Alto Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 36 048 000 | 32 609 000 | 29 993 000 | 28 310 000 | 19 038 000 | 22 840 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 9 022 000 | 8 877 000 | 9 172 000 | 9 917 000 | 7 658 000 | 4 916 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 45 070 000 | 41 486 000 | 39 165 000 | 38 227 000 | 26 696 000 | 27 756 000 |
|
|
| Varekostnad | 3 409 000 | 3 830 000 | 3 945 000 | 3 246 000 | 2 249 000 | 3 787 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 9 156 000 | 8 536 000 | 8 383 000 | 5 712 000 | 4 725 000 | 7 366 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 4 138 000 | 3 971 000 | 4 137 000 | 3 662 000 | 3 911 000 | 4 137 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 7 010 000 | 8 690 000 | 7 737 000 | 5 382 000 | 4 682 000 | 5 405 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 23 713 000 | 25 027 000 | 24 202 000 | 18 002 000 | 15 567 000 | 20 695 000 |
|
|
| Driftsresultat | 21 357 000 | 16 459 000 | 14 963 000 | 20 225 000 | 11 129 000 | 7 061 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 27 000 | 24 000 | 392 000 | 81 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 18 505 000 | 37 034 000 | 25 211 000 | 3 263 000 | 0 | 13 445 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 35 051 000 | 53 579 000 | 44 787 000 | 3 287 000 | 392 000 | 13 526 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 11 878 000 | 8 471 000 | 4 912 000 | 4 363 000 | 4 531 000 | 4 810 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 14 179 000 | 15 731 000 | 9 938 000 | 12 501 000 | 27 164 000 | 10 581 000 |
|
|
| Netto finans | 20 872 000 | 37 848 000 | 34 849 000 | -9 214 000 | -26 772 000 | 2 945 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 42 230 000 | 54 308 000 | 49 813 000 | 11 011 000 | -15 643 000 | 10 006 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 4 631 000 | 2 320 000 | 2 471 000 | 2 130 000 | -555 000 | 1 392 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 37 599 000 | 51 988 000 | 47 342 000 | 8 881 000 | -15 089 000 | 8 614 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 37 624 000 | 52 083 000 | 47 410 000 | 8 687 000 | -15 089 000 | 8 614 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 1 000 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 37 624 000 | 52 083 000 | 46 410 000 | 8 687 000 | -15 089 000 | 8 614 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 142 766 000 | 130 279 000 | 128 922 000 | 133 704 000 | 137 693 000 | 133 985 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 1 395 000 | 377 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 106 000 | 1 522 000 | 2 344 000 | 2 163 000 | 1 476 000 | 1 276 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 145 267 000 | 132 178 000 | 131 266 000 | 135 867 000 | 139 170 000 | 135 261 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 500 000 | 500 000 | 410 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 8 988 000 | 6 842 000 | 5 074 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 127 000 | 112 000 | 112 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 998 000 | 6 852 000 | 5 084 000 | 627 000 | 612 000 | 522 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 154 265 000 | 139 030 000 | 136 350 000 | 136 494 000 | 139 782 000 | 135 783 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 196 000 | 147 000 | 170 000 | 169 000 | 136 000 | 144 000 |
|
|
| Sum varelager | 196 000 | 147 000 | 170 000 | 169 000 | 136 000 | 144 000 |
|
|
| Kundefordringer | 4 310 000 | 3 220 000 | 3 829 000 | 1 434 000 | 3 490 000 | 2 192 000 |
|
|
| Andre fordringer | 6 542 000 | 1 594 000 | 476 000 | 806 000 | 368 000 | 1 642 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 10 853 000 | 4 813 000 | 4 306 000 | 2 240 000 | 3 859 000 | 3 834 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 220 686 000 | 182 191 000 | 89 770 000 | 38 029 000 | 29 921 000 | 42 410 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 543 000 | 1 234 000 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 220 686 000 | 182 191 000 | 89 770 000 | 38 029 000 | 30 464 000 | 43 644 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 4 177 000 | 3 604 000 | 8 759 000 | 10 108 000 | 8 100 000 | 4 339 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 235 912 000 | 190 755 000 | 103 