7 Fjell Bolig AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 33 662 000 | 9 082 000 | 32 627 000 | 18 308 000 | 4 766 000 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 33 662 000 | 9 082 000 | 32 627 000 | 18 308 000 | 4 766 000 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 31 090 000 | 8 393 000 | 30 883 000 | 16 607 000 | 4 064 000 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 323 000 | 280 000 | 253 000 | 51 000 | 129 000 | 77 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 31 413 000 | 8 673 000 | 31 136 000 | 16 658 000 | 4 193 000 | 77 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 249 000 | 409 000 | 1 491 000 | 1 650 000 | 573 000 | -77 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 4 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 6 000 | 12 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 6 000 | 12 000 | 4 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | -3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 21 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | -3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 21 000 |
|
|
| Netto finans | 9 000 | 12 000 | 4 000 | 0 | 0 | -21 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 258 000 | 422 000 | 1 496 000 | 1 650 000 | 573 000 | -97 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 2 258 000 | 422 000 | 1 496 000 | 1 650 000 | 573 000 | -97 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 258 000 | 422 000 | 1 496 000 | 116 000 | -69 000 | -64 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 2 127 000 | 591 000 | 1 643 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 131 000 | -170 000 | -147 000 | 116 000 | -69 000 | -64 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 11 309 000 | 11 682 000 | 10 947 000 | 7 213 000 | 2 245 000 | 4 626 000 |
|
|
| Sum varelager | 11 309 000 | 11 682 000 | 10 947 000 | 7 213 000 | 2 245 000 | 4 626 000 |
|
|
| Kundefordringer | 4 372 000 | 5 510 000 | 28 862 000 | 23 074 000 | 4 766 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 29 000 | 0 | 180 000 | 39 000 | 419 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 4 372 000 | 5 539 000 | 28 862 000 | 23 254 000 | 4 805 000 | 419 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 094 000 | 77 000 | 391 000 | 31 000 | 2 000 | 207 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 18 774 000 | 17 299 000 | 40 200 000 | 30 498 000 | 7 052 000 | 5 252 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 18 774 000 | 17 299 000 | 40 200 000 | 30 498 000 | 7 052 000 | 5 252 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 540 000 | 540 000 | 540 000 | 58 000 | 58 000 | 58 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 482 000 | 0 | 0 |
|
|
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 530 000 | 530 000 | 530 000 | 530 000 | 47 000 | 47 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -95 000 | -226 000 | -57 000 | 93 000 | -23 000 | 46 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 5 460 000 | 3 344 000 | 4 476 000 | 5 580 000 | 2 323 000 | 1 467 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | -95 000 | -226 000 | -57 000 | 93 000 | -23 000 | 46 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 5 460 000 | 3 344 000 | 4 476 000 | 5 580 000 | 2 323 000 | 1 467 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 5 894 000 | 3 648 000 | 4 949 000 | 6 203 000 | 2 348 000 | 1 560 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 11 040 000 | 9 983 000 | 27 726 000 | 20 982 000 | 4 355 000 | 3 630 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 11 040 000 | 9 983 000 | 27 726 000 | 20 982 000 | 4 355 000 | 3 630 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 10 754 000 | 9 983 000 | 27 726 000 | 20 982 000 | 4 355 000 | 3 150 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 188 000 | 2 524 000 | 6 532 000 | 3 292 000 | 329 000 | 41 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 652 000 | 1 145 000 | 992 000 | 21 000 | 20 000 | 21 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 840 000 | 3 669 000 | 7 524 000 | 3 313 000 | 349 000 | 62 000 |
|
|
| Sum gjeld | 12 880 000 | 13 652 000 | 35 250 000 | 24 295 000 | 4 704 000 | 3 692 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 18 774 000 | 17 299 000 | 40 200 000 | 30 498 000 | 7 052 000 | 5 252 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 12,5% | 1,5% | 4,2% | 8,8% | 9,3% | |||
| Resultat av driften i % | 6,7% | 4,5% | 4,6% | 9,0% | 12,0% | |||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,9 | 0,3 | 0,9 | 1,0 | 0,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 7,6% | 7,6% | 5,3% | 9,3% | 14,7% | |||
| Overskuddsgrad i % | 6,7% | 4,6% | 4,6% | 9,0% | 12,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 47,3% | 9,8% | 26,8% | 38,6% | 29,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 47,3% | 9,8% | 26,8% | 2,7% | -3,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 10,2 | 4,7 | 5,3 | 9,2 | 20,2 | 84,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,1 | 1,5 | 3,9 | 7,0 | 13,8 | 10,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,7 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 3,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,7 | 0,7 | 2,8 | 2,3 | 1,8 | 0,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 133,1 | 485,3 | 105,8 | 102,5 | 304,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 31,4% | 21,1% | 12,3% | 20,3% | 33,3% | 29,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 17,5% | 40,2% | 15,2% | 33,9% | 49,3% | |||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,4% | 1,3% | 1,2% | 1,1% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 149,7% | 116,7% | 298,5% | 376,9% | 298,6% | 112,2% | ||
| Gjeldsgrad | 2,2 | 3,7 | 7,1 | 3,9 | 2,0 | 2,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 9,8% | 21,2% | 18,7% | 10,9% | 4,9% | 1,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 58,8% | 57,7% | 69,0% | 68,8% | 61,8% | 69,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
