Airline Marketing And Sales Aps NUF
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 10 125 000 | 14 646 000 | 18 141 000 | 7 449 000 | 8 077 000 | 3 118 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 322 000 | 1 056 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 10 125 000 | 14 646 000 | 18 141 000 | 7 771 000 | 9 133 000 | 3 118 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 6 625 000 | 5 493 000 | 5 532 000 | 3 867 000 | 7 302 000 | 834 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 6 000 | 9 000 | 31 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 568 000 | 3 078 000 | 2 381 000 | 2 299 000 | 3 874 000 | 2 180 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 11 192 000 | 8 572 000 | 7 921 000 | 6 177 000 | 11 207 000 | 3 014 000 |
|
|
| Driftsresultat | -1 067 000 | 6 074 000 | 10 220 000 | 1 594 000 | -2 074 000 | 104 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 160 000 | 318 000 | 1 000 | 0 | 76 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 160 000 | 318 000 | 1 000 | 0 | 76 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 21 000 | 275 000 | 556 000 | 172 000 | 172 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 139 000 | 43 000 | -555 000 | -172 000 | -96 000 | 1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -928 000 | 6 119 000 | 9 666 000 | 1 422 000 | -2 171 000 | 105 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -506 000 | 1 225 000 | 1 744 000 | 229 000 | -123 000 | 23 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -422 000 | 4 894 000 | 7 920 000 | 1 193 000 | -2 047 000 | 82 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -422 000 | 4 894 000 | 7 920 000 | 1 193 000 | -2 047 000 | 82 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 4 599 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -422 000 | 294 000 | 7 920 000 | 1 193 000 | -2 047 000 | 83 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 6 000 | 1 035 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 6 000 | 1 035 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 6 000 | 17 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 6 000 | 17 000 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 12 000 | 1 053 000 | 1 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 1 609 000 | 1 393 000 | 1 114 000 | 915 000 | 365 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 84 000 | 98 000 | 99 000 | 348 000 | 401 000 | 73 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 694 000 | 1 491 000 | 1 213 000 | 1 264 000 | 766 000 | 73 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 9 806 000 | 15 310 000 | 11 165 000 | 7 387 000 | 2 106 000 | 213 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 11 500 000 | 16 802 000 | 12 379 000 | 8 650 000 | 2 873 000 | 286 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 11 500 000 | 16 802 000 | 12 379 000 | 8 664 000 | 3 926 000 | 287 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 194 000 | 191 000 | 169 000 | 170 000 | 179 000 | 0 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 194 000 | 191 000 | 169 000 | 170 000 | 179 000 | 0 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 202 000 | 5 214 000 | 8 431 000 | 513 000 | -715 000 | 69 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 202 000 | 5 214 000 | 8 431 000 | 513 000 | -715 000 | 69 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 397 000 | 5 406 000 | 8 600 000 | 684 000 | -535 000 | 69 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 602 000 | 415 000 | 423 000 | 487 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 602 000 | 415 000 | 423 000 | 487 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 541 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 602 000 | 415 000 | 423 000 | 487 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 541 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 235 000 | 124 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 395 000 | 1 878 000 | 1 188 000 | 0 | 0 | 23 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 41 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 296 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 10 471 000 | 8 791 000 | 1 879 000 | 7 557 000 | 2 434 000 | 154 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 11 103 000 | 10 793 000 | 3 363 000 | 7 557 000 | 3 975 000 | 218 000 |
|
|
| Sum gjeld | 11 103 000 | 11 395 000 | 3 778 000 | 7 980 000 | 4 462 000 | 218 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 11 500 000 | 16 802 000 | 12 379 000 | 8 664 000 | 3 926 000 | 287 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -6,4% | 43,8% | 97,2% | 25,3% | -94,9% | |||
| Resultat av driften i % | -10,5% | 41,5% | 56,3% | 20,5% | -22,7% | 3,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,7 | 1,0 | 1,7 | 1,2 | 4,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -9,0% | 43,6% | 56,3% | 20,5% | -21,9% | 3,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -32,0% | 87,4% | 208,2% | 1908,7% | 931,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -14,5% | 69,9% | 170,6% | 1601,3% | 878,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,5 | 2,7 | 3,3 | 2,0 | 1,3 | 3,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 1,6 | 3,7 | 1,1 | 0,7 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 1,6 | 3,7 | 1,1 | 0,7 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,9 | 1,4 | 3,3 | 1,0 | 0,5 | 1,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 3,5% | 32,2% | 69,5% | 7,9% | -13,6% | 24,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 3,9% | 36,9% | 47,4% | 8,8% | -5,9% | 2,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 18,9% | 9,1% | 18,9% | 9,2% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | -21,9% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 28,0 | 2,1 | 0,4 | 11,7 | -8,3 | 3,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 96,5% | 64,2% | 27,2% | 87,2% | 101,2% | 76,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 3,6% | 3,4% | 4,9% | 12,4% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
