Skiptvet Fjellsprengning AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 863 000 | 2 145 000 | 3 790 000 | 180 000 | 782 000 | 996 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 378 000 | 0 | 0 | 250 000 | 324 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 863 000 | 2 523 000 | 3 790 000 | 180 000 | 1 032 000 | 1 320 000 |
|
|
| Varekostnad | 55 000 | 896 000 | 2 309 000 | 178 000 | 828 000 | 399 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 188 000 | 51 000 | 45 000 | 6 000 | 0 | 36 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 404 000 | 121 000 | 71 000 | 10 000 | 14 000 | 141 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 647 000 | 1 068 000 | 2 425 000 | 194 000 | 842 000 | 576 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 216 000 | 1 455 000 | 1 365 000 | -14 000 | 190 000 | 744 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 139 000 | 134 000 | 62 000 | 1 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 139 000 | 134 000 | 62 000 | 1 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Netto finans | -137 000 | -134 000 | -62 000 | -1 000 | -3 000 | -3 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 079 000 | 1 321 000 | 1 303 000 | -14 000 | 187 000 | 741 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 279 000 | 291 000 | 287 000 | -3 000 | 41 000 | 141 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 800 000 | 1 030 000 | 1 016 000 | -11 000 | 146 000 | 600 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 800 000 | 1 030 000 | 1 016 000 | -11 000 | 146 000 | 600 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 900 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 800 000 | 130 000 | 1 016 000 | -11 000 | 146 000 | 600 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 5 636 000 | 4 691 000 | 3 796 000 | 3 523 000 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 11 000 | 14 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 278 000 | 215 000 | 127 000 | 134 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 5 925 000 | 4 919 000 | 3 923 000 | 3 657 000 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 14 000 | 14 000 | 15 000 | 65 000 | 65 000 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 159 000 | 199 000 | 239 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 173 000 | 213 000 | 254 000 | 65 000 | 65 000 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 6 098 000 | 5 132 000 | 4 177 000 | 3 722 000 | 65 000 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 150 000 | 501 000 | 178 000 | 1 005 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 150 000 | 501 000 | 178 000 | 1 005 000 |
|
|
| Kundefordringer | 700 000 | 763 000 | 728 000 | 0 | 375 000 | 375 000 |
|
|
| Andre fordringer | 170 000 | 363 000 | 597 000 | 655 000 | 969 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 870 000 | 1 126 000 | 1 325 000 | 655 000 | 1 344 000 | 375 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 227 000 | 567 000 | 264 000 | 2 000 | 144 000 | 691 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 098 000 | 1 693 000 | 1 739 000 | 1 159 000 | 1 665 000 | 2 072 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 8 196 000 | 6 825 000 | 5 917 000 | 4 880 000 | 1 730 000 | 2 072 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 680 000 | 1 880 000 | 1 750 000 | 734 000 | 746 000 | 599 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 680 000 | 1 880 000 | 1 750 000 | 734 000 | 746 000 | 599 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 780 000 | 1 980 000 | 1 850 000 | 834 000 | 846 000 | 699 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 34 000 | 23 000 | 33 000 | 36 000 | 22 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 34 000 | 23 000 | 33 000 | 36 000 | 22 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 406 000 | 3 103 000 | 3 359 000 | 4 041 000 | 761 000 | 759 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 406 000 | 3 137 000 | 3 382 000 | 4 074 000 | 797 000 | 781 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 873 000 | 2 341 000 | 2 810 000 | 3 279 000 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 318 000 | 596 000 | 302 000 | -347 000 | 5 000 | 1 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 313 000 | 280 000 | 296 000 | 0 | 28 000 | 119 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 103 000 | 0 | 85 000 | 0 | 37 000 | 125 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 276 000 | 831 000 | 1 000 | 319 000 | 18 000 | 346 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 010 000 | 1 707 000 | 684 000 | -28 000 | 88 000 | 591 000 |
|
|
| Sum gjeld | 5 416 000 | 4 844 000 | 4 066 000 | 4 046 000 | 885 000 | 1 372 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 8 196 000 | 6 825 000 | 5 917 000 | 4 880 000 | 1 730 000 | 2 072 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 16,2% | 22,8% | 25,3% | -0,4% | 10,0% | |||
| Resultat av driften i % | 65,3% | 57,7% | 36,0% | -7,8% | 18,4% | 56,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,4 | 0,7 | 0,1 | 0,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 97,0% | 58,2% | 39,1% | 1,1% | -5,9% | 59,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 65,4% | 57,7% | 36,0% | -7,8% | 18,4% | 56,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 45,3% | 69,0% | 97,1% | -1,7% | 24,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 33,6% | 53,8% | 75,7% | -1,3% | 18,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,7 | 1,0 | 2,5 | 18,9 | 3,5 | |||
| Likviditetsgrad 2 | 0,7 | 1,0 | 2,3 | 16,9 | 1,8 | |||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,3 | 0,4 | -0,1 | 1,6 | 1,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 15,4 | 0,4 | 4,7 | 0,4 | ||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 30,1 | 50,7 | 686,6 | 257,2 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 33,9% | 29,0% | 31,3% | 17,1% | 48,9% | 33,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 149,2% | 78,5% | 48,8% | 463,3% | 82,0% | 53,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,3% | 1,5% | 1,2% | 1,0% | 1,1% | 1,8% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,2% | 1,0% | 0,8% | 0,8% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 703,3% | 236,7% | 886,5% | 147,3% | ||||
| Gjeldsgrad | 1,9 | 2,4 | 2,2 | 4,9 | 1,0 | 2,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 36,7% | 25,0% | 11,6% | -0,6% | 5,1% | 28,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 29,4% | 46,0% | 57,2% | 83,5% | 46,1% | 37,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
