Acus AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 073 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 49 000 | 967 000 | 2 011 000 | 1 238 000 | 763 000 | 1 028 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 122 000 | 967 000 | 2 011 000 | 1 238 000 | 763 000 | 1 028 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 487 000 | 903 000 | 890 000 | 643 000 | 734 000 | 626 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 126 000 | 107 000 | 132 000 | 128 000 | 128 000 | 139 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 672 000 | 627 000 | 730 000 | 1 228 000 | 833 000 | 1 045 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 285 000 | 1 637 000 | 1 752 000 | 1 999 000 | 1 695 000 | 1 810 000 |
|
|
| Driftsresultat | -163 000 | -670 000 | 259 000 | -761 000 | -932 000 | -782 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 11 000 | 3 000 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | -1 000 | 0 | 0 | -1 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 000 | 11 000 | 2 000 | 0 | 1 000 | -1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 13 000 | 8 000 | 15 000 | 31 000 | 33 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 13 000 | 8 000 | 15 000 | 33 000 | 33 000 |
|
|
| Netto finans | 0 | -2 000 | -6 000 | -15 000 | -32 000 | -34 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -163 000 | -672 000 | 252 000 | -776 000 | -964 000 | -816 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -163 000 | -672 000 | 252 000 | -776 000 | -964 000 | -816 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -163 000 | -672 000 | 252 000 | -776 000 | -964 000 | -816 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -163 000 | -672 000 | 252 000 | -776 000 | -964 000 | -816 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 050 000 | 1 861 000 | 1 968 000 | 1 898 000 | 1 966 000 | 2 065 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 29 000 | 58 000 | 87 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 050 000 | 1 861 000 | 1 968 000 | 1 927 000 | 2 024 000 | 2 152 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 2 050 000 | 1 861 000 | 1 968 000 | 1 927 000 | 2 024 000 | 2 152 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 76 000 | 35 000 | 14 000 | 124 000 | 482 000 | 989 000 |
|
|
| Andre fordringer | 8 000 | 1 000 | 38 000 | 40 000 | 18 000 | 18 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 85 000 | 36 000 | 52 000 | 165 000 | 500 000 | 1 006 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 24 000 | 134 000 | 516 000 | 193 000 | 446 000 | 560 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 109 000 | 170 000 | 568 000 | 358 000 | 946 000 | 1 566 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 159 000 | 2 031 000 | 2 536 000 | 2 284 000 | 2 970 000 | 3 718 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -2 520 000 | -2 357 000 | -1 685 000 | -1 937 000 | -1 161 000 | -197 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -2 520 000 | -2 357 000 | -1 685 000 | -1 937 000 | -1 161 000 | -197 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -2 370 000 | -2 207 000 | -1 535 000 | -1 787 000 | -1 011 000 | -47 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 3 660 000 | 3 389 000 | 3 301 000 | 3 476 000 | 3 263 000 | 3 236 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 3 660 000 | 3 389 000 | 3 301 000 | 3 476 000 | 3 263 000 | 3 236 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 59 000 | 89 000 | 89 000 | 1 000 | 18 000 | 7 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 97 000 | 149 000 | 140 000 | 121 000 | 340 000 | 236 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 713 000 | 611 000 | 540 000 | 473 000 | 359 000 | 286 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 869 000 | 849 000 | 769 000 | 595 000 | 717 000 | 529 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 529 000 | 4 238 000 | 4 070 000 | 4 071 000 | 3 980 000 | 3 765 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 159 000 | 2 031 000 | 2 536 000 | 2 284 000 | 2 970 000 | 3 718 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -7,7% | -28,9% | 10,8% | -29,0% | -27,8% | |||
| Resultat av driften i % | -14,5% | -69,3% | 12,9% | -61,5% | -122,1% | -76,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,5 | 0,4 | 0,8 | 0,5 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | |||||||
| Overskuddsgrad i % | -14,4% | -68,1% | 13,0% | -61,5% | -122,0% | -76,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 7,1% | 35,9% | -15,2% | 55,5% | 182,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 7,1% | 35,9% | -15,2% | 55,5% | 182,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,3 | 1,1 | 2,3 | 1,9 | 1,0 | 1,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,1 | 0,2 | 0,7 | 0,6 | 1,3 | 3,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | 0,2 | 0,7 | 0,6 | 1,3 | 3,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,2 | 0,7 | 0,3 | 0,6 | 1,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -109,8% | -108,7% | -60,5% | -78,2% | -34,0% | -1,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -211,2% | -228,2% | -76,3% | -144,3% | -132,5% | -4,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,3% | 1,2% | 1,2% | 1,2% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,6% | 1,6% | 1,1% | 1,1% | 0,9% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,9 | -1,9 | -2,7 | -2,3 | -3,9 | -80,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 40,3% | 41,8% | 30,3% | 26,1% | 24,1% | 14,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 169,5% | 166,9% | 130,2% | 152,2% | 109,9% | 87,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 550 000 | 450 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
