Årdal Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 264 664 000 | 259 860 000 | 198 546 000 | 133 897 000 | 150 532 000 | 177 300 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 2 015 000 | 1 676 000 | 1 229 000 | 2 202 000 | 1 968 000 | 240 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 266 679 000 | 261 536 000 | 199 775 000 | 136 099 000 | 152 500 000 | 177 540 000 |
|
|
| Varekostnad | 64 306 000 | 59 934 000 | 44 787 000 | 27 748 000 | 37 211 000 | 37 819 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 83 595 000 | 84 855 000 | 68 438 000 | 50 572 000 | 51 438 000 | 62 947 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 19 229 000 | 16 030 000 | 16 166 000 | 13 692 000 | 11 660 000 | 9 607 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 133 000 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 42 690 000 | 42 404 000 | 36 336 000 | 30 198 000 | 27 817 000 | 24 621 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 209 820 000 | 203 223 000 | 165 727 000 | 122 210 000 | 128 259 000 | 134 994 000 |
|
|
| Driftsresultat | 56 859 000 | 58 313 000 | 34 048 000 | 13 889 000 | 24 241 000 | 42 546 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 2 092 000 | 1 215 000 | 1 640 000 | 776 000 | 2 505 000 | 597 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 6 332 000 | 2 356 000 | 633 000 | 268 000 | 394 000 | 469 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 6 820 000 | 660 000 | 95 000 | 9 000 | 3 354 000 | 64 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 15 244 000 | 4 634 000 | 2 368 000 | 1 147 000 | 6 283 000 | 1 239 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 827 000 | 4 387 000 | 2 889 000 | 1 607 000 | 1 681 000 | 1 397 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 5 161 000 | 4 407 000 | 3 470 000 | 2 568 000 | 1 737 000 | 1 436 000 |
|
|
| Netto finans | 10 083 000 | 227 000 | -1 102 000 | -1 421 000 | 4 546 000 | -197 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 66 942 000 | 58 540 000 | 32 945 000 | 12 466 000 | 28 787 000 | 42 349 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 14 084 000 | 13 264 000 | 7 087 000 | 3 017 000 | 5 262 000 | 9 357 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 52 858 000 | 45 276 000 | 25 858 000 | 9 449 000 | 23 525 000 | 32 992 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 43 013 000 | 31 500 000 | 17 507 000 | 6 301 000 | 17 884 000 | 22 762 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 140 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 285 000 | 172 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 2 758 000 | 3 546 000 | 0 | 0 | 83 000 | 283 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 3 183 000 | 3 718 000 | 0 | 0 | 83 000 | 283 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 39 280 000 | 36 397 000 | 0 | 43 791 000 | 33 282 000 | 28 026 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 43 494 000 | 41 128 000 | 88 696 000 | 38 357 000 | 34 295 000 | 24 588 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 8 593 000 | 10 877 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 91 367 000 | 88 402 000 | 88 696 000 | 82 148 000 | 67 576 000 | 52 614 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 5 804 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 10 670 000 | 8 577 000 | 0 | 4 164 000 | 3 388 000 | 3 904 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 2 826 000 | 2 871 000 | 2 645 000 | 2 645 000 | 2 645 000 | 2 645 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 13 496 000 | 11 448 000 | 8 449 000 | 6 809 000 | 6 033 000 | 6 549 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 108 046 000 | 103 568 000 | 97 145 000 | 88 957 000 | 73 693 000 | 59 446 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 23 447 000 | 38 352 000 | 32 017 000 | 14 088 000 | 9 292 000 | 12 336 000 |
|
|
| Sum varelager | 23 447 000 | 38 352 000 | 32 017 000 | 14 088 000 | 9 292 000 | 12 336 000 |
|
|
| Kundefordringer | 34 025 000 | 36 640 000 | 36 089 000 | 21 714 000 | 21 534 000 | 22 755 000 |
|
|
