Andresen Dressage AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 7 823 000 | 1 326 000 | 938 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 36 000 | 12 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 7 858 000 | 1 338 000 | 938 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 9 234 000 | 11 978 000 | 2 786 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | -1 846 000 | -483 000 | -330 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 10 864 000 | 9 834 000 | 2 080 000 | 150 000 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 615 000 | 563 000 | 137 000 | 8 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 810 000 | 4 867 000 | 1 616 000 | 287 000 | 20 000 | 0 |
|
|
| Sum driftskostnader | 23 677 000 | 26 759 000 | 6 289 000 | 445 000 | 20 000 | 0 |
|
|
| Driftsresultat | -15 819 000 | -25 421 000 | -5 351 000 | -445 000 | -20 000 | 0 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 075 000 | 478 000 | 127 000 | 6 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 24 000 | 25 000 | 3 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 099 000 | 503 000 | 130 000 | 6 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 67 000 | 2 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 100 000 | 74 000 | 20 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 999 000 | 429 000 | 110 000 | 6 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -14 820 000 | -24 992 000 | -5 240 000 | -439 000 | -20 000 | 0 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 1 273 000 | -1 151 000 | -97 000 | -6 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -14 820 000 | -26 265 000 | -4 090 000 | -343 000 | -15 000 | 0 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -14 820 000 | -26 265 000 | -4 090 000 | -343 000 | -15 000 | 0 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -14 820 000 | -26 265 000 | -4 090 000 | 0 | -15 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 1 253 000 | 102 000 | 6 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 1 253 000 | 102 000 | 6 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 3 422 000 | 3 876 000 | 3 080 000 | 488 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 506 000 | 356 000 | 457 000 | 323 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 3 928 000 | 4 233 000 | 3 536 000 | 812 000 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 3 928 000 | 4 233 000 | 4 789 000 | 914 000 | 6 000 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 14 640 000 | 12 793 000 | 12 310 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 14 640 000 | 12 793 000 | 12 310 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 176 000 | 78 000 | 90 000 | 20 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 8 000 | 498 000 | 590 000 | 598 000 | 0 | 36 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 184 000 | 576 000 | 680 000 | 619 000 | 0 | 36 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 24 797 000 | 15 823 000 | 7 307 000 | 4 228 000 | 10 000 | 0 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 39 621 000 | 29 193 000 | 20 298 000 | 4 847 000 | 10 000 | 36 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 43 549 000 | 33 425 000 | 25 087 000 | 5 761 000 | 16 000 | 36 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 129 000 | 126 000 | 90 000 | 60 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 84 907 000 | 59 910 000 | 25 598 000 | 5 628 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 85 036 000 | 60 036 000 | 25 688 000 | 5 688 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -45 517 000 | -30 698 000 | -4 104 000 | -15 000 | -15 000 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -45 517 000 | -30 698 000 | -4 104 000 | -15 000 | -15 000 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 39 519 000 | 29 338 000 | 21 584 000 | 5 673 000 | 16 000 | 30 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 1 309 000 | 1 666 000 | 3 291 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 36 000 | -227 000 | -198 000 | 42 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 685 000 | 2 648 000 | 411 000 | 46 000 | 0 | 6 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 4 030 000 | 4 087 000 | 3 504 000 | 88 000 | 0 | 6 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 030 000 | 4 087 000 | 3 504 000 | 88 000 | 6 000 |
|
||
| Sum egenkapital og gjeld | 43 549 000 | 33 425 000 | 25 087 000 | 5 761 000 | 16 000 | 36 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -38,2% | -85,2% | -33,8% | -15,2% | -76,9% | |||
| Resultat av driften i % | -201,3% | -1899,9% | -570,5% | |||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | -18,0% | -803,3% | -197,0% | |||||
| Overskuddsgrad i % | -187,3% | -1862,3% | -556,6% | |||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -43,0% | -98,2% | -38,4% | -15,4% | -87,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -43,0% | -103,2% | -30,0% | -12,1% | -65,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 0,7 | 0,1 | 0,5 | 0,0 | ||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 9,8 | 7,1 | 5,8 | 55,1 | 6,0 | |||
| Likviditetsgrad 2 | 6,2 | 4,0 | 2,3 | 55,1 | 6,0 | |||
| Likviditetsgrad 3 | 6,2 | 3,9 | 2,1 | 48,0 | 0,0 | |||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,6 | 0,9 | 0,2 | |||||
| Lagertid i antall dager | 534,8 | 377,2 | 795,3 | |||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 90,7% | 87,8% | 86,0% | 98,5% | 100,0% | 83,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 502,9% | 2192,7% | 2301,1% | |||||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,2% | 0,2% | 0,4% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 243,1% | 196,2% | 136,4% | |||||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,0 | 100,0 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 9,3% | 12,2% | 14,0% | 1,5% | 0,0% | 16,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
