Allégaten 7 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 710 000 | 671 000 | 654 000 | 645 000 | 639 000 | 626 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 710 000 | 671 000 | 654 000 | 645 000 | 639 000 | 626 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 188 000 | 188 000 | 188 000 | 188 000 | 190 000 | 193 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 164 000 | 142 000 | 138 000 | 131 000 | 198 000 | 141 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 357 000 | 330 000 | 326 000 | 319 000 | 392 000 | 334 000 |
|
|
| Driftsresultat | 353 000 | 341 000 | 328 000 | 326 000 | 247 000 | 292 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 5 000 | 3 000 | 3 000 | 4 000 | 4 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 2 000 | 15 000 | 18 000 | 17 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 2 000 | 15 000 | 18 000 | 17 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 5 000 | 1 000 | -12 000 | -14 000 | -13 000 | 5 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 358 000 | 343 000 | 316 000 | 311 000 | 234 000 | 295 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 78 000 | 74 000 | 69 000 | 68 000 | 52 000 | 65 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 279 000 | 269 000 | 247 000 | 243 000 | 182 000 | 230 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 279 000 | 269 000 | 247 000 | 243 000 | 182 000 | 230 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 148 000 | 252 000 | 0 | 83 000 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 131 000 | 17 000 | 247 000 | 160 000 | 182 000 | 230 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 442 000 | 401 000 | 361 000 | 320 000 | 280 000 | 239 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 442 000 | 401 000 | 361 000 | 320 000 | 280 000 | 239 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 7 375 000 | 7 562 000 | 7 750 000 | 7 937 000 | 8 125 000 | 7 849 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 7 375 000 | 7 562 000 | 7 750 000 | 7 937 000 | 8 125 000 | 7 858 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 7 817 000 | 7 963 000 | 8 111 000 | 8 258 000 | 8 405 000 | 8 097 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 0 | 6 000 | 6 000 | 29 000 | 30 000 | 28 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 6 000 | 7 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 6 000 | 6 000 | 35 000 | 36 000 | 28 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 190 000 | 19 000 | 225 000 | 308 000 | 58 000 | 68 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 190 000 | 25 000 | 231 000 | 343 000 | 94 000 | 96 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 8 007 000 | 7 988 000 | 8 342 000 | 8 600 000 | 8 499 000 | 8 193 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 152 000 | 1 021 000 | 1 004 000 | 757 000 | 597 000 | 415 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 152 000 | 1 021 000 | 1 004 000 | 757 000 | 597 000 | 415 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 652 000 | 2 521 000 | 2 504 000 | 2 257 000 | 2 097 000 | 1 915 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 5 600 000 | 5 714 000 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 4 965 000 | 4 959 000 | 5 538 000 | 5 954 000 | 6 110 000 | 5 964 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 4 965 000 | 4 959 000 | 5 538 000 | 5 954 000 | 6 110 000 | 5 964 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 354 000 | 396 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 000 | 10 000 | 0 | 23 000 | 23 000 | 31 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 78 000 | 43 000 | 109 000 | 85 000 | 92 000 | 106 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 106 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 311 000 | 455 000 | 191 000 | 176 000 | 177 000 | 177 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 390 000 | 508 000 | 300 000 | 390 000 | 292 000 | 314 000 |
|
|
| Sum gjeld | 5 355 000 | 5 467 000 | 5 838 000 | 6 344 000 | 6 402 000 | 6 278 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 8 007 000 | 7 988 000 | 8 342 000 | 8 600 000 | 8 499 000 | 8 193 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,5% | 4,2% | 3,9% | 3,8% | 3,0% | |||
| Resultat av driften i % | 49,7% | 50,8% | 50,2% | 50,5% | 38,7% | 46,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 50,4% | 51,3% | 50,6% | 51,2% | 39,3% | 47,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 13,8% | 13,7% | 13,3% | 14,3% | 11,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 10,8% | 10,7% | 10,4% | 11,2% | 9,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 142,0 | |||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,5 | 0,0 | 0,8 | 0,9 | 0,3 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,5 | 0,0 | 0,8 | 0,9 | 0,3 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,0 | 0,8 | 0,8 | 0,2 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 33,1% | 31,6% | 30,0% | 26,2% | 24,7% | 23,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 373,5% | 375,7% | 382,9% | 349,9% | 328,2% | 305,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,0 | 2,2 | 2,3 | 2,8 | 3,1 | 3,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 4,9% | 6,4% | 3,6% | 4,5% | 3,4% | 3,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 62,0% | 62,1% | 66,4% | 69,2% | 71,9% | 72,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
