Amundsen Spesial Kvadrat AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 4 805 000 | 4 534 000 | 4 246 000 | 4 383 000 | 4 302 000 | 4 272 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 68 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 805 000 | 4 534 000 | 4 246 000 | 4 383 000 | 4 370 000 | 4 272 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 374 000 | 2 183 000 | 2 080 000 | 2 064 000 | 2 084 000 | 2 056 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 287 000 | 1 286 000 | 1 355 000 | 1 225 000 | 1 012 000 | 1 077 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 18 000 | 0 | 114 000 | 189 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 100 000 | 1 048 000 | 1 327 000 | 1 227 000 | 1 147 000 | 1 144 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 761 000 | 4 517 000 | 4 780 000 | 4 516 000 | 4 357 000 | 4 466 000 |
|
|
| Driftsresultat | 44 000 | 17 000 | -534 000 | -133 000 | 13 000 | -194 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 11 000 | 19 000 | 15 000 | 26 000 | 38 000 | 73 000 |
|
|
| Netto finans | -11 000 | -19 000 | -13 000 | -26 000 | -38 000 | -73 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 33 000 | -2 000 | -547 000 | -159 000 | -25 000 | -267 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 7 000 | 0 | -120 000 | -35 000 | -5 000 | -58 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 25 000 | -2 000 | -427 000 | -124 000 | -19 000 | -208 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 25 000 | -2 000 | -427 000 | -124 000 | -19 000 | -208 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 25 000 | -2 000 | -427 000 | -124 000 | -19 000 | -208 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 10 000 | 16 000 | 16 000 | 15 000 | 20 000 | 93 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 10 000 | 16 000 | 16 000 | 15 000 | 20 000 | 93 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 18 000 | 0 | 114 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 18 000 | 0 | 114 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 10 000 | 16 000 | 16 000 | 34 000 | 20 000 | 207 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 271 000 | 330 000 | 331 000 | 245 000 | 414 000 | 221 000 |
|
|
| Sum varelager | 271 000 | 330 000 | 331 000 | 245 000 | 414 000 | 221 000 |
|
|
| Kundefordringer | 22 000 | 2 000 | 26 000 | 5 000 | 49 000 | 5 000 |
|
|
| Andre fordringer | 130 000 | 166 000 | 670 000 | 1 217 000 | 1 372 000 | 1 024 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 152 000 | 168 000 | 695 000 | 1 222 000 | 1 421 000 | 1 029 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 621 000 | 457 000 | 37 000 | 61 000 | 116 000 | 32 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 044 000 | 956 000 | 1 064 000 | 1 529 000 | 1 951 000 | 1 281 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 054 000 | 972 000 | 1 079 000 | 1 562 000 | 1 971 000 | 1 489 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 9 000 | 9 000 | 9 000 | 9 000 | 9 000 | 29 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 332 000 | 332 000 | 334 000 | 335 000 | 317 000 | 59 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 21 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 21 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 354 000 | 332 000 | 334 000 | 335 000 | 317 000 | 59 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 87 000 | 0 | 0 | 215 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 90 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 90 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 87 000 | 0 | 0 | 305 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 324 000 | 244 000 | 314 000 | 913 000 | 1 363 000 | 841 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 256 000 | 248 000 | 205 000 | 176 000 | 181 000 | 160 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 120 000 | 147 000 | 139 000 | 139 000 | 110 000 | 124 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 700 000 | 639 000 | 745 000 | 1 228 000 | 1 654 000 | 1 340 000 |
|
|
| Sum gjeld | 700 000 | 639 000 | 745 000 | 1 228 000 | 1 654 000 | 1 430 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 054 000 | 972 000 | 1 079 000 | 1 562 000 | 1 971 000 | 1 489 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,3% | 1,7% | -40,3% | -7,5% | 0,8% | |||
| Resultat av driften i % | 0,9% | 0,4% | -12,6% | -3,0% | 0,3% | -4,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 4,7 | 4,4 | 3,2 | 2,5 | 2,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 50,6% | 51,9% | 51,0% | 52,9% | 51,6% | 51,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 0,9% | 0,4% | -12,5% | -3,0% | 0,3% | -4,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 9,6% | -0,6% | -163,5% | -48,8% | -13,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 7,3% | -0,6% | -127,7% | -38,0% | -10,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,7 | 3,5 | 3,1 | 3,6 | 4,3 | 4,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,5 | 1,5 | 1,4 | 1,2 | 1,2 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 0,9 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,9 | 0,7 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 8,8 | 6,6 | 6,3 | 8,4 | 5,0 | 9,3 | ||
| Lagertid i antall dager | 45,6 | 54,5 | 49,8 | 57,5 | 54,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 33,6% | 34,2% | 31,0% | 21,4% | 16,1% | 4,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 7,4% | 7,3% | 7,9% | 7,6% | 7,3% | 1,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 15,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,1% | 1,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 126,9% | 95,8% | 96,1% | 122,9% | 71,7% | -26,2% | ||
| Gjeldsgrad | 2,0 | 1,9 | 2,2 | 3,7 | 5,2 | 24,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 66,4% | 65,7% | 69,0% | 78,6% | 83,9% | 90,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 6,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
