7 Fjell Bryggeri AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 45 044 000 | 44 262 000 | 39 368 000 | 24 675 000 | 26 236 000 | 23 726 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 510 000 | 1 927 000 | 2 137 000 | 1 691 000 | -6 997 000 | -5 804 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 46 554 000 | 46 189 000 | 41 505 000 | 26 366 000 | 19 239 000 | 17 922 000 |
|
|
| Varekostnad | 16 232 000 | 16 258 000 | 15 390 000 | 9 015 000 | 6 299 000 | 5 040 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 11 802 000 | 10 980 000 | 9 863 000 | 6 142 000 | 5 756 000 | 6 376 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 520 000 | 2 183 000 | 1 977 000 | 1 736 000 | 1 643 000 | 1 444 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 17 749 000 | 15 885 000 | 14 010 000 | 6 730 000 | 5 386 000 | 5 339 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 48 303 000 | 45 306 000 | 41 240 000 | 23 623 000 | 19 084 000 | 18 199 000 |
|
|
| Driftsresultat | -1 749 000 | 883 000 | 265 000 | 2 743 000 | 155 000 | -277 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 38 000 | 12 000 | 19 000 | 0 | 15 000 | 15 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 45 000 | 52 000 | 48 000 | 1 371 000 | 36 000 | 6 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 83 000 | 64 000 | 67 000 | 1 371 000 | 51 000 | 25 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 306 000 | 796 000 | 546 000 | 541 000 | 644 000 | 509 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 407 000 | 874 000 | 608 000 | 567 000 | 709 000 | 536 000 |
|
|
| Netto finans | -1 324 000 | -810 000 | -541 000 | 804 000 | -658 000 | -511 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -3 073 000 | 74 000 | -276 000 | 3 546 000 | -502 000 | -788 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -3 073 000 | 74 000 | -276 000 | 3 546 000 | -502 000 | -788 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -3 073 000 | 74 000 | -276 000 | 3 546 000 | -502 000 | -788 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -3 073 000 | 74 000 | -276 000 | 3 546 000 | -502 000 | -788 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 12 528 000 | 11 812 000 | 10 482 000 | 10 351 000 | 11 082 000 | 12 025 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 7 899 000 | 7 088 000 | 6 898 000 | 5 094 000 | 5 215 000 | 1 908 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 20 426 000 | 18 900 000 | 17 381 000 | 15 445 000 | 16 297 000 | 13 933 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 79 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 367 000 | 2 367 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 27 000 | 0 | 2 000 | 7 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 27 000 | 0 | 2 369 000 | 2 452 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 20 426 000 | 18 900 000 | 17 407 000 | 15 445 000 | 18 665 000 | 16 385 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 15 362 000 | 14 094 000 | 12 381 000 | 11 689 000 | 9 368 000 | 7 892 000 |
|
|
| Sum varelager | 15 362 000 | 14 094 000 | 12 381 000 | 11 689 000 | 9 368 000 | 7 892 000 |
|
|
| Kundefordringer | 2 898 000 | 3 868 000 | 4 906 000 | 2 849 000 | 1 443 000 | 1 326 000 |
|
|
| Andre fordringer | 574 000 | 368 000 | 404 000 | 378 000 | 482 000 | 561 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 3 472 000 | 4 236 000 | 5 310 000 | 3 227 000 | 1 925 000 | 1 887 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 412 000 | 545 000 | 2 094 000 | 3 797 000 | 1 825 000 | 1 089 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 19 246 000 | 18 874 000 | 19 785 000 | 18 713 000 | 13 118 000 | 10 869 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 39 672 000 | 37 774 000 | 37 192 000 | 34 159 000 | 31 784 000 | 27 254 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 361 000 | 361 000 | 361 000 | 361 000 | 361 000 | 345 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 21 983 000 | 21 983 000 | 21 983 000 | 21 983 000 | 21 983 000 | 19 627 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 22 344 000 | 22 344 000 | 22 344 000 | 22 344 000 | 22 344 000 | 19 972 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -5 480 000 | -2 407 000 | -2 481 000 | -2 205 000 | -5 751 000 | -5 249 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -5 480 000 | -2 407 000 | -2 481 000 | -2 205 000 | -5 751 000 | -5 249 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 16 864 000 | 19 937 000 | 19 863 000 | 20 139 000 | 16 593 000 | 14 723 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 5 315 000 | 1 891 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 353 000 |
|
|
| Annen langsiktig gjeld | 10 227 000 | 10 040 000 | 11 565 000 | 8 678 000 | 10 280 000 | 8 853 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 10 227 000 | 10 040 000 | 11 565 000 | 8 678 000 | 10 280 000 | 8 853 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 15 542 000 | 11 931 000 | 11 565 000 | 8 678 000 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 3 196 000 | 3 037 000 | 2 874 000 | 2 783 000 | 2 770 000 | 1 879 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 2 176 000 | 1 321 000 | 1 692 000 | 1 691 000 | 1 275 000 | 1 008 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 894 000 | 1 548 000 | 1 199 000 | 867 000 | 866 000 | 791 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 12 581 000 | 7 797 000 | 5 765 000 | 5 341 000 | 4 911 000 | 3 678 000 |
|
|
| Sum gjeld | 22 808 000 | 17 837 000 | 17 330 000 | 14 019 000 | 15 191 000 | 12 531 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 39 672 000 | 37 774 000 | 37 192 000 | 34 159 000 | 31 784 000 | 27 254 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -4,3% | 2,5% | 0,9% | 12,5% | 0,7% | |||
| Resultat av driften i % | -3,8% | 1,9% | 0,6% | 10,4% | 0,8% | -1,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 0,8 | 0,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 64,0% | 63,3% | 60,9% | 63,5% | 76,0% | 78,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | -3,6% | 2,1% | 0,8% | 15,6% | 1,1% | -1,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -16,7% | 0,4% | -1,4% | 19,3% | -3,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -16,7% | 0,4% | -1,4% | 19,3% | -3,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,9 | 4,2 | 4,2 | 4,3 | 3,3 | 2,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,5 | 2,4 | 3,4 | 3,5 | 2,7 | 3,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,3 | 0,6 | 1,3 | 1,3 | 0,8 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,4 | 0,7 | 0,4 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,1 | 1,2 | 1,2 | 0,8 | 0,7 | 0,6 | ||
| Lagertid i antall dager | 326,6 | 293,1 | 281,5 | 420,4 | 493,2 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 42,5% | 52,8% | 53,4% | 59,0% | 52,2% | 54,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 36,2% | 43,2% | 47,9% | 76,4% | 86,2% | 82,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,2% | 1,8% | 1,5% | 1,6% | 1,5% | 1,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,6% | 0,6% | 0,5% | 0,7% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 43,4% | 78,6% | 113,2% | 114,4% | 87,6% | 91,1% | ||
| Gjeldsgrad | 1,4 | 0,9 | 0,9 | 0,7 | 0,9 | 0,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 31,7% | 20,6% | 15,5% | 15,6% | 15,5% | 13,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 25,8% | 26,6% | 31,1% | 25,4% | 32,3% | 32,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 986 000 | 958 000 | 870 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
