Aksjeselskapet Matknuten
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 20 736 000 | 22 481 000 | 0 | 0 | 0 | 10 141 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 467 000 | 358 000 | 19 000 | 11 000 | 0 | 21 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 21 204 000 | 22 839 000 | 19 000 | 11 000 | 0 | 10 162 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 15 915 000 | 16 862 000 | 0 | 0 | 0 | 7 868 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 2 539 000 | 2 522 000 | -5 000 | 0 | -101 000 | 884 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 176 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 762 000 | 2 870 000 | 178 000 | 180 000 | 216 000 | 2 131 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 21 216 000 | 22 254 000 | 173 000 | 180 000 | 115 000 | 11 059 000 |
|
|
| Driftsresultat | -12 000 | 585 000 | -154 000 | -169 000 | -115 000 | -897 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 3 000 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 1 033 000 | 105 000 | 0 | 2 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 3 000 | 0 | 1 034 000 | 105 000 | 1 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 7 000 | 7 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 7 000 | 7 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | -4 000 | -7 000 | 1 034 000 | 105 000 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -16 000 | 579 000 | 879 000 | -64 000 | -114 000 | -895 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -1 000 | 127 000 | -34 000 | -36 000 | -25 000 | -197 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -15 000 | 451 000 | 913 000 | -27 000 | -89 000 | -698 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -15 000 | 451 000 | 913 000 | -27 000 | -89 000 | -698 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -15 000 | 451 000 | 913 000 | -27 000 | -89 000 | -698 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 34 000 | 43 000 | 53 000 | 68 000 | 87 000 | 110 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 34 000 | 43 000 | 53 000 | 68 000 | 87 000 | 110 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 1 509 000 | 1 509 000 | 1 287 000 | 1 036 000 | 327 000 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 93 000 | 93 000 | 113 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 509 000 | 1 509 000 | 1 287 000 | 1 128 000 | 419 000 | 113 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 543 000 | 1 551 000 | 1 341 000 | 1 196 000 | 507 000 | 222 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 777 000 | 2 243 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 1 777 000 | 2 243 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 91 000 | 116 000 | 0 | 0 | 3 000 | 4 000 |
|
|
| Andre fordringer | 466 000 | 899 000 | 0 | 0 | 31 000 | 1 355 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 43 000 | 0 | 285 000 | 252 000 | 215 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 600 000 | 1 015 000 | 285 000 | 252 000 | 249 000 | 1 359 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 960 000 | 1 071 000 | 1 694 000 | 708 000 | 1 194 000 | 561 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 337 000 | 4 329 000 | 1 979 000 | 960 000 | 1 443 000 | 1 920 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 879 000 | 5 880 000 | 3 320 000 | 2 157 000 | 1 950 000 | 2 142 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 194 000 | 1 160 000 | 1 160 000 | 988 000 | 791 000 | 624 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 476 000 | 2 491 000 | 2 039 000 | 1 127 000 | 1 154 000 | 1 243 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 476 000 | 2 491 000 | 2 039 000 | 1 127 000 | 1 154 000 | 1 243 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 670 000 | 3 651 000 | 3 200 000 | 2 114 000 | 1 945 000 | 1 866 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 266 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 266 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 552 000 | 1 216 000 | 120 000 | 42 000 | 5 000 | 6 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 117 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 242 000 | 232 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 416 000 | 664 000 | 0 | 0 | 0 | 4 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 210 000 | 2 229 000 | 120 000 | 42 000 | 5 000 | 10 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 210 000 | 2 229 000 | 120 000 | 42 000 | 5 000 | 276 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 879 000 | 5 880 000 | 3 320 000 | 2 157 000 | 1 950 000 | 2 142 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -0,2% | 12,7% | 32,1% | -3,1% | -5,6% | |||
| Resultat av driften i % | -0,1% | 2,6% | -810,5% | -1536,4% | -8,8% | |||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,9 | 5,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | |||||
| Overskuddsgrad i % | 0,0% | 2,6% | 4631,6% | -581,8% | -8,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -0,4% | 16,9% | 33,1% | -3,2% | -6,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -0,4% | 13,2% | 34,4% | -1,3% | -4,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 8,4 | 9,1 | -3,8 | 0,0 | 11,5 | |||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,8 | 1,9 | 16,5 | 22,9 | 288,6 | 192,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,3 | 0,9 | 16,5 | 22,9 | 288,6 | 192,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,8 | 0,5 | 14,1 | 16,9 | 238,8 | 56,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | ||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 75,2% | 62,1% | 96,4% | 98,0% | 99,7% | 87,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 17,3% | 16,0% | 16842,1% | 19218,2% | 18,4% | |||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,4% | 0,4% | 0,6% | 0,3% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 119,7% | 93,6% | ||||||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,6 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 24,8% | 37,9% | 3,6% | 1,9% | 0,3% | 0,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 12,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
