Anne Hudalen Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 108 225 000 | 104 289 000 | 105 158 000 | 101 324 000 | 122 054 000 | 142 093 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 277 000 | 1 396 000 | 5 000 | 1 460 000 | 26 839 000 | 532 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 109 502 000 | 105 685 000 | 105 163 000 | 102 784 000 | 148 893 000 | 142 624 000 |
|
|
| Varekostnad | 35 920 000 | 32 404 000 | 31 358 000 | 27 989 000 | 37 772 000 | 45 400 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 49 291 000 | 50 213 000 | 51 135 000 | 52 919 000 | 64 238 000 | 64 571 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 605 000 | 2 641 000 | 2 495 000 | 2 407 000 | 1 608 000 | 2 187 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 19 566 000 | 21 747 000 | 20 056 000 | 21 197 000 | 22 033 000 | 26 727 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 107 382 000 | 107 005 000 | 105 044 000 | 104 512 000 | 125 651 000 | 138 885 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 120 000 | -1 320 000 | 119 000 | -1 728 000 | 23 242 000 | 3 739 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 3 000 | 6 000 | 9 000 | 9 000 | 18 000 | 27 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 3 000 | 6 000 | 9 000 | 9 000 | 18 000 | 27 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 381 000 | 1 591 000 | 1 274 000 | 1 567 000 | 1 193 000 | 1 260 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 381 000 | 1 591 000 | 1 274 000 | 1 567 000 | 1 193 000 | 1 260 000 |
|
|
| Netto finans | -2 378 000 | -1 585 000 | -1 265 000 | -1 558 000 | -1 175 000 | -1 233 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -257 000 | -2 905 000 | -1 145 000 | -3 285 000 | 22 067 000 | 2 505 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -57 000 | -639 000 | -252 000 | -677 000 | 5 316 000 | 621 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -201 000 | -2 266 000 | -894 000 | -2 608 000 | 16 751 000 | 1 884 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -201 000 | -2 266 000 | -894 000 | -2 608 000 | 16 751 000 | 1 884 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 344 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 10 000 | 20 000 | 30 000 | 40 000 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 10 000 | 20 000 | 30 000 | 40 000 | 344 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 50 750 000 | 50 051 000 | 43 308 000 | 44 515 000 | 34 421 000 | 19 718 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 9 667 000 | 10 253 000 | 10 840 000 | 7 961 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 644 000 | 1 921 000 | 2 250 000 | 2 817 000 | 1 329 000 | 3 134 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 62 060 000 | 62 226 000 | 56 398 000 | 55 294 000 | 35 750 000 | 22 852 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 301 000 | 0 | 301 000 | 301 000 | 0 | 301 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 301 000 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 301 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 62 000 | 155 000 | 248 000 | 341 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 301 000 | 301 000 | 363 000 | 456 000 | 549 000 | 642 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 62 361 000 | 62 537 000 | 56 781 000 | 55 780 000 | 36 339 000 | 23 838 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 2 341 000 | 2 781 000 | 2 393 000 | 2 143 000 | 1 123 000 | 1 586 000 |
|
|
| Sum varelager | 2 341 000 | 2 781 000 | 2 393 000 | 2 143 000 | 1 123 000 | 1 586 000 |
|
|
| Kundefordringer | 11 851 000 | 12 308 000 | 14 588 000 | 12 759 000 | 12 508 000 | 24 283 000 |
|
|
| Andre fordringer | 9 485 000 | 8 318 000 | 7 273 000 | 11 291 000 | 15 927 000 | 13 568 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 21 336 000 | 20 626 000 | 21 861 000 | 24 050 000 | 28 435 000 | 37 851 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 704 000 | 4 451 000 | 3 464 000 | 3 811 000 | 12 655 000 | 3 731 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 26 380 000 | 27 857 000 | 27 717 000 | 30 004 000 | 42 213 000 | 43 167 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 88 741 000 | 90 394 000 | 84 498 000 | 85 784 000 | 78 552 000 | 67 006 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 725 000 | 725 000 | 725 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 725 000 | 725 000 | 725 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 24 758 000 | 25 158 000 | 27 625 000 | 28 720 000 | 31 528 000 | 14 977 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 24 758 000 | 25 158 000 | 27 625 000 | 28 720 000 | 31 528 000 | 14 977 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 25 358 000 | 25 758 000 | 28 225 000 | 29 445 000 | 32 253 000 | 15 702 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 4 436 000 | 4 492 000 | 4 011 000 | 4 263 000 | 4 987 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 4 436 000 | 4 492 000 | 4 011 000 | 4 263 000 | 4 987 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 4 020 000 | 3 268 000 | 2 471 000 | 2 745 000 | 0 | 3 538 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 33 966 000 | 33 994 000 | 27 848 000 | 27 439 000 | 18 061 000 | 20 386 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 38 402 000 | 38 486 000 | 31 859 000 | 31 702 000 | 23 048 000 | 20 386 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 37 986 000 | 37 262 000 | 30 319 000 | 30 184 000 | 18 061 000 | 23 924 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 5 626 000 | 6 356 000 | 4 973 000 | 6 361 000 | 6 432 000 | 10 189 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 710 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 5 338 000 | 5 779 000 | 6 267 000 | 5 471 000 | 6 219 000 | 9 727 000 |
|
|
| Utbytte | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 9 797 000 | 10 546 000 | 10 503 000 | 10 060 000 | 10 600 000 | 6 753 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 24 981 000 | 26 149 000 | 24 414 000 | 24 637 000 | 23 251 000 | 30 917 000 |
|
|
| Sum gjeld | 63 383 000 | 64 635 000 | 56 273 000 | 56 339 000 | 46 299 000 | 51 303 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 88 741 000 | 90 394 000 | 84 498 000 | 85 784 000 | 78 552 000 | 67 006 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,4% | -1,5% | 0,2% | -2,1% | 32,0% | |||
| Resultat av driften i % | 1,9% | -1,2% | 0,1% | -1,7% | 15,6% | 2,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 1,3 | 2,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 66,8% | 68,9% | 70,2% | 72,4% | 69,1% | 68,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1,9% | -1,2% | 0,1% | -1,7% | 15,6% | 2,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -1,0% | -10,8% | -4,0% | -10,6% | 92,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -0,8% | -8,4% | -3,1% | -8,5% | 69,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,2 | 2,1 | 2,1 | 1,9 | 2,3 | 2,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,2 | 1,8 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,1 | 1,8 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | 0,5 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 15,3 | 11,7 | 13,1 | 13,1 | 33,6 | 28,6 | ||
| Lagertid i antall dager | 25,7 | 28,7 | 26,0 | 21,0 | 12,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 28,6% | 28,5% | 33,4% | 34,3% | 41,1% | 23,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 23,2% | 24,4% | 26,8% | 28,6% | 21,7% | 11,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,7% | 1,7% | 1,8% | 1,8% | 2,0% | 2,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 0,9% | 0,7% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 59,8% | 61,4% | 138,0% | 250,4% | 1688,5% | 772,4% | ||
| Gjeldsgrad | 2,5 | 2,5 | 2,0 | 1,9 | 1,4 | 3,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 28,2% | 28,9% | 28,9% | 28,7% | 29,6% | 46,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 43,3% | 42,6% | 37,7% | 37,0% | 29,3% | 30,4% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 951 000 | 932 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
