Arca Glass og Fasade AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 28 561 000 | 18 990 000 | 19 779 000 | 10 772 000 | 16 375 000 | 16 092 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 28 561 000 | 18 990 000 | 19 779 000 | 10 772 000 | 16 375 000 | 16 092 000 |
|
|
| Varekostnad | 17 582 000 | 10 269 000 | 12 440 000 | 5 725 000 | 9 514 000 | 8 685 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 6 220 000 | 4 869 000 | 4 124 000 | 4 403 000 | 3 934 000 | 3 509 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 134 000 | 82 000 | 18 000 | 123 000 | 223 000 | 202 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 653 000 | 2 056 000 | 2 476 000 | 2 069 000 | 2 086 000 | 2 429 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 25 589 000 | 17 276 000 | 19 058 000 | 12 320 000 | 15 757 000 | 14 825 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 972 000 | 1 714 000 | 721 000 | -1 548 000 | 618 000 | 1 267 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 70 000 | 2 000 | 15 000 | 1 000 | 1 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 11 000 | 0 | 3 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 81 000 | 2 000 | 18 000 | 1 000 | 1 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 14 000 | 12 000 | 2 000 | 3 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 54 000 | 19 000 | 5 000 | 5 000 | 1 000 | 7 000 |
|
|
| Netto finans | 27 000 | -17 000 | 13 000 | -4 000 | 0 | -2 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 999 000 | 1 697 000 | 734 000 | -1 552 000 | 619 000 | 1 265 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 685 000 | 190 000 | 0 | 0 | 166 000 | 292 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 315 000 | 1 508 000 | 734 000 | -1 552 000 | 453 000 | 973 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 315 000 | 1 508 000 | 734 000 | -1 552 000 | 453 000 | 973 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 734 000 | -1 552 000 | 453 000 | 973 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 51 000 | 81 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 142 000 | 246 000 | 7 000 | 24 000 | 148 000 | 351 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 193 000 | 327 000 | 7 000 | 24 000 | 148 000 | 351 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 58 000 | 158 000 | 258 000 | 358 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 58 000 | 158 000 | 258 000 | 358 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 193 000 | 327 000 | 65 000 | 183 000 | 406 000 | 709 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 757 000 | 681 000 | 749 000 | 613 000 | 495 000 | 367 000 |
|
|
| Sum varelager | 757 000 | 681 000 | 749 000 | 613 000 | 495 000 | 367 000 |
|
|
| Kundefordringer | 767 000 | 4 936 000 | 1 536 000 | 1 442 000 | 1 436 000 | 1 419 000 |
|
|
| Andre fordringer | 53 000 | 57 000 | 94 000 | 98 000 | 101 000 | 567 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 820 000 | 4 993 000 | 1 630 000 | 1 540 000 | 1 538 000 | 1 987 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 7 512 000 | 4 075 000 | 951 000 | 809 000 | 2 428 000 | 2 115 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 9 089 000 | 9 749 000 | 3 330 000 | 2 962 000 | 4 461 000 | 4 468 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 9 282 000 | 10 076 000 | 3 395 000 | 3 145 000 | 4 867 000 | 5 177 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 200 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 1 100 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 400 000 | 600 000 | 800 000 | 800 000 | 800 000 | 1 500 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 727 000 | 2 413 000 | 905 000 | 171 000 | 1 723 000 | 1 270 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 727 000 | 2 413 000 | 905 000 | 171 000 | 1 723 000 | 1 270 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 127 000 | 3 013 000 | 1 705 000 | 971 000 | 2 523 000 | 2 770 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 839 000 | 4 149 000 | 774 000 | 754 000 | 1 148 000 | 1 392 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 685 000 | 190 000 | 0 | 0 | 166 000 | 299 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 893 000 | 1 696 000 | 598 000 | 464 000 | 670 000 | 378 000 |
|
|
| Utbytte | 4 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 738 000 | 1 028 000 | 318 000 | 956 000 | 360 000 | 339 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 8 155 000 | 7 063 000 | 1 690 000 | 2 174 000 | 2 344 000 | 2 408 000 |
|
|
| Sum gjeld | 8 155 000 | 7 063 000 | 1 690 000 | 2 174 000 | 2 344 000 | 2 408 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 9 282 000 | 10 076 000 | 3 395 000 | 3 145 000 | 4 867 000 | 5 177 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 31,5% | 25,5% | 22,6% | -38,6% | 12,3% | |||
| Resultat av driften i % | 10,4% | 9,0% | 3,6% | -14,4% | 3,8% | 7,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,0 | 2,8 | 6,0 | 2,7 | 3,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 38,4% | 45,9% | 37,1% | 46,9% | 41,9% | 46,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 10,7% | 9,0% | 3,7% | -14,4% | 3,8% | 7,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 144,9% | 71,9% | 54,9% | -88,8% | 23,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 111,8% | 63,9% | 54,9% | -88,8% | 17,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,6 | 3,9 | 4,8 | 2,4 | 4,2 | 4,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,4 | 2,0 | 1,4 | 1,9 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 1,3 | 1,5 | 1,1 | 1,7 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,9 | 0,6 | 0,6 | 0,4 | 1,0 | 0,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 23,2 | 15,1 | 16,6 | 9,3 | 19,2 | 23,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 14,7 | 25,1 | 19,7 | 34,8 | 16,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 12,1% | 29,9% | 50,2% | 30,9% | 51,8% | 53,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 3,9% | 15,9% | 8,6% | 9,0% | 15,4% | 17,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,1% | 0,0% | 0,2% | 0,2% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 123,4% | 394,4% | 219,0% | 128,5% | 427,7% | 561,6% | ||
| Gjeldsgrad | 7,2 | 2,3 | 1,0 | 2,2 | 0,9 | 0,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 87,9% | 70,1% | 49,8% | 69,1% | 48,2% | 46,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 649 000 | 415 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
