AL Ila Kvartal V Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 7 056 000 | 6 196 000 | 6 078 000 | 6 186 000 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 7 237 000 | 258 000 | 660 000 | 154 000 | 12 000 | 6 279 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 7 237 000 | 7 314 000 | 6 856 000 | 6 232 000 | 6 198 000 | 6 279 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 252 000 | 1 263 000 | 1 053 000 | 1 225 000 | 1 339 000 | 987 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 978 000 | 5 614 000 | 5 100 000 | 4 235 000 | 3 148 000 | 4 037 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 6 230 000 | 6 877 000 | 6 153 000 | 5 460 000 | 4 487 000 | 5 024 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 007 000 | 437 000 | 703 000 | 772 000 | 1 711 000 | 1 255 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 129 000 | 44 000 | 28 000 | 9 000 | 0 | 94 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | -2 000 | 91 000 | 86 000 | 92 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 129 000 | 42 000 | 119 000 | 95 000 | 92 000 | 94 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 872 000 | 747 000 | 432 000 | 283 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 872 000 | 747 000 | 434 000 | 291 000 | 371 000 | 453 000 |
|
|
| Netto finans | -743 000 | -705 000 | -315 000 | -196 000 | -279 000 | -359 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 263 000 | -268 000 | 389 000 | 576 000 | 1 432 000 | 895 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 263 000 | -268 000 | 389 000 | 576 000 | 1 432 000 | 895 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 263 000 | -268 000 | 389 000 | 576 000 | 1 432 000 | 895 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 263 000 | 0 | 389 000 | 576 000 | 1 432 000 | 895 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 3 252 000 | 3 252 000 | 3 252 000 | 3 252 000 | 3 252 000 | 3 252 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 3 252 000 | 3 252 000 | 3 252 000 | 3 252 000 | 3 252 000 | 3 252 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 3 252 000 | 3 252 000 | 3 252 000 | 3 252 000 | 3 252 000 | 3 252 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 157 000 | 558 000 | 616 000 | 511 000 | 0 | 9 000 |
|
|
| Andre fordringer | 472 000 | 1 012 000 | 34 000 | 829 000 | 73 000 | 709 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 629 000 | 1 570 000 | 650 000 | 1 340 000 | 73 000 | 718 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 869 000 | 1 785 000 | 2 440 000 | 2 905 000 | 2 827 000 | 2 665 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 498 000 | 3 355 000 | 3 090 000 | 4 245 000 | 2 900 000 | 3 383 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 750 000 | 6 607 000 | 6 342 000 | 7 497 000 | 6 152 000 | 6 635 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 46 000 | 0 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 46 000 | 46 000 | 46 000 | 46 000 | 46 000 | 46 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -13 504 000 | -13 767 000 | -13 499 000 | -13 887 000 | -14 464 000 | -15 896 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -13 504 000 | -13 767 000 | -13 499 000 | -13 887 000 | -14 464 000 | -15 896 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -13 458 000 | -13 721 000 | -13 453 000 | -13 842 000 | -14 418 000 | -15 850 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 17 716 000 | 18 361 000 | 18 939 000 | 19 679 000 | 20 463 000 | 21 197 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 17 716 000 | 18 361 000 | 18 939 000 | 19 679 000 | 20 463 000 | 21 197 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 14 170 000 | 14 815 000 | 15 393 000 | 16 133 000 | 16 917 000 | 17 851 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 308 000 | 1 117 000 | 90 000 | 947 000 | 6 000 | 913 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 41 000 | 47 000 | 39 000 | 55 000 | 13 000 | 54 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 143 000 | 804 000 | 727 000 | 658 000 | 87 000 | 121 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 492 000 | 1 968 000 | 856 000 | 1 660 000 | 106 000 | 1 288 000 |
|
|
| Sum gjeld | 18 208 000 | 20 329 000 | 19 795 000 | 21 339 000 | 20 569 000 | 22 485 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 750 000 | 6 607 000 | 6 342 000 | 7 497 000 | 6 152 000 | 6 635 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 20,0% | 7,4% | 11,9% | 12,7% | 28,2% | |||
| Resultat av driften i % | 13,9% | 6,0% | 10,3% | 12,4% | 27,6% | 20,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,3 | 1,1 | 1,0 | 0,9 | 1,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||||
| Overskuddsgrad i % | 15,7% | 6,5% | 12,0% | 13,9% | 29,1% | 21,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -1,9% | 2,0% | -2,9% | -4,1% | -9,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -1,9% | 2,0% | -2,9% | -4,1% | -9,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,8 | 5,8 | 6,5 | 5,1 | 4,6 | 6,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,0 | 1,7 | 3,6 | 2,6 | 27,4 | 2,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,0 | 1,7 | 3,6 | 2,6 | 27,4 | 2,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,8 | 0,9 | 2,9 | 1,8 | 26,7 | 2,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -283,3% | -207,7% | -212,1% | -184,6% | -234,4% | -238,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -186,0% | -187,6% | -196,2% | -222,1% | -232,6% | -252,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,7% | 0,6% | 0,6% | 0,5% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,4 | -1,5 | -1,5 | -1,5 | -1,4 | -1,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 10,4% | 29,8% | 13,5% | 22,1% | 1,7% | 19,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 373,0% | 277,9% | 298,6% | 262,5% | 332,6% | 319,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
