Advokatfirma Staalesen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 7 227 000 | 5 899 000 | 6 381 000 | 5 908 000 | 4 972 000 | 5 569 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 7 227 000 | 5 899 000 | 6 381 000 | 5 908 000 | 4 972 000 | 5 569 000 |
|
|
| Varekostnad | 27 000 | 12 000 | 33 000 | 43 000 | 51 000 | 116 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 829 000 | 1 925 000 | 2 033 000 | 1 748 000 | 1 556 000 | 1 619 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 3 000 | 8 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 834 000 | 843 000 | 830 000 | 752 000 | 576 000 | 881 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 697 000 | 2 787 000 | 2 903 000 | 2 550 000 | 2 186 000 | 2 624 000 |
|
|
| Driftsresultat | 4 530 000 | 3 112 000 | 3 478 000 | 3 358 000 | 2 786 000 | 2 945 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 66 000 | 59 000 | 30 000 | 6 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 66 000 | 59 000 | 30 000 | 6 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 1 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 1 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 66 000 | 58 000 | 28 000 | 6 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 4 596 000 | 3 170 000 | 3 506 000 | 3 364 000 | 2 787 000 | 2 946 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 025 000 | 710 000 | 778 000 | 757 000 | 613 000 | 661 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 3 570 000 | 2 461 000 | 2 728 000 | 2 607 000 | 2 174 000 | 2 286 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 3 570 000 | 2 461 000 | 2 728 000 | 2 607 000 | 2 174 000 | 2 286 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 3 570 000 | 2 461 000 | 2 728 000 | 2 607 000 | 2 174 000 | 2 286 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 000 | 25 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 000 | 25 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 104 000 | 111 000 | 117 000 | 124 000 | 131 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 104 000 | 111 000 | 117 000 | 124 000 | 131 000 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 104 000 | 111 000 | 117 000 | 124 000 | 138 000 | 25 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 1 720 000 | 1 391 000 | 1 137 000 | 1 434 000 | 1 249 000 | 1 213 000 |
|
|
| Andre fordringer | 151 000 | 111 000 | 134 000 | 71 000 | 72 000 | 77 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 871 000 | 1 503 000 | 1 272 000 | 1 505 000 | 1 321 000 | 1 290 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 366 000 | 2 228 000 | 3 487 000 | 3 019 000 | 2 296 000 | 2 212 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 5 237 000 | 3 731 000 | 4 759 000 | 4 524 000 | 3 617 000 | 3 502 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 341 000 | 3 841 000 | 4 876 000 | 4 648 000 | 3 755 000 | 3 527 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 1 000 | 5 000 | 4 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 1 000 | 5 000 | 4 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 681 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 000 | 5 000 | 685 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 17 000 | 24 000 | 72 000 | 14 000 | 9 000 | 43 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 030 000 | 708 000 | 774 000 | 749 000 | 596 000 | 700 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 516 000 | 383 000 | 386 000 | 365 000 | 356 000 | 334 000 |
|
|
| Utbytte | 3 570 000 | 2 461 000 | 2 728 000 | 2 607 000 | 2 174 000 | 2 286 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 177 000 | 230 000 | 201 000 | 883 000 | 590 000 | 134 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 5 310 000 | 3 806 000 | 4 161 000 | 4 618 000 | 3 725 000 | 3 497 000 |
|
|
| Sum gjeld | 5 311 000 | 3 811 000 | 4 846 000 | 4 618 000 | 3 725 000 | 3 497 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 341 000 | 3 841 000 | 4 876 000 | 4 648 000 | 3 755 000 | 3 527 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 100,1% | 72,8% | 73,7% | 80,1% | 76,5% | |||
| Resultat av driften i % | 62,7% | 52,8% | 54,5% | 56,8% | 56,0% | 52,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,6 | 1,4 | 1,3 | 1,4 | 1,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 99,6% | 99,8% | 99,5% | 99,3% | 99,0% | 97,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 63,6% | 53,8% | 55,0% | 56,9% | 56,1% | 52,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 15320,0% | 10566,7% | 11686,7% | 11213,3% | 9290,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 11900,0% | 8203,3% | 9093,3% | 8690,0% | 7246,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,0 | 3,1 | 3,1 | 3,4 | 3,2 | 3,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 1,0 | 1,1 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 1,0 | 1,1 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,6 | 0,8 | 0,7 | 0,6 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 0,6% | 0,8% | 0,6% | 0,6% | 0,8% | 0,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 0,4% | 0,5% | 0,5% | 0,5% | 0,6% | 0,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1000,0% | 762,2% | 7,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 3,4% | 3,2% | 0,2% | 4,1% | 4,6% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 177,0 | 127,0 | 161,5 | 153,9 | 124,2 | 116,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 99,4% | 99,1% | 85,3% | 99,4% | 99,2% | 99,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,1% | 14,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 810 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
