4% | 7,1% | 0,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,2 | 1,8 | 2,5 | 2,6 | 2,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 61,6% | 61,8% | 58,0% | 56,2% | 61,2% | 60,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | -6,9% | -11,5% | 6,8% | 8,4% | 7,5% | 0,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -35,1% | -46,8% | 38,1% | 55,0% | 46,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -27,3% | -36,5% | 30,3% | 42,9% | 37,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,5 | 2,1 | 3,1 | 3,3 | 3,0 | 2,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,5 | 1,7 | 2,0 | 1,8 | 1,8 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,4 | 1,5 | 1,4 | 1,5 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 5,5 | 5,1 | 4,9 | 5,3 | 6,6 | 5,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 71,8 | 99,5 | 70,9 | 52,6 | 55,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 46,1% | 44,9% | 46,6% | 40,3% | 39,1% | 36,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 17,6% | 20,6% | 18,7% | 16,7% | 17,5% | 15,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 6,0% | 5,3% | 5,5% | 5,1% | 3,8% | 2,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,4% | 0,2% | 0,3% | 0,4% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 134,6% | 197,8% | 202,1% | 187,2% | 258,1% | 172,2% | ||
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,2 | 1,1 | 1,5 | 1,6 | 1,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 44,9% | 44,8% | 43,6% | 48,0% | 44,9% | 41,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 8,9% | 10,3% | 9,7% | 11,7% | 16,1% | 22,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 2 345 000 | 1 502 000 | 1 663 000 | 1 171 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
