ANS Sentrumsbygget - Ski Næringspark
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 17 347 000 | 16 739 000 | 15 747 000 | 15 296 000 | 15 013 000 | 14 859 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 17 347 000 | 16 739 000 | 15 747 000 | 15 296 000 | 15 013 000 | 14 859 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 23 000 | 23 000 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 518 000 | 2 496 000 | 2 496 000 | 2 496 000 | 2 496 000 | 2 496 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 681 000 | 997 000 | 1 357 000 | 782 000 | 2 399 000 | 756 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 199 000 | 3 493 000 | 3 876 000 | 3 301 000 | 4 895 000 | 3 252 000 |
|
|
| Driftsresultat | 13 148 000 | 13 246 000 | 11 871 000 | 11 995 000 | 10 118 000 | 11 607 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 952 000 | 512 000 | 80 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 351 000 | 358 000 | 321 000 | 25 000 | 41 000 | 124 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 351 000 | 358 000 | 321 000 | 977 000 | 553 000 | 204 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 45 000 | 53 000 | 26 000 | 3 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 363 000 | 3 108 000 | 1 488 000 | 3 000 | 1 000 | 26 000 |
|
|
| Netto finans | -2 012 000 | -2 750 000 | -1 167 000 | 974 000 | 552 000 | 178 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 11 135 000 | 10 496 000 | 10 705 000 | 12 968 000 | 10 671 000 | 11 783 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 11 135 000 | 10 496 000 | 10 705 000 | 12 968 000 | 10 671 000 | 11 783 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 11 135 000 | 10 496 000 | 10 705 000 | 12 968 000 | 10 671 000 | 11 783 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 11 135 000 | 10 496 000 | 10 705 000 | 12 968 000 | 10 671 000 | 11 783 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 80 630 000 | 82 583 000 | 85 004 000 | 87 300 000 | 89 493 000 | 91 961 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 302 000 | 330 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 80 630 000 | 82 583 000 | 85 004 000 | 87 300 000 | 89 795 000 | 92 291 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 22 852 000 | 13 934 000 | 4 778 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 22 852 000 | 13 934 000 | 4 778 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 80 630 000 | 82 583 000 | 85 004 000 | 110 152 000 | 103 729 000 | 97 069 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 5 851 000 | 5 443 000 | 5 346 000 | 5 121 000 |
|
|
| Andre fordringer | 255 000 | 117 000 | 67 000 | 33 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 255 000 | 117 000 | 5 919 000 | 5 476 000 | 5 346 000 | 5 121 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 7 301 000 | 17 465 000 | 3 091 000 | 21 608 000 | 15 030 000 | 11 052 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 7 556 000 | 17 582 000 | 9 010 000 | 27 085 000 | 20 376 000 | 16 173 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 88 185 000 | 100 165 000 | 94 014 000 | 137 237 000 | 124 105 000 | 113 242 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 43 927 000 | 32 791 000 | 22 296 000 | 131 591 000 | 118 623 000 | 107 952 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 43 927 000 | 32 791 000 | 22 296 000 | 131 591 000 | 118 623 000 | 107 952 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 43 927 000 | 32 791 000 | 22 296 000 | 131 591 000 | 118 623 000 | 107 952 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 42 580 000 | 59 702 000 | 64 089 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 43 483 000 | 60 810 000 | 65 143 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 43 483 000 | 60 810 000 | 65 143 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 293 000 | 565 000 | 707 000 | 229 000 | 294 000 | 113 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 1 087 000 | 941 000 | 979 000 | 883 000 | 921 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 483 000 | 4 912 000 | 4 927 000 | 4 437 000 | 4 305 000 | 4 256 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 776 000 | 6 564 000 | 6 575 000 | 5 645 000 | 5 482 000 | 5 290 000 |
|
|
| Sum gjeld | 44 259 000 | 67 374 000 | 71 718 000 | 5 645 000 | 5 482 000 | 5 290 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 88 185 000 | 100 165 000 | 94 014 000 | 137 237 000 | 124 105 000 | 113 242 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,3% | 14,0% | 10,5% | 9,9% | 9,0% | |||
| Resultat av driften i % | 75,8% | 79,1% | 75,4% | 78,4% | 67,4% | 78,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 77,8% | 81,3% | 77,4% | 84,8% | 71,1% | 79,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 29,0% | 38,1% | 13,9% | 10,4% | 9,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 29,0% | 38,1% | 13,9% | 10,4% | 9,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 684,7 | 665,0 | ||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 9,7 | 2,7 | 1,4 | 4,8 | 3,7 | 3,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 9,7 | 2,7 | 1,4 | 4,8 | 3,7 | 3,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 9,4 | 2,7 | 0,5 | 3,8 | 2,7 | 2,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 49,8% | 32,7% | 23,7% | 95,9% | 95,6% | 95,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 253,2% | 195,9% | 141,6% | 860,3% | 790,1% | 726,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,1% | 1,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 1,0% | 0,8% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,0 | 2,1 | 3,2 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,9% | 6,6% | 7,0% | 4,1% | 4,4% | 4,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 49,3% | 60,7% | 69,3% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
