Alta Hybelbygg AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 6 789 000 | 0 | 2 404 000 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 30 000 | 30 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 0 | 30 000 | 6 819 000 | 0 | 2 404 000 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 5 023 000 | 0 | 1 547 000 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 127 000 | 916 000 | 487 000 | 206 000 | 187 000 | 201 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 127 000 | 916 000 | 5 510 000 | 206 000 | 1 734 000 | 201 000 |
|
|
| Driftsresultat | -127 000 | -886 000 | 1 309 000 | -206 000 | 670 000 | -201 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 35 000 | 0 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 35 000 | 0 | 3 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 451 000 | 432 000 | 508 000 | 549 000 | 728 000 | 523 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 451 000 | 432 000 | 508 000 | 549 000 | 728 000 | 523 000 |
|
|
| Netto finans | -451 000 | -432 000 | -473 000 | -549 000 | -725 000 | -521 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -578 000 | -1 318 000 | 835 000 | -755 000 | -55 000 | -722 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -127 000 | -290 000 | 184 000 | -166 000 | -12 000 | -159 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -451 000 | -1 028 000 | 651 000 | -589 000 | -43 000 | -563 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -451 000 | -1 028 000 | 651 000 | -589 000 | -43 000 | -563 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -451 000 | -1 028 000 | 651 000 | -589 000 | -43 000 | -563 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 459 000 | 332 000 | 42 000 | 225 000 | 59 000 | 47 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 459 000 | 332 000 | 42 000 | 225 000 | 59 000 | 47 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 459 000 | 332 000 | 42 000 | 225 000 | 59 000 | 47 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 14 523 000 | 10 007 000 | 10 007 000 | 15 029 000 | 14 629 000 | 15 255 000 |
|
|
| Sum varelager | 14 523 000 | 10 007 000 | 10 007 000 | 15 029 000 | 14 629 000 | 15 255 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 993 000 | 667 000 | 1 017 000 | 29 000 | 839 000 | 34 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 16 516 000 | 10 674 000 | 11 023 000 | 15 058 000 | 15 468 000 | 15 290 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 16 975 000 | 11 005 000 | 11 065 000 | 15 284 000 | 15 527 000 | 15 337 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 3 300 000 | 3 300 000 | 3 300 000 | 3 300 000 | 150 000 | 150 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 150 000 | 0 |
|
|
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 3 300 000 | 3 300 000 | 3 300 000 | 3 300 000 | 3 300 000 | 150 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 552 000 | -1 101 000 | -73 000 | -725 000 | -135 000 | -93 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 552 000 | -1 101 000 | -73 000 | -725 000 | -135 000 | -93 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 748 000 | 2 199 000 | 3 227 000 | 2 575 000 | 3 165 000 | 57 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 15 075 000 | 8 475 000 | 7 650 000 | 12 600 000 | 12 106 000 | 15 192 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 15 075 000 | 8 475 000 | 7 650 000 | 12 600 000 | 12 106 000 | 15 192 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 6 600 000 | 6 600 000 | 6 600 000 | 12 050 000 | 12 106 000 | 12 542 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 63 000 | 242 000 | 99 000 | -4 000 | 100 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 89 000 | 89 000 | 89 000 | 112 000 | 157 000 | 87 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 152 000 | 331 000 | 188 000 | 108 000 | 257 000 | 87 000 |
|
|
| Sum gjeld | 15 227 000 | 8 806 000 | 7 838 000 | 12 708 000 | 12 363 000 | 15 279 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 16 975 000 | 11 005 000 | 11 065 000 | 15 284 000 | 15 527 000 | 15 337 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -0,9% | -8,0% | 10,2% | -1,3% | 4,4% | |||
| Resultat av driften i % | -2953,3% | 19,2% | 27,9% | |||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,5 | 0,0 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 26,0% | 35,6% | ||||||
| Overskuddsgrad i % | -2953,3% | 19,7% | 28,0% | |||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -29,3% | -48,6% | 28,8% | -26,3% | -3,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -22,9% | -37,9% | 22,4% | -20,5% | -2,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 108,7 | 32,2 | 58,6 | 139,4 | 60,2 | 175,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 13,1 | 2,0 | 5,4 | 0,3 | 3,3 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 13,1 | 2,0 | 5,4 | 0,3 | 3,3 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,5 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 897,2 | 3477,1 | ||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 10,3% | 20,0% | 29,2% | 16,8% | 20,4% | 0,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 7330,0% | 47,3% | 131,7% | |||||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 112,7% | 103,3% | 108,3% | 99,5% | 104,0% | 99,7% | ||
| Gjeldsgrad | 8,7 | 4,0 | 2,4 | 4,9 | 3,9 | 268,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,9% | 3,0% | 1,7% | 0,7% | 1,7% | 0,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 88,8% | 77,0% | 69,1% | 82,4% | 78,0% | 99,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
