Anne Marie & Aksels Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 96 687 000 | 89 015 000 | 92 194 000 | 98 134 000 | 84 809 000 | 82 507 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 8 355 000 | 7 711 000 | 8 126 000 | 8 252 000 | 4 404 000 | 4 933 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 105 042 000 | 96 726 000 | 100 320 000 | 106 386 000 | 89 214 000 | 87 440 000 |
|
|
| Varekostnad | 79 807 000 | 71 848 000 | 74 887 000 | 78 675 000 | 65 522 000 | 64 596 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 10 986 000 | 10 617 000 | 10 262 000 | 10 011 000 | 9 505 000 | 9 251 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 578 000 | 1 747 000 | 1 677 000 | 1 560 000 | 1 419 000 | 1 713 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 9 111 000 | 10 077 000 | 8 886 000 | 9 498 000 | 8 062 000 | 7 811 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 101 482 000 | 94 289 000 | 95 712 000 | 99 744 000 | 84 508 000 | 83 371 000 |
|
|
| Driftsresultat | 3 560 000 | 2 437 000 | 4 608 000 | 6 642 000 | 4 706 000 | 4 069 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 484 000 | 148 000 | 15 000 | 38 000 | 69 000 | 35 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 485 000 | 148 000 | 15 000 | 38 000 | 69 000 | 36 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 151 000 | 851 000 | 499 000 | 585 000 | 0 | 722 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 151 000 | 851 000 | 499 000 | 585 000 | 762 000 | 722 000 |
|
|
| Netto finans | -666 000 | -703 000 | -484 000 | -547 000 | -693 000 | -686 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 894 000 | 1 734 000 | 4 124 000 | 6 096 000 | 4 014 000 | 3 383 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 637 000 | 383 000 | 904 000 | 1 341 000 | 800 000 | 684 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 257 000 | 1 351 000 | 3 220 000 | 4 754 000 | 3 214 000 | 2 699 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 925 000 | 510 000 | 3 220 000 | 4 754 000 | 3 214 000 | 2 699 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 300 000 | 4 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 2 920 000 | 754 000 | 2 214 000 | 1 699 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 26 488 000 | 27 268 000 | 28 048 000 | 28 709 000 | 29 209 000 | 29 947 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 3 141 000 | 3 539 000 | 3 463 000 | 3 614 000 | 3 624 000 | 3 567 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 29 629 000 | 30 806 000 | 31 511 000 | 32 322 000 | 32 833 000 | 33 514 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 80 000 | 80 000 | 80 000 | 80 000 | 80 000 | 80 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 80 000 | 80 000 | 80 000 | 80 000 | 80 000 | 80 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 29 709 000 | 30 886 000 | 31 591 000 | 32 402 000 | 32 913 000 | 33 594 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 4 183 000 | 4 489 000 | 4 329 000 | 4 172 000 | 4 043 000 | 3 074 000 |
|
|
| Sum varelager | 4 183 000 | 4 489 000 | 4 329 000 | 4 172 000 | 4 043 000 | 3 074 000 |
|
|
| Kundefordringer | 614 000 | 916 000 | 960 000 | 1 173 000 | 847 000 | 607 000 |
|
|
| Andre fordringer | 3 779 000 | 3 070 000 | 3 892 000 | 4 020 000 | 3 388 000 | 3 216 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 4 394 000 | 3 986 000 | 4 852 000 | 5 193 000 | 4 236 000 | 3 822 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 17 527 000 | 14 037 000 | 14 024 000 | 17 345 000 | 13 272 000 | 12 390 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 26 104 000 | 22 512 000 | 23 205 000 | 26 710 000 | 21 550 000 | 19 286 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 55 812 000 | 53 399 000 | 54 797 000 | 59 112 000 | 54 463 000 | 52 880 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 346 000 | 346 000 | 346 000 | 800 000 | 800 000 | 800 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 142 000 | 142 000 | 142 000 | 328 000 | 328 000 | 328 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 488 000 | 488 000 | 488 000 | 1 128 000 | 1 128 000 | 1 128 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 9 149 000 | 8 624 000 | 8 414 000 | 23 572 000 | 22 817 000 | 20 603 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 15 077 000 | 14 194 000 | 13 353 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 9 149 000 | 8 624 000 | 8 414 000 | 23 572 000 | 22 817 000 | 20 603 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 15 077 000 | 14 194 000 | 13 353 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum egenkapital | 24 714 000 | 23 307 000 | 22 256 000 | 24 700 000 | 23 946 000 | 21 732 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 173 000 | 283 000 | 295 000 | 397 000 | 400 000 | 335 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 173 000 | 283 000 | 295 000 | 397 000 | 400 000 | 335 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 19 667 000 | 20 843 000 | 22 384 000 | 18 356 000 | 20 340 000 | 22 324 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 19 840 000 | 21 126 000 | 22 679 000 | 18 753 000 | 20 740 000 | 22 659 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 14 663 000 | 15 861 000 | 17 109 000 | 18 356 000 | 20 340 000 | 22 324 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 5 906 000 | 4 184 000 | 3 839 000 | 5 399 000 | 4 502 000 | 3 283 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 748 000 | 395 000 | 1 006 000 | 1 344 000 | 734 000 | 540 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 273 000 | 1 245 000 | 1 151 000 | 1 319 000 | 1 019 000 | 1 300 000 |
|
|
| Utbytte | 700 000 | 300 000 | 300 000 | 4 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 632 000 | 2 842 000 | 3 566 000 | 3 597 000 | 2 523 000 | 2 367 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 11 259 000 | 8 966 000 | 9 862 000 | 15 659 000 | 9 778 000 | 8 490 000 |
|
|
| Sum gjeld | 31 099 000 | 30 092 000 | 32 541 000 | 34 412 000 | 30 518 000 | 31 149 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 55 812 000 | 53 399 000 | 54 797 000 | 59 112 000 | 54 463 000 | 52 880 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,4% | 4,8% | 8,1% | 11,8% | 8,9% | |||
| Resultat av driften i % | 3,4% | 2,5% | 4,6% | 6,2% | 5,3% | 4,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,9 | 1,8 | 1,8 | 1,9 | 1,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 17,5% | 19,3% | 18,8% | 19,8% | 22,7% | 21,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 3,9% | 2,7% | 4,6% | 6,3% | 5,4% | 4,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 12,1% | 7,6% | 17,6% | 25,1% | 17,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 3,9% | 2,2% | 13,7% | 19,5% | 14,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 9,6 | 9,1 | 9,8 | 10,6 | 9,4 | 9,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,3 | 2,5 | 2,4 | 1,7 | 2,2 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,9 | 2,0 | 1,9 | 1,4 | 1,8 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,6 | 1,6 | 1,4 | 1,1 | 1,4 | 1,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 19,1 | 16,0 | 17,3 | 18,9 | 16,2 | 21,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 19,6 | 22,1 | 20,4 | 18,8 | 19,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 44,3% | 43,6% | 40,6% | 41,8% | 44,0% | 41,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 23,5% | 24,1% | 22,2% | 23,2% | 26,8% | 24,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,6% | 1,4% | 1,4% | 1,8% | 1,5% | 1,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 354,9% | 301,8% | 308,2% | 264,9% | 291,2% | 351,2% | ||
| Gjeldsgrad | 1,3 | 1,3 | 1,5 | 1,4 | 1,3 | 1,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 20,2% | 16,8% | 18,0% | 26,5% | 18,0% | 16,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 35,5% | 39,6% | 41,4% | 31,7% | 38,1% | 42,8% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 774 000 | 875 000 | 0 | 487 000 | 513 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
