Applaus Film & TV AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 647 000 | 2 195 000 | 2 319 000 | 2 969 000 | 2 395 000 | 2 534 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 150 000 | 720 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 647 000 | 2 195 000 | 2 319 000 | 2 969 000 | 2 545 000 | 3 253 000 |
|
|
| Varekostnad | 622 000 | 790 000 | 783 000 | 1 574 000 | 823 000 | 1 459 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 502 000 | 1 965 000 | 1 481 000 | 894 000 | 606 000 | 1 532 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 10 000 | 14 000 | 18 000 | 15 000 | 13 000 | 13 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 406 000 | 440 000 | 592 000 | 438 000 | 402 000 | 554 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 540 000 | 3 209 000 | 2 874 000 | 2 921 000 | 1 844 000 | 3 558 000 |
|
|
| Driftsresultat | 107 000 | -1 014 000 | -555 000 | 48 000 | 701 000 | -305 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 25 000 | 10 000 | 9 000 | 6 000 | 10 000 | 12 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 25 000 | 10 000 | 9 000 | 6 000 | 10 000 | 12 000 |
|
|
| Netto finans | -25 000 | -10 000 | -9 000 | -6 000 | -10 000 | -12 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 81 000 | -1 024 000 | -565 000 | 42 000 | 691 000 | -317 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 81 000 | -1 024 000 | -565 000 | 42 000 | 691 000 | -317 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 81 000 | -1 024 000 | -565 000 | 42 000 | 691 000 | -317 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 81 000 | -1 025 000 | -565 000 | 42 000 | 691 000 | -317 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 33 000 | 43 000 | 57 000 | 46 000 | 29 000 | 42 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 33 000 | 43 000 | 57 000 | 46 000 | 29 000 | 42 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 33 000 | 43 000 | 57 000 | 46 000 | 29 000 | 42 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | -1 000 | 10 000 | 179 000 | 115 000 | 1 275 000 | 934 000 |
|
|
| Andre fordringer | 96 000 | 115 000 | 113 000 | 114 000 | 220 000 | 219 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 94 000 | 124 000 | 292 000 | 229 000 | 1 494 000 | 1 153 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 14 000 | 138 000 | 1 238 000 | 1 502 000 | 79 000 | 481 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 109 000 | 262 000 | 1 530 000 | 1 731 000 | 1 573 000 | 1 635 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 142 000 | 305 000 | 1 587 000 | 1 777 000 | 1 602 000 | 1 676 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -631 000 | -713 000 | 312 000 | 876 000 | 834 000 | 143 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -631 000 | -713 000 | 312 000 | 876 000 | 834 000 | 143 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -231 000 | -313 000 | 712 000 | 1 276 000 | 1 234 000 | 543 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 57 000 | 26 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 57 000 | 26 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 76 000 | -10 000 | 270 000 | 10 000 | 160 000 | 3 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 63 000 | 314 000 | 309 000 | 237 000 | 163 000 | 519 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 177 000 | 288 000 | 297 000 | 254 000 | 45 000 | 611 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 373 000 | 618 000 | 876 000 | 501 000 | 368 000 | 1 133 000 |
|
|
| Sum gjeld | 373 000 | 618 000 | 876 000 | 501 000 | 368 000 | 1 133 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 142 000 | 305 000 | 1 587 000 | 1 777 000 | 1 602 000 | 1 676 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 47,4% | -107,2% | -33,1% | 2,8% | 42,8% | |||
| Resultat av driften i % | 6,5% | -46,2% | -23,9% | 1,6% | 27,5% | -9,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 7,4 | 2,3 | 1,4 | 1,8 | 1,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 62,2% | 64,0% | 66,2% | 47,0% | 65,6% | 42,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,5% | -46,2% | -23,9% | 1,6% | 27,5% | -9,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -29,8% | -513,3% | -56,8% | 3,3% | 77,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -29,8% | -513,3% | -56,8% | 3,3% | 77,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,3 | 1,1 | 1,6 | 3,3 | 4,2 | 2,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,3 | 0,4 | 1,7 | 3,5 | 4,3 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,3 | 0,4 | 1,7 | 3,5 | 4,3 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,2 | 1,4 | 3,0 | 0,2 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -162,7% | -102,6% | 44,9% | 71,8% | 77,0% | 32,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -14,0% | -14,3% | 30,7% | 43,0% | 48,5% | 16,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | -0,1% | -0,1% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,6 | -2,0 | 1,2 | 0,4 | 0,3 | 2,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 262,7% | 202,6% | 55,2% | 28,2% | 23,0% | 67,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 293 000 | 586 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
