Apotek St.Hanshaugen Senter AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 8 660 000 | 15 275 000 | 13 554 000 | 13 217 000 | 12 978 000 | 22 823 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 8 660 000 | 15 275 000 | 13 554 000 | 13 217 000 | 12 978 000 | 22 823 000 |
|
|
| Varekostnad | 5 812 000 | 10 494 000 | 9 524 000 | 8 831 000 | 8 997 000 | 17 970 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | -175 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 1 651 000 | 2 041 000 | 2 384 000 | 2 026 000 | 1 643 000 | 2 131 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 000 | 13 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 845 000 | 1 225 000 | 789 000 | 682 000 | 525 000 | 547 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 8 308 000 | 13 585 000 | 12 697 000 | 11 539 000 | 11 175 000 | 20 661 000 |
|
|
| Driftsresultat | 352 000 | 1 690 000 | 857 000 | 1 678 000 | 1 803 000 | 2 162 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 49 000 | 25 000 | 4 000 | 2 000 | 5 000 | 14 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 49 000 | 25 000 | 4 000 | 2 000 | 5 000 | 14 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 000 | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 3 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 4 000 | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 3 000 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | 45 000 | 23 000 | 3 000 | 1 000 | 2 000 | 13 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 397 000 | 1 714 000 | 861 000 | 1 679 000 | 1 806 000 | 2 175 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 85 000 | 373 000 | 184 000 | 363 000 | 392 000 | 469 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 312 000 | 1 340 000 | 676 000 | 1 316 000 | 1 414 000 | 1 706 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 312 000 | 1 340 000 | 676 000 | 1 316 000 | 1 414 000 | 1 706 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 1 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 4 570 000 | 0 | 0 | 617 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 312 000 | 340 000 | -3 893 000 | 1 316 000 | 1 414 000 | 1 089 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 1 385 000 | 1 210 000 | 1 263 000 | 1 160 000 | 1 168 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 1 385 000 | 1 210 000 | 1 263 000 | 1 160 000 | 1 168 000 |
|
|
| Kundefordringer | 153 000 | 829 000 | 4 910 000 | 4 531 000 | 3 301 000 | 1 569 000 |
|
|
| Andre fordringer | 11 000 | 32 000 | 23 000 | 51 000 | 12 000 | 9 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 761 000 | 1 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 924 000 | 1 861 000 | 4 934 000 | 4 581 000 | 3 313 000 | 1 578 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 381 000 | 1 027 000 | 738 000 | 1 214 000 | 1 314 000 | 660 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 305 000 | 4 274 000 | 6 882 000 | 7 059 000 | 5 786 000 | 3 406 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 305 000 | 4 274 000 | 6 882 000 | 7 059 000 | 5 786 000 | 3 417 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 475 000 | 475 000 | 475 000 | 475 000 | 1 405 000 | 475 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 418 000 | 106 000 | -234 000 | 3 659 000 | 1 414 000 | 930 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 418 000 | 106 000 | -234 000 | 3 659 000 | 1 414 000 | 930 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 893 000 | 581 000 | 241 000 | 4 134 000 | 2 819 000 | 1 405 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 169 000 | 1 401 000 | 951 000 | 1 704 000 | 1 810 000 | 1 145 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 85 000 | 373 000 | 184 000 | 363 000 | 392 000 | 295 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 228 000 | 187 000 | 195 000 | 218 000 | 519 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 1 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 4 570 000 | 0 | 0 | -490 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 158 000 | 691 000 | 749 000 | 662 000 | 547 000 | 543 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 412 000 | 3 693 000 | 6 641 000 | 2 924 000 | 2 967 000 | 2 012 000 |
|
|
| Sum gjeld | 412 000 | 3 693 000 | 6 641 000 | 2 924 000 | 2 967 000 | 2 012 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 305 000 | 4 274 000 | 6 882 000 | 7 059 000 | 5 786 000 | 3 417 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,4% | 30,8% | 12,4% | 26,2% | 39,3% | |||
| Resultat av driften i % | 4,1% | 11,1% | 6,3% | 12,7% | 13,9% | 9,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,1 | 2,7 | 1,9 | 2,1 | 2,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 32,9% | 31,3% | 29,7% | 33,2% | 30,7% | 21,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 4,6% | 11,2% | 6,4% | 12,7% | 13,9% | 9,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 53,9% | 417,0% | 39,4% | 48,3% | 85,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 42,3% | 326,0% | 30,9% | 37,9% | 67,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,2 | 7,5 | 5,7 | 6,5 | 7,9 | 10,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,2 | 1,2 | 1,0 | 2,4 | 2,0 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,2 | 0,8 | 0,9 | 2,0 | 1,6 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,9 | 0,3 | 0,1 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 7,6 | 7,9 | 7,0 | 7,8 | 15,4 | |||
| Lagertid i antall dager | 42,9 | 44,5 | 46,7 | 49,4 | 46,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 68,4% | 13,6% | 3,5% | 58,6% | 48,7% | 41,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 10,3% | 3,8% | 1,8% | 31,3% | 21,7% | 6,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 41,9% | 19,9% | 327,3% | 243,0% | 119,4% | |||
| Gjeldsgrad | 0,5 | 6,4 | 27,6 | 0,7 | 1,1 | 1,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 31,6% | 86,4% | 96,5% | 41,4% | 51,3% | 58,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