005 000 | 50 546 000 | 42 558 000 | 51 962 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 390 177 000 | 329 785 000 | 239 355 000 | 187 041 000 | 182 340 000 | 187 745 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 530 000 | 2 530 000 | 7 530 000 | 7 530 000 | 7 530 000 | 7 480 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 530 000 | 2 530 000 | 7 530 000 | 7 530 000 | 7 530 000 | 7 480 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 172 804 000 | 135 184 000 | 83 444 000 | 37 034 000 | 28 347 000 | 43 435 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 360 000 | 385 000 | 137 000 | 204 000 | 11 000 | 11 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 172 804 000 | 135 184 000 | 83 444 000 | 37 034 000 | 28 347 000 | 43 435 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 360 000 | 385 000 | 137 000 | 204 000 | 11 000 | 11 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 175 693 000 | 138 099 000 | 91 111 000 | 44 768 000 | 35 888 000 | 50 926 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 3 554 000 | 2 653 000 | 2 786 000 | 2 469 000 | 1 022 000 | 2 073 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 3 554 000 | 2 653 000 | 2 786 000 | 2 469 000 | 1 022 000 | 2 073 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 57 557 000 | 48 799 000 | 0 | 0 | 0 | 14 459 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 140 342 000 | 127 574 000 | 129 078 000 | 135 356 000 | 141 342 000 | 114 162 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 143 896 000 | 130 227 000 | 131 864 000 | 137 825 000 | 142 364 000 | 116 235 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 192 905 000 | 171 144 000 | 123 610 000 | 129 600 000 | 133 600 000 | 120 502 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 994 000 | 818 000 | 1 378 000 | 1 005 000 | 598 000 | 1 337 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 3 728 000 | 2 470 000 | 2 154 000 | 683 000 | 530 000 | 946 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 281 000 | 2 095 000 | 1 659 000 | 1 068 000 | 765 000 | 888 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 7 026 000 | 7 277 000 | 11 190 000 | 1 691 000 | 2 195 000 | 2 954 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 70 586 000 | 61 459 000 | 16 381 000 | 4 447 000 | 4 088 000 | 20 584 000 |
|
|
| Sum gjeld | 214 482 000 | 191 686 000 | 148 245 000 | 142 272 000 | 146 452 000 | 136 819 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 390 177 000 | 329 785 000 | 239 355 000 | 187 041 000 | 182 340 000 | 187 745 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 15,7% | 24,6% | 28,0% | 12,7% | 6,2% | |||
| Resultat av driften i % | 47,4% | 39,7% | 38,2% | 52,9% | 41,7% | 25,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 90,5% | 88,3% | 86,8% | 88,5% | 88,2% | 83,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 125,2% | 168,8% | 152,6% | 61,5% | 43,2% | 74,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 26,9% | 47,4% | 73,3% | 27,3% | -36,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 24,0% | 45,4% | 69,8% | 21,5% | -34,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,9 | 4,9 | 4,7 | 6,7 | 5,6 | 3,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,3 | 3,1 | 6,3 | 11,4 | 10,4 | 2,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,3 | 3,1 | 6,3 | 11,3 | 10,4 | 2,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 0,5 | 2,3 | 2,0 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 17,4 | 26,1 | 23,2 | 19,2 | 16,5 | 26,3 | ||
| Lagertid i antall dager | 18,1 | 14,9 | 15,5 | 16,9 | 22,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 45,0% | 41,9% | 38,1% | 23,9% | 19,7% | 27,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 389,8% | 332,9% | 232,6% | 117,1% | 134,4% | 183,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,5% | 1,5% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,5% | 0,6% | 0,7% | 0,8% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 84349,0% | 87956,5% | 50955,9% | 27277,5% | 28286,8% | 21790,3% | ||
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,4 | 1,6 | 3,2 | 4,1 | 2,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 18,1% | 18,6% | 6,8% | 2,4% | 2,2% | 11,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 36,9% | 39,5% | 55,1% | 73,7% | 78,1% | 61,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
