Alti Hus Hytte og Hageservice AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 635 000 | 7 500 000 | 7 861 000 | 4 197 000 | 6 259 000 | 5 558 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 721 000 | 1 000 | 0 | 0 | 93 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 7 356 000 | 7 500 000 | 7 861 000 | 4 197 000 | 6 352 000 | 5 558 000 |
|
|
| Varekostnad | 4 600 000 | 3 410 000 | 4 404 000 | 1 411 000 | 3 675 000 | 3 031 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 441 000 | 3 167 000 | 2 642 000 | 2 292 000 | 2 015 000 | 1 858 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 78 000 | 72 000 | 47 000 | 42 000 | 26 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 604 000 | 625 000 | 756 000 | 755 000 | 452 000 | 538 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 7 723 000 | 7 274 000 | 7 849 000 | 4 500 000 | 6 168 000 | 5 428 000 |
|
|
| Driftsresultat | -367 000 | 226 000 | 12 000 | -303 000 | 184 000 | 130 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 3 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | -3 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 8 000 | 7 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 3 000 | 10 000 | 7 000 | 1 000 | 0 | -3 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 1 000 | 0 | 1 000 | 0 | 2 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 1 000 | 0 | 1 000 | 0 | 2 000 |
|
|
| Netto finans | 3 000 | 9 000 | 7 000 | 0 | 0 | -5 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -363 000 | 236 000 | 19 000 | -303 000 | 183 000 | 125 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 10 000 | -10 000 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -373 000 | 246 000 | 19 000 | -303 000 | 182 000 | 125 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -373 000 | 246 000 | 19 000 | -303 000 | 182 000 | 125 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -373 000 | 246 000 | 19 000 | -302 000 | 182 000 | 125 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 10 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 10 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 144 000 | 173 000 | 120 000 | 167 000 | 103 000 | 94 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 144 000 | 173 000 | 120 000 | 167 000 | 103 000 | 94 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 144 000 | 183 000 | 120 000 | 167 000 | 103 000 | 94 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 790 000 | 218 000 | 1 745 000 | 393 000 | 815 000 | 10 000 |
|
|
| Andre fordringer | 4 000 | 42 000 | 0 | 4 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 793 000 | 261 000 | 1 745 000 | 397 000 | 815 000 | 10 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 450 000 | 936 000 | 338 000 | 906 000 | 569 000 | 910 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 244 000 | 1 197 000 | 2 082 000 | 1 303 000 | 1 384 000 | 920 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 388 000 | 1 380 000 | 2 202 000 | 1 469 000 | 1 487 000 | 1 015 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 33 000 | 33 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 397 000 | 397 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 430 000 | 430 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 388 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -407 000 | -34 000 | -280 000 | -299 000 | 3 000 | -179 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -407 000 | -34 000 | -280 000 | -299 000 | 3 000 | -179 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 23 000 | 396 000 | -250 000 | -269 000 | 33 000 | 209 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | -35 000 | 140 000 | 706 000 | 706 000 | 708 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | -35 000 | 140 000 | 706 000 | 706 000 | 708 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 284 000 | 133 000 | 881 000 | 522 000 | 287 000 | 351 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 356 000 | 413 000 | 567 000 | 280 000 | 267 000 | 287 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 760 000 | 298 000 | 298 000 | 230 000 | 190 000 | 168 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 400 000 | 844 000 | 1 746 000 | 1 032 000 | 745 000 | 806 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 365 000 | 984 000 | 2 452 000 | 1 738 000 | 1 453 000 | 806 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 388 000 | 1 380 000 | 2 202 000 | 1 469 000 | 1 487 000 | 1 015 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -26,2% | 13,2% | 1,0% | -20,4% | 14,6% | |||
| Resultat av driften i % | -5,0% | 3,0% | 0,2% | -7,2% | 2,9% | 2,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 5,3 | 4,2 | 4,3 | 2,8 | 5,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 30,7% | 54,5% | 44,0% | 66,4% | 41,3% | 45,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | -4,9% | 3,1% | 0,2% | -7,2% | 2,9% | 2,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -173,3% | 323,3% | -7,3% | 256,8% | 151,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -178,0% | 337,0% | -7,3% | 256,8% | 150,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,0 | 2,4 | 3,0 | 1,8 | 3,2 | 3,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 1,4 | 1,2 | 1,3 | 1,9 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 1,4 | 1,2 | 1,3 | 1,9 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 1,1 | 0,2 | 0,9 | 0,8 | 1,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 1,7% | 28,7% | -11,4% | -18,3% | 2,2% | 20,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 0,3% | 5,3% | -3,2% | -6,4% | 0,5% | 3,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | -39,0% | 7,0% | 3,5% | 2,5% | 2,1% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | -12,0% | 0,3% | 0,3% | 0,4% | 0,1% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 59,3 | 2,5 | -9,8 | -6,5 | 44,0 | 3,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 100,9% | 61,2% | 79,3% | 70,3% | 50,1% | 79,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | -2,5% | 10,1% | 32,1% | 48,1% | 47,6% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 132 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
