Advokat Gro Arnesen Fremstad AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 4 933 000 | 4 569 000 | 3 769 000 | 2 643 000 | 1 976 000 | 2 211 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 25 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 933 000 | 4 569 000 | 3 769 000 | 2 643 000 | 1 976 000 | 2 236 000 |
|
|
| Varekostnad | 105 000 | 64 000 | 2 000 | 15 000 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 153 000 | 1 073 000 | 1 094 000 | 1 016 000 | 982 000 | 1 005 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 112 000 | 29 000 | 14 000 | 14 000 | 14 000 | 14 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 475 000 | 467 000 | 351 000 | 305 000 | 238 000 | 328 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 845 000 | 1 633 000 | 1 461 000 | 1 350 000 | 1 234 000 | 1 347 000 |
|
|
| Driftsresultat | 3 088 000 | 2 936 000 | 2 308 000 | 1 293 000 | 742 000 | 889 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 34 000 | 46 000 | 8 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 34 000 | 46 000 | 8 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 4 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 30 000 | 44 000 | 8 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 3 119 000 | 2 981 000 | 2 315 000 | 1 293 000 | 742 000 | 889 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 687 000 | 651 000 | 511 000 | 286 000 | 163 000 | 191 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 432 000 | 2 330 000 | 1 804 000 | 1 007 000 | 579 000 | 698 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 432 000 | 2 330 000 | 1 804 000 | 1 007 000 | 579 000 | 698 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 4 750 000 | 1 800 000 | 1 000 000 | 550 000 | 730 000 | 700 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -2 318 000 | 530 000 | 804 000 | 457 000 | -151 000 | -2 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 14 000 | 27 000 | 28 000 | 42 000 | 57 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 14 000 | 27 000 | 28 000 | 42 000 | 57 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 376 000 | 474 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 376 000 | 474 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 6 000 | 6 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 000 | 6 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 382 000 | 494 000 | 27 000 | 28 000 | 42 000 | 57 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 1 279 000 | 911 000 | 697 000 | 671 000 | 518 000 | 346 000 |
|
|
| Andre fordringer | 13 000 | 0 | 8 000 | 19 000 | 12 000 | 14 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 292 000 | 911 000 | 705 000 | 690 000 | 529 000 | 360 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 933 000 | 2 044 000 | 2 058 000 | 1 028 000 | 467 000 | 1 601 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 225 000 | 2 955 000 | 2 764 000 | 1 718 000 | 997 000 | 1 961 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 606 000 | 3 449 000 | 2 790 000 | 1 747 000 | 1 039 000 | 2 018 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 52 000 | 2 370 000 | 1 840 000 | 1 036 000 | 579 000 | 730 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 52 000 | 2 370 000 | 1 840 000 | 1 036 000 | 579 000 | 730 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 82 000 | 2 400 000 | 1 870 000 | 1 066 000 | 609 000 | 760 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 9 000 | 11 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 9 000 | 11 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 9 000 | 11 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 18 000 | 3 000 | 13 000 | 17 000 | 11 000 | 10 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 689 000 | 640 000 | 511 000 | 286 000 | 163 000 | 191 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 236 000 | 255 000 | 244 000 | 241 000 | 134 000 | 250 000 |
|
|
| Utbytte | 2 450 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 700 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 122 000 | 139 000 | 152 000 | 137 000 | 122 000 | 106 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 515 000 | 1 037 000 | 920 000 | 681 000 | 430 000 | 1 257 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 524 000 | 1 048 000 | 920 000 | 681 000 | 430 000 | 1 257 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 606 000 | 3 449 000 | 2 790 000 | 1 747 000 | 1 039 000 | 2 018 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 88,5% | 95,6% | 102,0% | 92,8% | 48,5% | |||
| Resultat av driften i % | 62,6% | 64,3% | 61,2% | 48,9% | 37,6% | 39,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,4 | 1,5 | 1,7 | 1,9 | 1,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 97,9% | 98,6% | 99,9% | 99,4% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 63,3% | 65,3% | 61,4% | 48,9% | 37,6% | 39,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 251,3% | 139,6% | 157,7% | 154,4% | 108,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 196,0% | 109,1% | 122,9% | 120,2% | 84,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,3 | 4,3 | 3,4 | 2,6 | 2,0 | 2,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 2,8 | 3,0 | 2,5 | 2,3 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 2,8 | 3,0 | 2,5 | 2,3 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 2,0 | 2,2 | 1,5 | 1,1 | 1,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 2,3% | 69,6% | 67,0% | 61,0% | 58,6% | 37,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 1,7% | 52,5% | 49,6% | 40,3% | 30,8% | 34,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 391,6% | 95,3% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 4,2% | 0,2% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 43,0 | 0,4 | 0,5 | 0,6 | 0,7 | 1,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 97,5% | 30,1% | 33,0% | 39,0% | 41,4% | 62,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,2% | 0,3% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 750 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
