Arbaflame AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 135 793 000 | 92 000 | 35 467 000 | 5 734 000 | 5 734 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 5 071 000 | 5 000 | 6 928 000 | 5 977 000 | 5 977 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 140 864 000 | 97 000 | 42 395 000 | 11 711 000 | 11 711 000 |
|
|
| Varekostnad | 94 151 000 | 55 000 | 29 766 000 | 3 866 000 | 3 866 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 29 594 000 | 31 000 | 38 091 000 | 14 441 000 | 14 441 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 22 701 000 | 22 000 | 477 000 | 993 000 | 993 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 92 297 000 | 71 000 | 62 521 000 | 18 900 000 | 18 900 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 238 743 000 | 179 000 | 130 855 000 | 38 200 000 | 38 200 000 |
|
|
| Driftsresultat | -97 879 000 | -82 000 | -88 460 000 | -26 489 000 | -26 489 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 64 000 | 0 | 10 000 | 17 000 | 17 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 7 777 000 | 6 000 | 2 681 000 | 14 598 000 | 14 598 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 7 841 000 | 6 000 | 2 691 000 | 14 615 000 | 14 615 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 12 591 000 | 11 000 | 8 135 000 | 6 391 000 | 6 391 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 34 912 000 | 28 000 | 20 387 000 | 15 978 000 | 15 978 000 |
|
|
| Netto finans | -27 071 000 | -22 000 | -17 696 000 | -1 363 000 | -1 363 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -124 950 000 | -105 000 | -106 156 000 | -27 852 000 | -27 852 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -124 950 000 | -105 000 | -106 156 000 | -27 852 000 | -27 852 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -124 927 000 | -105 000 | -106 136 000 | -27 782 000 | -27 782 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 124 927 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 6 994 000 | 9 000 | 11 201 000 | 3 855 000 | 3 855 000 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 6 994 000 | 9 000 | 11 201 000 | 3 855 000 | 3 855 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 924 000 | 2 000 | 2 045 000 | 1 751 000 | 1 751 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 314 807 000 | 325 000 | 217 000 | 142 000 | 142 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 74 000 | 0 | 327 036 000 | 252 892 000 | 252 892 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 316 805 000 | 327 000 | 329 298 000 | 254 785 000 | 254 785 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 323 799 000 | 336 000 | 340 499 000 | 258 640 000 | 258 640 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 7 895 000 | 24 000 | 29 821 000 | 9 771 000 | 9 771 000 |
|
|
| Sum varelager | 7 895 000 | 24 000 | 29 821 000 | 9 771 000 | 9 771 000 |
|
|
| Kundefordringer | 2 281 000 | 2 000 | 5 150 000 | 2 565 000 | 2 565 000 |
|
|
| Andre fordringer | 14 675 000 | 7 000 | 9 377 000 | 23 412 000 | 23 412 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 16 956 000 | 10 000 | 14 527 000 | 25 977 000 | 25 977 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 166 000 | 9 000 | 59 026 000 | 50 419 000 | 50 419 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 28 017 000 | 43 000 | 103 374 000 | 86 167 000 | 86 167 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 351 816 000 | 379 000 | 443 873 000 | 344 807 000 | 344 807 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 143 494 000 | 128 000 | 91 122 000 | 34 178 000 | 34 178 000 |
|
|
| Egne aksjer | -450 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overkursfond | 550 634 000 | 536 000 | 476 590 000 | 124 083 000 | 124 083 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 693 678 000 | 664 000 | 613 188 000 | 158 261 000 | 158 261 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -645 036 000 | -509 000 | -404 062 000 | -200 861 000 | -200 861 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | -413 000 | 0 | -371 000 | -1 081 000 | -1 081 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | -645 036 000 | -509 000 | -404 062 000 | -200 861 000 | -200 861 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | -413 000 | 0 | -371 000 | -1 081 000 | -1 081 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 48 229 000 | 154 000 | 208 755 000 | -43 681 000 | -43 681 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 3 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 124 444 000 | 14 000 | 42 558 000 | 30 000 000 | 30 000 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 18 899 000 | 96 000 | 107 583 000 | 269 783 000 | 269 783 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 18 899 000 | 96 000 | 107 583 000 | 269 783 000 | 269 783 000 |
|
|
| Konvertible lån | 2 700 000 | 0 | 3 700 000 | 150 000 000 | 150 000 000 |
|
|
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 134 444 000 | 110 000 | 146 271 000 | 148 762 000 | 148 762 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 46 187 000 | 33 000 | 30 567 000 | 35 341 000 | 35 341 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 8 737 000 | 2 000 | 2 663 000 | 1 077 000 | 1 077 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 105 321 000 | 77 000 | 51 746 000 | 52 287 000 | 52 287 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 284 689 000 | 129 000 | 127 534 000 | 118 705 000 | 118 705 000 |
|
|
| Sum gjeld | 303 588 000 | 225 000 | 235 117 000 | 388 488 000 | 388 488 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 351 816 000 | 379 000 | 443 873 000 | 344 807 000 | 344 807 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -51,1% | 0,0% | -21,8% | -3,4% | |||
| Resultat av driften i % | -69,5% | -84,5% | -208,7% | -226,2% | -226,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,8 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 30,7% | 40,2% | 16,1% | 32,6% | 32,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | -63,9% | -78,4% | -202,3% | -101,4% | -101,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -516,5% | -0,1% | -128,6% | 63,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -516,4% | -0,1% | -128,6% | 63,6% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,8 | 3,1 | 1,1 | 0,8 | 0,8 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,1 | 0,3 | 0,8 | 0,7 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | 0,1 | 0,6 | 0,6 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,5 | 0,4 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 11,9 | 2,3 | 1,0 | 0,4 | 0,4 | ||
| Lagertid i antall dager | 15,1 | 97674,5 | 239,4 | 909,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 13,7% | 40,6% | 47,0% | -12,7% | -12,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 34,2% | 158,8% | 492,4% | -373,0% | -373,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 16,1% | 2,3% | 2,2% | 1,4% | 1,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 4,8% | 1,3% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -3251,1% | -358,3% | -81,0% | -333,0% | -333,0% | ||
| Gjeldsgrad | 6,3 | 1,5 | 1,1 | -8,9 | -8,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 80,9% | 34,0% | 28,7% | 34,4% | 34,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 5,4% | 25,3% | 24,2% | 78,2% | 78,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 284 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
