Alta Kraftlag SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 189 548 000 | 171 281 000 | 167 980 000 | 21 994 000 | 167 000 | 169 693 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 174 656 000 | 130 722 000 | 127 151 000 | 275 091 000 | 118 000 | 98 534 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 364 204 000 | 302 003 000 | 295 131 000 | 297 085 000 | 285 000 | 268 227 000 |
|
|
| Varekostnad | 136 659 000 | 89 238 000 | 88 073 000 | 96 448 000 | 118 000 | 96 615 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 95 502 000 | 86 673 000 | 83 968 000 | 75 665 000 | 57 000 | 64 163 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 38 278 000 | 36 574 000 | 35 304 000 | 32 762 000 | 32 000 | 31 834 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 18 910 000 | 0 | -20 023 000 | 0 | 10 000 | -3 539 000 |
|
|
| Andre driftskostnader | 57 358 000 | 61 139 000 | 49 728 000 | 53 129 000 | 42 000 | 36 580 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 346 707 000 | 273 624 000 | 237 050 000 | 258 004 000 | 259 000 | 225 653 000 |
|
|
| Driftsresultat | 17 497 000 | 28 379 000 | 58 081 000 | 39 081 000 | 26 000 | 42 574 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 2 122 000 | 1 599 000 | 707 000 | 1 725 000 | 0 | 7 063 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 110 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 8 303 000 | 9 249 000 | 4 972 000 | 0 | 1 000 | 35 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 833 000 | 3 893 000 | 147 302 000 | 5 802 000 | 6 000 | 2 520 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 12 258 000 | 14 741 000 | 152 981 000 | 7 527 000 | 7 000 | 10 728 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 6 541 000 | 6 672 000 | 5 145 000 | 2 930 000 | 4 000 | 4 423 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 7 022 000 | 7 352 000 | 5 978 000 | 3 197 000 | 4 000 | 4 822 000 |
|
|
| Netto finans | 5 236 000 | 7 389 000 | 147 003 000 | 4 330 000 | 3 000 | 5 906 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 22 733 000 | 35 768 000 | 205 084 000 | 43 411 000 | 29 000 | 48 480 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 6 124 000 | 9 483 000 | 13 861 000 | 8 699 000 | 6 000 | 9 635 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 16 609 000 | 26 285 000 | 191 223 000 | 34 712 000 | 23 000 | 38 845 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 15 788 000 | 25 949 000 | 191 401 000 | 33 446 000 | 21 000 | 38 599 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 15 788 000 | 25 949 000 | 191 402 000 | 33 446 000 | 21 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 163 000 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 9 000 | 183 000 | 195 000 | 0 | 100 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 798 000 | 10 642 000 | 5 000 | 2 691 000 |
|
|
| Goodwill | 163 000 | 163 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 163 000 | 172 000 | 981 000 | 10 837 000 | 6 000 | 2 954 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 664 583 000 | 649 790 000 | 616 211 000 | 583 329 000 | 576 000 | 552 273 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 2 000 | 12 728 000 | 9 000 | 14 089 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 20 965 000 | 19 220 000 | 0 | 0 | 0 | 9 707 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 685 548 000 | 669 010 000 | 616 213 000 | 596 057 000 | 585 000 | 576 069 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 94 782 000 | 90 945 000 | 90 742 000 | 92 843 000 | 94 000 | 95 235 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 57 202 000 | 55 487 000 | 52 899 000 | 64 755 000 | 53 000 | 51 182 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 12 335 000 | 10 496 000 | 11 521 000 | 0 | 9 000 | 8 714 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 164 319 000 | 156 928 000 | 155 162 000 | 157 598 000 | 155 000 | 155 131 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 850 030 000 | 826 110 000 | 772 356 000 | 764 492 000 | 746 000 | 734 154 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 13 421 000 | 11 113 000 | 15 602 000 | 15 589 000 | 12 000 | 10 153 000 |
|
|
| Sum varelager | 13 421 000 | 11 113 000 | 15 602 000 | 15 589 000 | 12 000 | 10 153 000 |
|
|
| Kundefordringer | 50 572 000 | 26 863 000 | 26 634 000 | 45 399 000 | 36 000 | 33 337 000 |
|
|
| Andre fordringer | 23 504 000 | 24 892 000 | 15 299 000 | 8 947 000 | 13 000 | 24 404 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 74 076 000 | 51 755 000 | 41 933 000 | 54 346 000 | 49 000 | 57 741 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 770 000 |
|
|
