Abler Nordic Fund IV Ks
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 19 148 000 | 28 320 000 | 29 187 000 | 27 961 000 | 23 997 000 | 19 527 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 19 148 000 | 28 320 000 | 29 187 000 | 27 961 000 | 23 997 000 | 19 527 000 |
|
|
| Driftsresultat | -19 148 000 | -28 320 000 | -29 187 000 | -27 961 000 | -23 997 000 | -19 527 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 25 489 000 | 31 061 000 | 13 839 000 | 13 105 000 | 8 738 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 21 071 000 | 0 | 0 | 0 | 1 449 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 21 071 000 | 99 476 000 | 66 440 000 | 20 625 000 | 14 554 000 | 8 738 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 43 830 000 | 40 965 000 | 0 | 249 000 | 19 394 000 | 5 227 000 |
|
|
| Netto finans | -22 759 000 | 58 511 000 | 66 440 000 | 20 376 000 | -4 840 000 | 3 511 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -41 907 000 | 30 190 000 | 37 253 000 | -7 585 000 | -28 836 000 | -16 016 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 783 000 | 2 397 000 | 0 | 1 589 000 | 1 826 000 | 730 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -43 690 000 | 27 792 000 | 37 253 000 | -9 174 000 | -30 663 000 | -16 746 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -43 690 000 | 27 792 000 | 37 253 000 | -9 174 000 | -30 663 000 | -16 746 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | -9 174 000 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 649 336 000 | 666 323 000 | 652 070 000 | 199 528 000 | 153 127 000 | 96 944 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 202 959 000 | 165 836 000 | 0 | 165 794 000 | 101 112 000 | 96 064 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 852 296 000 | 832 160 000 | 652 070 000 | 365 322 000 | 254 240 000 | 193 008 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 852 296 000 | 832 160 000 | 652 070 000 | 365 322 000 | 254 240 000 | 193 008 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 436 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 26 240 000 | 27 116 000 | 28 870 000 | 6 167 000 | 0 | 2 402 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 26 240 000 | 27 116 000 | 28 870 000 | 6 167 000 | 3 436 000 | 2 402 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 62 807 000 | 24 327 000 | 98 483 000 | 118 289 000 | 218 079 000 | 35 474 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 89 047 000 | 51 444 000 | 127 353 000 | 124 457 000 | 221 515 000 | 37 876 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 941 343 000 | 883 604 000 | 779 423 000 | 489 779 000 | 475 755 000 | 230 884 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 981 768 000 | 880 826 000 | 0 | 539 732 000 | 522 753 000 | 247 631 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 801 631 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overkursfond | 3 728 000 | 3 665 000 | 3 335 000 | 2 980 000 | 1 440 000 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 985 496 000 | 884 491 000 | 778 827 000 | 542 713 000 | 524 193 000 | 247 631 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -44 636 000 | -929 000 | 0 | -53 500 000 | -48 579 000 | -16 746 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -44 636 000 | -929 000 | 0 | -53 500 000 | -48 579 000 | -16 746 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 940 860 000 | 883 562 000 | 778 827 000 | 489 212 000 | 475 614 000 | 230 884 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 483 000 | 42 000 | 596 000 | 566 000 | 141 000 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 483 000 | 42 000 | 596 000 | 566 000 | 141 000 | 0 |
|
|
| Sum gjeld | 483 000 | 42 000 | 596 000 | 566 000 | 141 000 |
|
||
| Sum egenkapital og gjeld | 941 343 000 | 883 604 000 | 779 423 000 | 489 779 000 | 475 755 000 | 230 884 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 0,2% | 8,6% | 5,9% | -1,5% | -2,7% | |||
| Resultat av driften i % | ||||||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | ||||||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -4,6% | 3,6% | 5,9% | -1,6% | -8,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -4,8% | 3,3% | 5,9% | -1,9% | -8,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 184,4 | 1224,9 | 213,7 | 219,9 | 1571,0 | |||
| Likviditetsgrad 2 | 184,4 | 1224,9 | 213,7 | 219,9 | 1571,0 | |||
| Likviditetsgrad 3 | 130,0 | 579,2 | 165,2 | 209,0 | 1546,7 | |||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 99,9% | 100,0% | 99,9% | 99,9% | 100,0% | 100,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | ||||||||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,8% | 0,7% | 0,5% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 100,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,1% | 0,0% | 0,1% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 17 794 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