| Andre fordringer | 6 970 000 | 4 666 000 | 2 826 000 | 1 600 000 | 5 632 000 | 4 474 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 40 995 000 | 41 306 000 | 38 915 000 | 23 314 000 | 27 166 000 | 27 229 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 11 421 000 | 11 503 000 | 0 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 14 276 000 | 12 560 000 | 0 | 0 | 10 485 000 | 1 093 000 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 14 276 000 | 12 560 000 | 11 421 000 | 11 503 000 | 10 485 000 | 1 093 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 127 099 000 | 81 982 000 | 42 024 000 | 40 688 000 | 47 351 000 | 59 001 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 205 817 000 | 174 200 000 | 124 377 000 | 89 593 000 | 94 293 000 | 99 659 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 313 863 000 | 277 767 000 | 221 523 000 | 178 550 000 | 167 986 000 | 159 105 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 143 000 | 143 000 | 143 000 | 143 000 | 143 000 | 143 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 479 000 | 479 000 | 479 000 | 479 000 | 479 000 | 479 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 622 000 | 622 000 | 622 000 | 622 000 | 622 000 | 622 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 137 475 000 | 100 655 000 | 71 405 000 | 57 123 000 | 59 378 000 | 50 864 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 46 758 000 | 37 139 000 | 30 533 000 | 26 237 000 | 19 043 000 | 16 710 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 137 475 000 | 100 655 000 | 71 405 000 | 57 123 000 | 59 378 000 | 50 864 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 46 758 000 | 37 139 000 | 30 533 000 | 26 237 000 | 19 043 000 | 16 710 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 184 855 000 | 138 416 000 | 102 560 000 | 83 982 000 | 79 044 000 | 68 196 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 254 000 | 154 000 | 483 000 | 359 000 | 485 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 254 000 | 154 000 | 483 000 | 359 000 | 485 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 800 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen langsiktig gjeld | 70 562 000 | 67 499 000 | 67 712 000 | 60 869 000 | 50 935 000 | 42 458 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 70 562 000 | 67 753 000 | 67 866 000 | 61 352 000 | 51 294 000 | 42 943 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 36 411 000 | 66 699 000 | 31 992 000 | 34 334 000 | 27 374 000 | 24 713 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 8 903 000 | 13 027 000 | 11 126 000 | 7 080 000 | 6 386 000 | 6 638 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 13 480 000 | 13 074 000 | 7 416 000 | 2 892 000 | 5 389 000 | 9 508 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 15 125 000 | 13 511 000 | 13 531 000 | 8 813 000 | 8 457 000 | 11 319 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 7 408 000 | 4 090 000 | 2 111 000 | 2 628 000 | 3 550 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 20 938 000 | 24 577 000 | 14 935 000 | 12 321 000 | 14 789 000 | 16 950 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 58 446 000 | 71 597 000 | 51 098 000 | 33 217 000 | 37 649 000 | 47 965 000 |
|
|
| Sum gjeld | 129 008 000 | 139 350 000 | 118 964 000 | 94 569 000 | 88 943 000 | 90 908 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 313 863 000 | 277 767 000 | 221 523 000 | 178 550 000 | 167 986 000 | 159 105 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 24,4% | 25,2% | 18,2% | 8,7% | 18,7% | |||
| Resultat av driften i % | 21,3% | 22,3% | 17,0% | 10,2% | 15,9% | 24,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,9 | 1,0 | 1,0 | 0,8 | 0,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 75,7% | 76,9% | 77,4% | 79,3% | 75,3% | 78,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 27,0% | 24,1% | 18,2% | 11,0% | 20,0% | 24,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 41,4% | 48,6% | 35,3% | 15,3% | 39,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 26,6% | 26,1% | 18,8% | 7,7% | 24,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,2 | 3,1 | 2,9 | 2,7 | 3,0 | 2,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,5 | 2,4 | 2,4 | 2,7 | 2,5 | 2,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,1 | 1,9 | 1,8 | 2,3 | 2,3 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,2 | 1,1 | 0,8 | 1,2 | 1,3 | 1,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,7 | 1,6 | 1,4 | 2,0 | 4,0 | 3,1 | ||
| Lagertid i antall dager | 173,0 | 211,3 | 185,3 | 151,7 | 104,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 58,9% | 49,8% | 46,3% | 47,0% | 47,1% | 42,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 69,3% | 52,9% | 51,3% | 61,7% | 51,8% | 38,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,8% | 2,1% | 1,8% | 1,5% | 1,7% | 2,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,5% | 0,6% | 0,6% | 0,6% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 628,5% | 267,5% | 228,9% | 400,2% | 609,6% | 419,0% | ||
| Gjeldsgrad | 0,7 | 1,0 | 1,2 | 1,1 | 1,1 | 1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 18,6% | 25,8% | 23,1% | 18,6% | 22,4% | 30,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 22,5% | 24,4% | 30,6% | 34,4% | 30,5% | 27,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