| Markedsbaserte aksjer | 2 992 000 | 2 388 000 | 0 | 3 221 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 2 576 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 2 992 000 | 2 388 000 | 2 576 000 | 3 221 000 | 3 000 | 1 770 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 137 243 000 | 177 521 000 | 224 947 000 | 71 927 000 | 42 000 | 33 510 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 227 732 000 | 242 777 000 | 285 058 000 | 145 083 000 | 106 000 | 103 174 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 077 762 000 | 1 068 887 000 | 1 057 414 000 | 909 575 000 | 851 000 | 837 328 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 858 642 000 | 0 | 0 | 7 200 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 900 358 000 | 884 571 000 | 0 | 664 054 000 | 630 000 | 599 598 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 5 042 000 | 4 787 000 | 4 698 000 | 4 899 000 | 5 000 | 3 738 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 900 358 000 | 884 571 000 | 0 | 664 054 000 | 630 000 | 599 598 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 5 042 000 | 4 787 000 | 4 698 000 | 4 899 000 | 5 000 | 3 738 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 905 400 000 | 889 358 000 | 863 340 000 | 668 953 000 | 635 000 | 610 536 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 6 379 000 | 8 298 000 | 7 000 | 7 670 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 3 331 000 | 4 406 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 3 331 000 | 4 406 000 | 6 379 000 | 8 298 000 | 7 000 | 7 670 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 96 538 000 | 112 704 000 | 127 520 000 | 144 142 000 | 160 000 | 175 847 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 99 869 000 | 117 110 000 | 133 899 000 | 152 440 000 | 167 000 | 183 517 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 96 538 000 | 112 704 000 | 127 479 000 | 143 370 000 | 159 000 | 175 075 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 22 999 000 | 33 825 000 | 21 340 000 | 21 919 000 | 19 000 | 13 552 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 7 266 000 | 3 263 000 | 4 015 000 | 13 869 000 | 8 000 | 9 687 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 10 707 000 | 8 840 000 | 8 051 000 | 7 406 000 | 5 000 | 4 676 000 |
|
|
| Utbytte | 566 000 | 240 000 | 0 | 1 021 000 | 1 000 | 184 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 30 954 000 | 16 249 000 | 26 769 000 | 43 967 000 | 17 000 | 15 176 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 72 492 000 | 62 417 000 | 60 175 000 | 88 182 000 | 50 000 | 43 275 000 |
|
|
| Sum gjeld | 172 361 000 | 179 527 000 | 194 074 000 | 240 622 000 | 217 000 | 226 792 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 077 761 000 | 1 068 885 000 | 1 057 414 000 | 909 575 000 | 851 000 | 837 328 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,8% | 4,1% | 21,5% | 10,2% | 0,0% | |||
| Resultat av driften i % | 4,8% | 9,4% | 19,7% | 13,2% | 9,1% | 15,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,7 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 27,9% | 47,9% | 47,6% | -338,5% | 29,3% | 43,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 8,2% | 14,3% | 71,5% | 15,7% | 11,6% | 19,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 2,5% | 4,1% | 26,8% | 13,0% | 0,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 1,8% | 3,0% | 25,0% | 10,0% | 0,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,8 | 3,5 | 3,5 | 3,9 | 5,0 | 4,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,1 | 3,9 | 4,7 | 1,6 | 2,1 | 2,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,0 | 3,7 | 4,5 | 1,5 | 1,9 | 2,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,9 | 2,8 | 3,7 | 0,8 | 0,8 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 10,2 | 8,0 | 5,6 | 6,2 | 9,8 | 9,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 32,3 | 53,9 | 63,7 | 29,1 | 15505,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 84,0% | 83,2% | 81,6% | 73,5% | 74,6% | 72,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 248,6% | 294,5% | 292,5% | 225,2% | 222,8% | 227,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,7% | 1,5% | 1,5% | 1,6% | 1,3% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1156,7% | 1622,9% | 1441,4% | 365,0% | 466,7% | 590,0% | ||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,4 | 0,3 | 0,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 6,7% | 5,8% | 5,7% | 9,7% | 5,9% | 5,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 9,3% | 11,0% | 12,7% | 16,8% | 19,6% | 21,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 1 534 000 | 0 | 1 313 000 | 1 285 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
